• Start

ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u

02–27.07.2018
Zachęcamy do miłego spędzenia czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury. Motywem przewodnim tegorocznego programu będą podróże połączone z artystyczną i międzypokoleniową zabawą (zapraszamy opiekunów oraz starsze rodzeństwo).
Program przygotowany dla uczestników od 6 r.ż.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach „Artystycznego Lipca w MOK” wstęp jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup zorganizowanych oraz indywidualnych osób telefonicznie: 22 789 22 84 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PROGRAM (6–10 LAT)

„STREFA PRZYGODY”
Wtorki, godz. 10:00–11:20
Spotkania oparte na przygodach ze sztuką i formą oraz na dobrej zabawie. Inspirować nas będą różne zakątki świata i związane z nimi niecodzienne formy działań artystycznych. 03 i 17.07. z Panią Ewą będziemy wyplatać własne bransoletki i wisiorki, a 10 i 24.07. wykonamy eko mandale i statki.

„STREFA PODRÓŻNIKA”
Środy, godz. 10:00–11:20
Spotkania z podróżnikami, pasjonatami i egzotycznymi zwierzętami. Program spotkań:
- 04.07. Przygotowanie do Dalekiej Wyprawy, czyli jak spakować się w podróż do Amazonii. Razem spakujemy do plecaka potrzebne rzeczy, skontrolujemy wagę bagażu przy pomocy wagi podróżniczej oraz zwrócimy uwagę na bezpieczeństwo w podróży. Spotkanie z podróżnikiem i fotografem Zofią Nowaczyk.
- 11.07. Dokąd pełzną węże. Zapoznamy Was z charakterystycznym środowiskiem występowania przedstawionych gatunków oraz z ich zachowaniem. Naszymi gośćmi będą: boa tęczowy, pyton tygrysi, wąż boa/pyton albinos. Spotkanie prowadzone przez edukatorów…
- 18.07 Jak nie w łóżku, to gdzie? Jak i gdzie śpimy podczas wyprawy. Wspólnie rozstawimy namiot i spróbujemy ułożyć się w hamaku. Wysłuchamy opowieści i obejrzymy zdjęcia domów na drzewach, domów pływających, maloki. Spotkanie z podróżnikiem i fotografem Zofią Nowaczyk.
- 25.07 Świat w zasięgu nosa. Jak pachnie świat (ale nie kuchnia, tylko jak pachną różne jego zakątki)? Myślisz Paryż – widzisz wieżę Eiffla. Mówisz Indie – widzisz Taj Mahal. A pustynia? Pustynia to piasek. Podróżując robisz zdjęcia, filmujesz, kupujesz pamiątki. A czy zbierasz wspomnienia przy użyciu własnego nosa? Bo przecież wszystko ma jakiś zapach: miejska ulica, polna droga, mieszkanie przyjaciół, międzynarodowe lotnisko i świt na sawannie. Ludzki zmysł węchu zapamiętuje o wiele więcej niż oczy i uszy. Spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Świdrakiem.

„ARTYSTYCZNE PRZYGODY”
Piątki, godz. 10:00–11:20
Podczas czterech kolejnych spotkań uczestnicy wykonają niezwykłe prace z papieru, krepy i krepiny oraz drobne przedmioty metodą decoupage.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

LETNIE KINO „POD PARASOLEM”

DZIECI 3–6 LAT
Czwartki, godz. 10:00
Serdecznie zapraszamy w każdy czwartek do naszego kina dzieci wraz z opiekunami oraz przedszkolne grupy zorganizowane na specjalne pokazy. Seanse odbywać się będą w półmroku i przy ściszonym dźwięku.

DZIECI 6–12 LAT
Poniedziałki i czwartki, godz. 11:30
Serdecznie zapraszamy do letniego kina w MOK-u, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.

MŁODZIEŻ, DOROŚLI, SENIORZY
Poniedziałki i czwartki, godz. 17:00
Serdecznie zapraszamy do letniego kina w MOK, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji programu.

www.mokjozefow.pl