17.11.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
„Słoneczniki” to tytuł jednego z najsłynniejszych obrazów świata. Ale czy wiedzą Państwo, że istnieje kilka wersji tego wspaniałego obrazu? Co jeszcze malował van Gogh? Jakie tematy pojawiają się w jego pracach? Jak podpisywał swoje dzieła? Kim był ten mistrz koloru i wielkich emocji? Podczas naszego spotkania obejrzymy słynne dzieła malarza, takie jak: „Nocna kawiarnia”, „Sypialnia”, autoportrety. Te zajęcia poświecimy wyłącznie słynnemu artyście i wielkiemu mistrzowi, jakim był VINCENT van GOGH. Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.
17.11.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
NOWY CYKL: „SIĘGNIJ PO ZDROWIE I RADOŚĆ ŻYCIA Z NATURY I KULTURY!”
Prowadzenie – JOLANTA ROMASZEWSKA-HRYMNIAK.
Narzekasz na złe samopoczucie?
Jesteś już po pierwszych jesiennych infekcjach?
Chcesz odzyskać zdrowie naturalnymi metodami?
Zapraszam, jako praktyk w postach krótkich i dłuższych (m.in. 40 dni o wodzie), dowiesz się:
jaką formę postu wybrać?
jak bezpiecznie pościć,
praktyczne porady i zalecenia dla poszczących,
zioła i produkty wspierające organizm w poście,
oraz wiele innych praktycznych sekretów leczniczych.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
– cykl spotkań, warsztatów i spektakli, podczas których będzie można podglądać aktora i proces tworzenia, a także zapoznać się z tajnikami sztuki i uczestniczyć w powstaniu krótkich form teatralnych.
18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Poznajcie Chrobotka, bohatera bajki Vaclava Ctvrtek’a, autora dobrze nam znanych bajek: „Rumcajs”, „Bajek z mchu i paproci” (o Żwirku i Muchomorku) czy „Makowa Panienka”. Bohater spektaklu, dobry gajowy, nauczy was jak zachowywać się w lesie i tego, że nie warto się kłócić.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 14:00–17:30
Jak tworzyć sceny, w które publiczność uwierzy od pierwszych sekund. Jak czytać partnera i tworzyć relacje między postaciami. Będziemy robić sceny mocno osadzone, mięsiste i często dotykające rozmaitych uczuć. Weźcie chusteczki.
Wstęp wolny, zapisy: tel. 22 788 15 34 wew. 387.
18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00–19:00
Ilu mężczyznom udało się odkryć tajniki kobiecej natury? Czym się różnią chłopaki od dziewczyn? Czy jest jakiś klucz, którym można otworzyć serca i umysły kobiet? Czy istnieje uniwersalny kod porozumienia między płciami? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi, lub nie… Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
19.11.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL: KLASYKA W TEATRZE – II SPEKTAKL: „SZCZĘŚCIE FRANIA” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU PARABUCH.
„Szczęście Frania” – refleksyjna komedia z początku XX wieku to obraz mieszczańskiego świata, w którym króluje pozór i zakłamanie. Szczęście tytułowego Frania okupione jest gorzką refleksją nad tym, czym jest rzeczywiście szczęście, które go spotyka… Tę niegdyś bardzo popularną komedię, dziś nieco zapomnianą, wypełniają soczyste postaci, które stanowią świetny materiał aktorski. Postać Frania grali najwięksi, między innymi Stefan Jaracz.
Cena biletu: 20 zł: Przedsprzedaż od 06.11 do 17.11. w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK
21.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH: OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 2 – Świąteczne stroiki i girlandy.
Na spotkaniu zobaczymy jak się robi wiszący stroik bożonarodzeniowy z bawełnianego sznurka oraz girlandę z szyszek i aromatycznych suszonych skórek po cytrusach.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: agnieszka,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

Wystawa prezentuje najpiękniejsze zdjęcia wykonane w 2015 roku podczas prac nad projektem „Fortepian w zbiorach polskich” Instytutu Muzyki i Tańca i jest wizytówką portalu dokumentującego ponad 120 obiektów pochodzących z Kolekcji im. Andrzeja Szwalbego w Ostromecku k. Bydgoszczy, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu (www.instrumenty.edu.pl). Wystawa prezentuje to, co kryje się pod skrzynią fortepianu - mechanizmy instrumentów budowane z niemal zegarmistrzowską precyzją, pięknie zdobione ramy, szlachetnie profilowane klawisze, fortepiany rozebrane na części i zawarte w nich zaskakujące urządzenia, wnikliwe oko dojrzy także ślady niechcianych lokatorów w obiektach, które w przeszłości nie miały dostępu do prawidłowej opieki konserwatora. Autorem fotografii jest Waldemar Kielichowski, kuratorem wystawy Agata Mierzejewska​.

Polub nas