MOK-INFO

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW

• Katarzyna Groniec07.03 (SOBOTA) GODZ. 18:00
    CYKL: IKONY POLSKIEJ SCENY MUZYCZNEJ – RECITAL UTWORÓW AGNIESZKI OSIECKIEJ W WYKONANIU KATARZYNY GRONIEC. KONCERT NOSI TYTUŁ „ZOO”.
    Koncertowi towarzyszą wizualizacje przygotowane przez Grupę HEROTEAM.
    ZESPÓŁ TOWARZYSZĄCY: Łukasz Damrych – klawisze, Tomasz Pierzchniak – kontrabas, Łukasz Sobolak – perkusja.
    „ZOO” to tytuł koncertu – muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną. W programie m.in. „Wielka woda”, „Kokaina”, „Dzikuska”, „ZOO”, „Piosenka o życiu ptasim”. Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). Premiera „ZOO” odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium.
    Katarzyna Groniec – znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim z wybitne umiejętności interpretacyjne.
    Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 16.02 – 06.03 w godz. 14:00 – 18:30 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 17:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK.
  • Stanisław Górka08.03 (NIEDZIELA)GODZ. 18:00
    SPEKTAKL PT. „ONE & MY” Z UDZIAŁEM STANISŁAWA GÓRKI, POD KIEROWNICTWEM MUZYCZNYM JERZEGO DERFLA

Scenariusz i reżyseria – Tadeusz Wiśniewski na motywach książek Allana i Barbary Pease.
    „One i My”! One, czyli Wy, drogie nieocenione kobiety i My, czyli my niedocenieni mężczyźni. Sama konstrukcja obecności obok siebie kobiet i mężczyzn to za mało. Ten banalny fakt jest nasycony niezwykle bogatą treścią. Punktem wyjścia do dalszej dogłębnej analizy tej treści jest dość oczywista obserwacja, że między kobietą a mężczyzną zachodzi, widoczna nawet gołym okiem, zasadnicza różnica płci, która jest powodem całej antologii przyjemności, satysfakcji, nieporozumień, sprzeczności czy konfliktów, na czarnej rozpaczy kończąc.
    Realizatorzy pragną przedstawić swój punkt widzenia na te kwestie, przemówić szczerze i drażliwie w imieniu i interesie damsko-męskich par...
    Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż od 16.02 do 06.03 w godz. 14:00 – 18:30 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
  • Ja jestem żyd z "Wesela"01.03 (NIEDZIELA)
    GODZ. 18:00 SPEKTAKL „JA JESTEM ŻYD Z „WESELA” W WYKONANIU MARIUSZA MARCZYKA” – aktora SCENY „RODE” oraz aktorów współpracujących: Lidii Hardulak i Jerzego Miedzińskiego
    Opowiadanie Romana Brandstaettera stanowi znakomite uzupełnienie dramatu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Inspiracją do jego napisania była zasłyszana przez Brandstaettera w Jerozolimie opowieść o Hirszu Singerze, prototypie postaci Żyda.
    Gorąco zachęcamy miłośników teatru, by zaglądnęli do skromnej krakowskiej kancelarii adwokackiej początku XX w. i przysłuchali się ciekawej rozmowie koncypienta Waschutza z Hirszem Singerem. Rozmowie pełnej humoru, ale też, jak to w życiu bywa, nie wolnej od dramatycznych napięć. W spektaklu obecny jest kontekst kulturowy. Gestykulacja, zachowanie, sposób wysławiania się, zwłaszcza akcent zadziwia, a czasem śmieszy swoją odmiennością. To dodatkowa korzyść jaką widz wyniesie ze spektaklu. A przecież jest tu jeszcze: muzyka żydowska, taniec żydowski, ubiór żydowski i w końcu żydowski humor.
    Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż od 16.02 do 27.02 w godz. 14:00 do 18:30 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK