Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

„ARTYSTYCZNA ZIMA W MOK-u”


10 – 21.02.2020
Zachęcamy do miłego spędzenia czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury dzieci w wieku 6+ oraz młodzież. W tym roku przygotowaliśmy program pełen zagadek i szyfrów, warsztatów teatralnych, manualnych i żywieniowych. We wtorki zapraszamy na warsztaty manualne i zabawę z szyframi. W środy proponujemy warsztaty teatralne oraz spotkania z edukatorką żywieniową. W piątki zagadki w escape roomie oraz pisanie niewidzialnym atramentem. W poniedziałki i czwartki zapraszamy do kina.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, na spotkania obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

FILMOWY KLUB SENIORA


17.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
O filmie: 2014 r., biograficzny, dramat, USA. Walter Keane przypisuje sobie autorstwo pięknych obrazów, które namalowała jego żona Margaret. Kobieta próbuje dowieść swoich racji i wyzwolić się od męża.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

PRO KOBIETY 50+ ZAPRASZAJĄ DOROSŁYCH I STARSZYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA DO UDZIAŁU W WYKŁADACH POŚWIĘCONYCH ZDROWIU.


19.02.2020 (ŚRODA)
GODZ. 18:00
Wykłady poprowadzi: Wiktoria Jaworska, studentka 3 roku Terapii Zajęciowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
II spotkanie: „ERGONOMIA W CODZIENNYCH CZYNNOŚCIACH I UDOGODNIENIA NA MIARĘ KIESZENI”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

„WARSZTAT GENEALOGA na przykładzie biografii Juliana Ochorowicza”.


21.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 NOWOŚĆ!
Prowadzenie: IGOR STROJECKI – ekspert w dziedzinie genealogii. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie, na którym zostanie zaprezentowana praktyczna strona poszukiwań i badań genealogicznych na przykładzie bardzo barwnej biografii psychologa, wynalazcy i badacza mediumizmu, przyjaciela Bolesława Prusa – Juliana Ochorowicza (1850-1917).

Najlepiej uczyć się metod poszukiwań genealogicznych korzystając ze wskazówek osób, które mają w tym zakresie duże doświadczenie. Dlatego też, proponując cykl spotkań zaprosiliśmy bardzo zasłużonego genealoga, pana Igora Strojeckiego, by prezentując historię Juliana Ochorowicza, przedstawił nam metody swojej pracy i poszukiwań oraz rodzaje źródeł. Podczas spotkania będzie więc okazja, by wzbogacić swoje umiejętności a także poznać losy tej wybitnej, a nieco już zapomnianej postaci.

Igor Strojecki od ponad 40 lat zajmuje się poszukiwaniem własnych korzeni. Dziś jest niekwestionowanym ekspertem w dziedzinie genealogii. Udało mu się odtworzyć, sięgający do początku XVI wieku, rodowód swojej prababki Ireny Niedźwieckiej, żony słynnego podróżnika Leona Barszczewskiego. Wśród krewnych i powinowatych Igora Strojeckiego można odnaleźć wiele zasłużonych nazwisk m.in.: poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, kompozytora Henryka Wieniawskiego, pisarza Jana Dobraczyńskiego czy rosyjskiego poety symbolisty Aleksandra Błoka. Ale to od wspomnień aktorki Elżbiety Barszczewskiej, ostatniej kobiety z rodu Barszczewskich, rozpoczęła się genealogiczna pasja Igora Strojeckiego.

