Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna
06.05.2018 (NIEDZIELA)  GODZ. 18:00 KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ORGANIZACJI I WYKONANIU CHÓRU SCHOLA CANTORUM MAXIMILIANUM pod dyrekcją ZBIGNIEWA SIEKIERZYŃSKIEGO.

06.05.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
W ORGANIZACJI I WYKONANIU CHÓRU SCHOLA CANTORUM MAXIMILIANUM
pod dyrekcją ZBIGNIEWA SIEKIERZYŃSKIEGO.

W programie: pieśni patriotyczne związane z tradycjami niepodległościowymi, podczas których będziecie mieli Państwo okazję przypomnieć sobie, na czym polega wyjątkowość pierwszej europejskiej konstytucji oraz jakie było jej znaczenie dla pokoleń Polaków walczących o wolność Ojczyzny. Zapraszamy do godnego i radosnego przeżycia święta narodowego.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
12.05.2018 (SOBOTA)  GODZ. 18:00 KONCERT „RAZ.DWA.O TAK!” W WYKONANIU ZESPOŁU „BARDOTKA TRIO”

12.05.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT „RAZ.DWA.O TAK!”
W WYKONANIU ZESPOŁU „BARDOTKA TRIO”

W repertuarze koncertowym znajdują się utwory z pierwszego autorskiego albumu zespołu pt. „Raz. Dwa. O tak !” wraz z międzynarodowym singlem pt. „Stop Googling Me! (Mówić chłopcom nie - Nie google-uj mnie)” będącym wynikiem współpracy wokalistek z ikoną muzyki swing - Marcellą Puppini (założycielką słynnych The Puppini Sisters). Koncert wzbogacają kompilacje doskonale znanych polskich i anglojęzycznych klasyków, jak również współczesnych przebojów: Blondie, Beyonce, Robbie Williamsa czy Amy Winehouse w stylowym i charakterystycznym dla zespołu wykonaniu
BARDOTKA TRIO – niepokorne muzycznie, śpiewające w idealnej harmonii wokalistki. Nazywane również „polskimi The Puppini Sisters”. Z zespołem tym łączy je wspólny międzynarodowy projekt pt. „Stop Googling Me!”. Dziewczyny jednak szybko udowodniły, że mają własny charakter i niepowtarzalny styl wydając swój autorski album pt. „Raz. Dwa. O tak!”. Muzyka zespołu to przede wszystkim nowocześnie wykonana, wybuchowa kompilacja vintage & retro pop oraz big beat, rock’n’roll z subtelną domieszką nastrojowego swingu, bossa novy. Trio wzięło udział m.in. w tak prestiżowych festiwalach jak: Ladies Jazz i Woodstock (scena główna) w duecie z Mariką.

Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK.
27.05.2018 (NIEDZIELA)  „SĄSIEDZKIE ŚNIADANIE z MAMĄ” GODZ. 18:00 FINAŁ – KONCERT ZESPOŁU KRZIKOPA

27.05.2018 (NIEDZIELA)
„SĄSIEDZKIE ŚNIADANIE z MAMĄ”
GODZ. 18:00 FINAŁ – KONCERT ZESPOŁU KRZIKOPA

– reprezentanta Polski w Pyeongchang podczas Olimpiady Kulturalnej towarzyszącej Igrzyskom Olimpijskim. Krzikopa to nowoczesny zespół odradzający muzyczne tradycje Górnego Śląska. Muzycy używają akustycznych instrumentów (akordeon, skrzypce) i tradycyjnych technik śpiewu (biały śpiew), lecz owo akustyczne brzmienie wspomagane jest przez nowoczesne dźwięki elektroniki oraz nietypowy zestaw perkusyjny. To powoduje, że muzyka ta odżywa i ma szanse znów cieszyć się popularnością jaką miała pierwotnie, co czyni przygodę z Krzikopą unikatową podróżą w czasie i przestrzeni.
Wstęp wolny.
Miejsce: Skwer im. św. Jana Pawła II.
facebook