19.09.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00

Spotkanie z rękodziełem w ramach działalności Klubu. Pani Krysia pokaże jak wykonać kwietniki z węzełków i supełków ze sznurka.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

22.09.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
Niezwykłe obrazy, fantastyczne wizje i senne majaki to cechy surrealizmu. Najsłynniejszym przedstawicielem tego kierunku XX-wiecznej sztuki był Salvador Dali. Artysta równie kontrowersyjny w życiu, co w sztuce. Skąd wziął się surrealizm? Kto jeszcze był jego przedstawicielem? Czy wśród surrealistów byli Polacy? I co wspólnego z tą sztuką ma „Afera Thomasa Crowna”? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na pierwszym po wakacjach spotkaniu o SZTUCE DLA DOROSŁYCH.
Na prośbę uczestników rozszerzamy zakres tematyczny spotkań. Zajmiemy się sztuką dawną i bardziej współczesną, czyli XIX i XX wieku.
Prowadzenie: Katarzyna Białkowska-Cacko.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki
23.09.2017 (SOBOTA) GODZ. 05:00
Jeśli lubisz zachody słońca a nie miałeś wystarczająco dużo motywacji aby odważyć się na wędrówkę przed wschodem słońca, w ciemności, bez pewności, czy ten trud okaże się wartym zachodu, dołącz do nas. Zapraszamy wszystkich ambitnych fotoamatorów, którzy chcieliby malować światłem obrazy natury. ZBIÓRKA o godzinie 5:00 na parkingu przed mapą Józefowa na skrzyżowaniu ulic: ul. Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej. Aparaty i statywy w zakresie uczestników. Na plener zaprasza Sekcja Fotograficzna Józefów oraz instruktorzy NowaczykFoto.pl.
23.09.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00
Opis filmu: Los Angeles. Pianista jazzowy zakochuje się w początkującej aktorce. Znajdziecie tu zarówno brawurowy musical w duchu złotej ery Hollywoodu, jak i kameralną historię o uczuciu pary marzycieli. Baśń o spełnianiu snów i słodko-gorzką opowieść o akceptowaniu tego, co nieodwracalne. Zawieszony między tradycją a nowoczesnością, rozmachem klasycznych widowisk a intymnością kina niezależnego…
Miejsce: sala widowiskowa MOK
24.09.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
Opis filmu: Film Stephena Frearsa to nie jest zwykła biografia. Nie jest to też komedia, ani dramat. To ciekawa mieszanka różnych stylów i tematów. Głównym wątkiem, wokół którego zbudowana jest fabuła, jest kariera Florence i jej brak talentu. Jest to typowy wątek komediowy wykorzystujący komizm postaci, w którą wciela się Meryl Streep oraz postaci Helberga. Kolejnym wątkiem jest życie prywatne śpiewaczki, która cierpi z powodu choroby. Boi się również o relacje ze swoim mężem. Małżeństwo nie mieszka ze sobą, a to, co wyprawia St. Clair Bayfield, czyli mąż madame Florence, stanowi trzeci wątek. Wszystkie wątki wspaniale się ze sobą krzyżują i przeplatają. Jednak to nie scenariusz jest najmocniejszym aspektem tej produkcji, a jej aktorzy.