Igor Strojecki od 1977 r. zajmuje się historią własnej rodziny, pasjonuje historią Warszawy i związanych z nią rodami. Autor albumu pt. „Leon Barszczewski (1849-1910). Od Samarkandy do Siedlec” [wyd. Muzeum Regionalne, 2010] oraz książki „Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX wiecznej Azji Środkowej” [wyd. Bezdroża, 2017]; autor katalogów wystaw, kilkunastu artykułów oraz obszernego hasła o Leonie Barszczewskim w słowniku biograficznym „Etnologowie i ludoznawcy polscy” [t.3, Wrocław-Kraków 2010]. W 2009 r. wydał też książkę „Jadwiga Barszczewska-Michałowska – Bojowniczka o Nową Szkołę Polską”. Jest także autorem i inicjatorem wielu wystaw poświęconych swoim przodkom m.in.: o Leonie Barszczewskim, Elżbiecie Barszczewskiej czy Julianie Ochorowiczu, prezentowanych w muzeach i instytucjach kultury w całej Polsce. Często wygłasza prelekcje i udziela wywiadów na temat dokonań swojej rodziny oraz wartości badań genealogicznych. Aktywnie uczestniczy w imprezach kulturalnych, takich jak Noc Muzeów czy Festiwal Nauki. Za swoją społeczną działalność uhonorowany nagrodami (m.in. w roku 2012 w Siedlcach otrzymał nagrodę Ludomira Benedyktowicza, a w 2014 „Złoty Liść” Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. M. Fogga). Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Siedleckiego Klubu Kolekcjonera.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

POKOLENIA OD KUCHNI: „CZYM TO SMAKUJE?”


22.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 
Warzywa pod przykrywką, zaskakujące smaki i połączenia. Przygotujemy seler/rybę, hot dogi z batata oraz nutellę z ciecierzycy. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnukami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski. Opłata od osoby: 20 zł.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia

Filmowa sobota:
MUSICAL Z CHRISTINĄ AGUILERĄ I CHER w rolach głównych


22.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
Ali (Christina Aguilera) pracuje w barze w zabitym dechami miasteczku. Pewnego dnia zabiera z kasy swoją zaległą wypłatę i wyrusza do Los Angeles w poszukiwaniu lepszego życia. Jej marzeniem jest zrobienie kariery na scenie i tak trafia do The Burlesque Lounge. Najpierw jako kelnerka, potem tancerka i piosenkarka osiąga wymarzony sukces. Projekt nominowany został do Złotego Globu w kategorii najlepszy film komediowy lub musical.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU – NIECODZIENNY SPEKTAKL MUZYCZNY: „YESTERDAY” – Z UTWORAMI THE BEATLES W WYKONANIU ZESPOŁU ŻUKI WRAZ Z TEATREM WITRYNA


23.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 NA
Tribute To The Beatles YESTERDAY to wyjątkowy spektakl muzyczno-teatralny z coverami legendarnej czwórki z Liverpoolu w wiernym wykonaniu zespołu Żuki, który dotychczas występował w 16 krajach i brał udział w różnorodnych projektach, w tym z Orkiestrami Symfonicznymi. Utwory obrazowane są etiudami renomowanego Teatru Witryna z Bydgoszczy. Trzy pokolenia wykonawców, w tym utalentowanej młodzieży z europejskimi osiągnięciami artystycznymi, tworzą piękną opowieść o brytyjskiej kulturze muzycznej The Beatles, których kocha świat...
Bydgoska premiera odbyła się 1.04.2017 roku przy pełnej widowni Kinoteatru Adria, dedykowana Jubileuszom 30-lecia zespołu Żuki i Teatru Witryna oraz 55-lecia pierwszego koncertu The Beatles w ostatecznym składzie z Ringo Starrem. Dotychczas z sukcesami był prezentowany kilka razy w prestiżowym, warszawskim Teatrze Capitol, bydgoskiej Operze Nova, w Auli Uniwersytetu Poznańskiego im. A. Mickiewicza i w Filharmonii Pomorskiej.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.02 do 21.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

FILMOWY KLUB SENIORA


24.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
O filmie: 2019 r., historyczny, sensacyjny, Polska. Pod koniec II wojny światowej bohater wojenny zostaje rządowym agentem, który otrzymuje tajną misję: ma negocjować z Brytyjczykami wsparcie dla polskiego podziemia.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

