Tradycyjnie już na czas ferii zimowych zmieniamy godziny stałych zajęć i przed południem organizujemy ciekawe spotkania i pokazy filmowe. Zapraszamy dzieci (od 6 r.ż.) wraz z rodzicami oraz młodzież. W tym roku przyjedzie do nas mobilne planetarium, obejrzymy niebo przez teleskop i rozwiążemy królewskie zagadki z ilustratorem Marcinem Strzemboszem. Jak co roku nie zabraknie ciekawych filmów dla dzieci i młodzieży.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, na spotkania obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
SPRAWDŹ PROGRAM
20.01.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Robiliście kiedyś wspólnie zdjęcia? Jeżeli nie, to wybierzcie się razem z nami na międzypokoleniowy józefowski plener. Zabierzcie ze sobą aparat i koniecznie termos z ciepłą herbatą, pamiętajcie, by ubrać się bardzo ciepło (nie zapomnijcie o rękawiczkach z pięcioma palcami). Spotykamy się o godzinie 11:00 na parkingu przy dawnym moście kolejki wąskotorowej w Józefowie. Zaprasza Sekcja Fotograficzna Józefów wraz z instruktorami.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
SPECJALNY, FAMILIJNY WEEKEND FILMOWY DLA BABCI I DZIADKA Z WNUKAMI

20.01.2018 (SOBOTA) GODZ. 16:00
Wychowywany przez przybranego dziadka Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swej przyjaciółki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna, zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko Bella wyruszają na pomoc. Niebezpieczna wyprawa obfitować będzie w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie oko w oko z niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem okażą się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej, niespodziewanej przygody. W jej trakcie Sebastian trafi na ślad swego zaginionego ojca.
21.01.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 16:00
ANIMOWANY FILM b/o - to nominowana do Oscara najpiękniejsza bajka roku 2015, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół-foki pół-ludzi, olbrzymy przemienione w kamienie i wyjątkowo odważne dzieci, których wspólna podróż pomoże odkryć siłę, która tkwi w rodzinie. To „przebój kinowy z duszą” (...).
27.01.2018 (SOBOTA)
Jest to koncert złożony z najpopularniejszych pieśni operetkowych, piosenek musicalowych oraz takich przebojów jak słynna piosenka H. Ordonówny „Miłość Ci wszystko wybaczy”. Całość przeplatana jest najpiękniejszymi argentyńskimi tangami Astora Piazzolli m.in. słynnym „Libertango” oraz „Oblivion”.
Motywem łączącym wszystkie pozycje repertuarowe tego koncertu jest miłość. Dodatkowo słowo wiążące okraszające całość szczyptą anegdoty i dobrego humoru wprowadza słuchaczy w szampański nastrój pozostawiając wspaniałe wrażenia!
Całość koncertu opatrzona jest komentarzem a raczej pogadanką na temat prezentowanych utworów, wprowadzającą w ten sposób słuchaczy w klimat prezentowanej muzyki, wtajemniczając ich częstokroć w zabawne anegdoty związane z utworami i kompozytorami.
28.01.2018 (NIEDZIELA)
„Dożywocie” to utwór przedstawiający w komediowej formie rodzący się w XIX wieku kapitalizm. Jest to galeria cudownie nakreślonych postaci, wśród których lichwiarz Łatka należy obok Cześnika, czy Rejenta z „Zemsty”, do najważniejszych typów ludzkich przedstawionych przez Fredrę. Choć głównym wątkiem utworu jest pogoń za pieniądzem, to jak na komedię przystało, towarzyszy mu uroczy wątek romansowy, kończący się happy endem. Na szczególną uwagę zasługuje piękny „fredrowski” wiersz, którym komedia jest napisana.
Cena biletu: 20 zł.