Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna
13.05.2018 (NIEDZIELA)  GODZ. 18:00 SPEKTAKL KOMEDIOWY „POMOC SĄSIEDZKA” W WYKONANIU MARZANNY GRAFF I ALEKSANDRA MIKOŁAJCZAKA – AKTORÓW TEATRU „MAM TEATR”

13.05.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SPEKTAKL KOMEDIOWY „POMOC SĄSIEDZKA” W WYKONANIU MARZANNY GRAFF I ALEKSANDRA MIKOŁAJCZAKA
– AKTORÓW TEATRU „MAM TEATR”

„Któż z nas nie zna przykładu denerwującego sąsiada? A co, jeśli sąsiadką jest ekscentryczna pracoholiczka singielka, która uwielbia egzotyczne podróże? Pana Stefana i Panią Jolę różni chyba wszystko. Do tego każde z nich lubi mieć rację. Czy taka dwójka jest w stanie znaleźć choć cień porozumienia?
Reżyseria: Karol Stępkowski, opieka artystyczna: Aldona Jankowska, scenariusz: Marzanna Graff, muzyka: Danuta Błażejczyk i Mieczysław Jurecki.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
20.05.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 ARCYKOMEDIA ALEKSANDRA FREDRY pt. „DAMY I HUZARY” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”

20.05.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 
ARCYKOMEDIA ALEKSANDRA FREDRY pt. „DAMY I HUZARY”
W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”

Komedia Aleksandra Fredry „Damy i Huzary” należy obok „Zemsty” i „Ślubów panieńskich” do najczęściej granych utworów autora. Pomysł jej zaczerpnął Fredro z własnych doświadczeń wojskowych, gdy w armii napoleońskiej uczestniczył w odwrocie spod Moskwy. Talent komediowy autora i bystra obserwacja żołnierskiej rzeczywistości stały się materiałem do pełnej przepysznego humoru komedii. Postacie Majora i jego trzech sióstr są majstersztykiem komediowych charakterów.
Beztroski śmiech towarzyszy nam od pierwszych do ostatnich scen tej komedii, którą Parabuch po raz 30-ty zagra w plenerze, przed publicznością Józefowa.

Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK. W razie deszczu spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodka.
facebook