NOWY CYKL O ZDROWIU:
I wykład – „ZasieJEMY ferment...” wygłosi Prezes Fundacji Jestem Pro.Bio, lek. med. Grzegorz Witkowski


28.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
„Fermentacja to proces biochemiczny w którym przemianie ulegają związki organiczne. Proces ten odbywa się przy udziale drobnoustrojów lub wytworzonych z nich enzymów, funkcjonujących w warunkach beztlenowych. Produkt końcowy charakteryzuje się specyficzną jakością i właściwościami, głównie ze względu na smak i zapach. Od dawien dawna fermentacja służy do przedłużania trwałości produktów żywieniowych, chroniąc je przed psuciem.”
Tyle mówi jedna z definicji. Podczas wykładu spróbujemy wspólnie zasiać ferment… Tytuł przewrotny o tyle, że kojarzy się raczej ze złymi efektami takiego działania. Fermentacja, inaczej kiszenie roślin, oraz ich spożywanie – wręcz przeciwnie – wywołuje pozytywne zdrowotnie efekty. Mikrobiom (kiedyś nazywany mikroflorą bakteryjną), wpływ kiszonek na stan jelit i całego organizmu – to tematy, które poruszymy w najbliższym wykładzie.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

W JÓZEFOWIE WSZYSTKO GRA


29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 14:00 
Lubisz planszówki i chciałbyś u nas z kimś pograć? Zapraszamy na drugie spotkanie z grami bez prądu. Przyjdź, zagraj, wytłumaczymy zasady. Zapraszamy uczestników 12+. Prowadzenie: Franciszek Prusiecki.
Miejsce: MOK Józefów.

SERIAL ANIMOWANY „WIKING TAPPI” (dzieci 4-9 lat)


29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
Zestaw 5 pierwszych odcinków z historiami o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Animację, na podstawie uwielbianej przez najmłodszych serii książek autorstwa Marcina Mortki, wyprodukowało studio EGoFILM. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Reż. A. P. Morawski/Polska 2018/55 min.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA.

KONCERT FLETNIE PANIE


29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
DUET ZAPRZYJAŹNIONEJ GITARY Z FORTEPIANEM I DWÓCH 18-LETNICH GARDEŁ: JULIA POŁYNKO & KINGA CZECZKO – uczestniczek programu THE VOICE OF POLAND.
„Nasz dom jest tam gdzie gra muzyka – do miejsc, w których jej brakuje przynosimy ją ze sobą. Pasją zarazili nas rodzice, szkoła muzyczna naostrzyła nasze narzędzia, a nieustającą inspiracją stałyśmy się dla siebie nawzajem. Muzykę z innych sztuk wyróżnia to, że nie można jej tworzyć po cichu. Powstaje zawsze przez coś lub dla kogoś. Potrzebuje ucha, które ją rozpozna, słuchacza, który ją zrozumie, człowieka, który się w niej zakocha. To koncerty pozwalają obcym uszom i nieznanej muzyce się zaznajomić. Często są źródłem przyjaźni na całe życie. I na taki koncert właśnie my, Fletnie panie, chciałybyśmy wszystkie chętne Uszy zaprosić”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

SPEKTAKL „WITKACJA. GLĄTWA”


01.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
Spektakl to próba przedstawienia burzliwych losów małżeństwa Stanisława Ignacego Witkiewicza z Jadwigą zwaną Niną. Scenariusz został napisany na 135 rocznicę urodzin artysty przypadającą w 2020 r.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

FILMOWY KLUB SENIORA


02.03.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
O filmie: 2000 rok, dramat historyczny, USA, Wielka Brytania. Generał Maximus, prawa ręka cesarza, szczęśliwy mąż i ojciec, w jednej chwili traci wszystko. Jako niewolnik gladiator musi walczyć na arenie o przeżycie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK
facebook