Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna
  • Start
  • Artystyczny lipiec w MOK

ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u

3.07–28.07.2017

Zachęcamy do miłego spędzania czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy na cykl twórczych spotkań z różnych dziedzin. Staramy się za każdym razem łączyć artystyczne doświadczenia z międzypokoleniową zabawą (zapraszamy opiekunów oraz starsze rodzeństwo). Program przygotowany dla uczestników od 6 r.ż.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach „Artystycznego Lipca w MOK” wstęp jest bezpłatny.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup zorganizowanych oraz indywidualnych osób telefonicznie: 22 789 22 84 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


PROGRAM DLA DZIECI 6–10 LAT

„Międzykulturowe podróże do Francji i Hiszpanii”
wtorki godz. 10:00–11:00
Centrum Języka Francuskiego i Hiszpańskiego la Petite France zaprasza do zabaw edukacyjnych w kontekście podróży po Europie. Poznamy obyczaje, zabytki wybranych państw oraz nauczymy się prostych, podstawowych zwrotów. Zapraszamy na wspólne granie, śpiewanie i prace plastyczne.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

„Akademia przygody żeglarskiej”
środy (05, 12, 19.07.2017) godz. 10:00–12:00
Spotkania familijne o tematyce żeglarskiej. Zaplanowano naukę piosenek żeglarskich, popularnie zwanych szantami, liczne zabawy i konkursy. Uczestnicy nauczą się m.in.: wykonywania węzłów żeglarskich, poznają tajniki sztuki żeglowania oraz zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Finałem warsztatów będzie wspólny występ na scenie podczas koncertu prowadzących warsztaty Agnieszki i Piotra Michalczyków wraz z zespołem muzyki szantowej „Strefa Ciszy”.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

„Papierowe fantazje”
piątki godz. 10:00 – 11:20
Podczas czterech kolejnych spotkań uczestnicy wykonają niezwykłe prace z papieru, krepy i krepiny.
Instruktor: Anna Zielińska
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki


PROGRAM DLA MŁODZIEŻY

„Letnia akademia ekonomiczna dla młodzieży”
wtorki godz. 13:00–14:30
Podczas spotkań czekają nas wspólne rozmowy o finansach, gry i zabawy (np. krzyżówki, koło fortuny). Rozwiniemy wasze zainteresowania dziedziną, która towarzyszy nam na co dzień. Celem spotkań będzie poznanie podstawowych pojęć z zakresu bankowości i zachęcenie do oszczędzania.
Instruktor: Zofia Nowaczyk, manager z wieloletnim doświadczeniem, uczestnik programów edukacji ekonomicznej młodzieży, między innymi: „Moje Finanse" oraz „Banki w Akcji”.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

Akademia przygody żeglarskiej dla młodzieży
Środy (05, 12,19.07.2017) godz. 12:30–13:30
W programie spotkań: nauka szant, możliwość nauki gry na gitarze, podstawowe szkolenie żeglarskie. Prowadzenie: Agnieszka i Piotr Michalczykowie, Prywatna szkoła Muzyczna nr 1 w Otwocku.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

WAKACYJNA WYSTAWA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Pamiątki Soplicy w rysunkach Elwiro Michała Andriollego to wystawa poświęcona gawędom szlacheckim autorstwa Henryka Rzewuskiego. Tytułowy Seweryn Soplica jest narratorem, który wprowadza słuchacza w atmosferę pamięci o przodkach i tradycjach narodowych, a rysunki Andriollego – wzbogacone wspomnieniami z dzieciństwa i młodości – zawierają pomysły kompozycyjne wykorzystywane w późniejszej twórczości artysty. Organizator wystawy: Biograficzne Muzeum Elwiro Michała Andriollego w Józefowie. Opracowanie: Robert Lewandowski, Koordynacja projektu: Fundacja Andriollego.
Miejsce: sala teatralna MOK Józefów


LETNIE KINO „POD PARASOLEM”

DZIECI 3–6 LAT
czwartki: godz. 10:00
UWAGA!!! Pierwszy seans w czwartek 06.07.2017
Serdecznie zapraszamy w każdy czwartek do naszego kina dzieci wraz z opiekunami oraz przedszkolne grupy zorganizowane na specjalne pokazy. Seanse odbywać się będą w półmroku i przy ściszonym dźwięku.
Miejsce: sala widowiskowa MOK


DZIECI 6–12 LAT
poniedziałki i czwartki: godz. 11:30
UWAGA!!! Pierwszy seans w poniedziałek 03.07.2017
Serdecznie zapraszamy do letniego kina w MOK-u, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

MŁODZIEŻ, DOROŚLI, SENIORZY
poniedziałki i czwartki: godz. 17:00
UWAGA!!! Pierwszy seans w poniedziałek 03.07.2017
Serdecznie zapraszamy do letniego kina w MOK, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK


Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji programu.

Serdecznie zapraszamy
www.mokjozefow.pl
facebook