29.07.2017 (SOBOTA)
wydarzenie w ramach Projektu wspieranego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Dzieci i Młodzieży.
GODZ. 17:00 – 18:00 WARSZTATY SZTUKI CYRKOWEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
GODZ.18:00 – SPEKTAKL CYRKOWY Z MUZYKĄ NA ŻYWO w wykonaniu artystów Niemieckiej Szkoły Sztuki Cyrkowej „Cirkusschule die Rotznasen” z Hamburga oraz uczniów i absolwentów Prywatnej Szkoły Muzycznej Nr 1 w Otwocku.

W ramach polsko-niemieckiej wymiany dzieci i młodzieży organizowanej przez Prywatną Szkołę Muzyczną Nr 1 w Otwocku spektakl będzie podsumowaniem międzynarodowych wakacyjnych warsztatów muzyczno-cyrkowych. Będzie to unikatowe wydarzenie artystyczne, gdyż wykonawcami będą głównie dzieci i młodzież. W ramach otwartych warsztatów dla publiczności każdy będzie miał szansę poznać podstawowe techniki sztuki cyrkowej m.in.: diabolo, monocykl, żonglowanie.

Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej MOK.
30.07.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
OGRODOWE KONCERTY MUZYCZNE: ŻYWIOŁOWY KONCERT PIOSENEK ŻEGLARSKICH W WYKONANIU ZESPOŁU „STREFA CISZY”
Skład zespołu tworzą muzycy: Agnieszka Michalczyk – skrzypce, Piotr Michalczyk – gitara, wokal, Andrzej Leleń – gitara basowa, akordeon, Tomek Grzechnik – gitara elektryczna, wokal, Albert Trzaskowski – perkusja
Zespół „Strefa Ciszy” inspiruje się tradycyjną muzyką irlandzką, wykonując utwory instrumentalne, oraz piosenki żeglarskie popularnie zwane szantami.
Zespół zdobył wiele nagród na festiwalach min. na Festiwalu w Giżycku, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej w Krakowie, „Węgoszantach” w Węgorzewie, Festiwalu „Rafa „ w Radomiu. Brał udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych.
Jagna Safińska

Oryszyn

07.07.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
Wystawa dotyka paradoksalnej fazy snu podobnej do stanu czuwania i przejścia z niej w stan przebudzenia, czyli jawy. Punktem zaczepnym obu malarek jest właśnie ta granica przejścia – granica niewidzialna, nieuchwytna, przepływająca i przenikająca… Artystki, poprzez swoje obrazy zadają pytanie, czy w ogóle istnieje taka granica?

Miejsce: Galeria RAMA.

Czytaj więcej: WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA ORYSZYN I JAGNY SAFIŃSKIEJ (SafiJa) pt. „SENJAWA”

03–28.07.2017
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami oraz młodzież na cykl porannych spotkań.
We wtorki zapraszamy na MIĘDZYKULTUROWE PODRÓŻE DO FRANCJI I HISZPANII z Centrum Języka la Petite France.
W środy zarówno dzieciom jak i młodzieży polecamy AKADAMIĘ PRZYGODY ŻEGLARSKIEJ.
W piątki zaplanowaliśmy coś dla fanów rękodzieła, czyli PAPIEROWE FANTAZJE.
Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek zachęcamy do odwiedzenia letniego kina „Pod parasolem”.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pamiątki Soplicy w rysunkach Elwiro Michała Andriollego to wystawa poświęcona gawędom szlacheckim autorstwa Henryka Rzewuskiego. Tytułowy Seweryn Soplica jest narratorem, który wprowadza słuchacza w atmosferę pamięci o przodkach i tradycjach narodowych, a rysunki Andriollego – wzbogacone wspomnieniami z dzieciństwa i młodości – zawierają pomysły kompozycyjne wykorzystywane w późniejszej twórczości artysty.
Organizator wystawy: Biograficzne Muzeum Elwiro Michała Andriollego w Józefowie.
Opracowanie: Robert Lewandowski,
Koordynacja projektu: Fundacja Andriollego.
Wstęp wolny. Miejsce: Sala teatralna MOK Józefów.