Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

„WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA” – KONCERT DLA DZIECI


21.09.2019 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo z Zespołem MUZYKA MÓWI. Zamiast krzeseł rozłożymy poduszki i dywaniki. Muzycy będą śpiewać i grać wśród publiczności, a najmłodsi uczestnicy koncertu wraz z rodzicami będą mogli swobodnie pląsać przy dźwiękach muzyki. Nie zabraknie kolorowych rekwizytów, baniek mydlanych i instrumentów na których zagrają z nami dzieci.
Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, zabawy melodią i rytmem;
Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem, ukulele, flet prosty, instrumenty perkusyjne;
Magdalena Nejbauer – zabawy melodią i rytmem, instrumenty perkusyjne, bęben szamański, dzwonki chromatyczne;
Łukasz Potera – fortepian, obój;
Marcin Kożuchowski – gitara, flet poprzeczny.
Bilety w cenie 10 zł/dziecko, 15 zł/ opiekun.
Miejsce: hol MOK Józefów

FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”
V KONCERT: NO FRAMES.


21.09.2019 (SOBOTA) GODZ. 18:00 
Skład zespołu:
Liwia Kosińska – wokal;
Sławek Kochański – gitara elektryczna, gitara akustyczna, wokal;
Tomek Grzechnik – gitara elektryczna slide, gitara rezofoniczna, wokal;
Dominik Bryński – gitara basowa, kontrabas elektryczny.
Nazwa zespołu jest manifestem muzycznym i ma sugerować brak sztywnego trzymania się jednego gatunku muzycznego. No Frames inspirację czerpie z surowego bluesa, soulu, folku, americany, łącząc ją z osobistymi doświadczeniami oraz potrzebą poszukiwania nowych dźwięków. Zespół kłania się wielkim nazwiskom ulubionych gatunków muzycznych, interpretując ich muzykę na nowo, a także tworząc własne kompozycje. Brzmienie zespołu oparte jest na interakcji dwóch gitar, w tym gitary slide, a także sekcji rytmicznej oraz soulowym, charakterystycznym kobiecym wokalu. Emocje, pełne pasji partie solowe, żywiołowość i interakcja między muzykami oraz z publicznością tworzą niepowtarzalny klimat.

FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI” 
VI KONCERT: COTTON WING.


GODZ. 19:00
Zespół w składzie: Robert Tyszka –wokal, harmonijka;
Piotr Augustynowicz – gitara;
Adam Zagrodzki – perkusja,
Bartosz Borzeszkowski – bas.
Cotton Wing to trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Zespół wygrał najważniejsze polskie konkursy bluesowe i zagrał setki koncertów w kraju i zagranicą.
W 2015 r. band nagrał swój pierwszy album o zaczepnym tytule „Fishing & Processing”, który został świetnie przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Aktualnie pracują nad nową płytą. Cotton Wing to zespół złożony z zawodowych muzyków oddanych muzyce bluesowe
Laureat Rawa Blues 2014 Laureat WaterBlues festiwal 2013 Laureat Blues nad Bobrem 2011 Laureat Ogólnopolski festiwal bluesowy Nowa Sól 2013 Nagroda na festiwalu Bluesroads 2011 Kraków.

Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK

Robert Tyszka \\ wokal, harmonijka – muzyk, wokalista, harmonijkarz oraz autor tekstów. Urodzony w Gdańsku, gdzie zaczynał swoją muzyczną przygodę. Grał i śpiewał w zespołach Canada oraz Canada Blues. W poszukiwaniu muzycznych fascynacji udał się do Memphis, TN w Stanach Zjednoczonych gdzie nabywał doświadczenie i szlify od muzyków grających w stolicy Bluesa. Po pięcioletnim pobycie w USA powrócił do Polski i reaktywował założony przed wyjazdem zespół Cotton Wing. Do składu zaprosił najlepszych muzyków bluesowych z Trójmiasta. Wokalista zespołu Mietek Blues Band płyta Laureat Rawa Blues 2014 Laureat WaterBlues festiwal 2013 Laureat Blues nad Bobrem 2011 Laureat Ogólnopolski festiwal bluesowy Nowa Sól 2013 Nagroda na festiwalu Bluesroads 2011 Lider formacji Robert Tyszka przez 5 lat mieszkał w Memphis, TN w Stanach Zjednoczonych, gdzie zgłębiał tajniki bluesa i podpatrywał u źródeł jak powstaje prawdziwy, szczery blues. Ma to zasadniczy wpływ na muzyczny styl i kierunek obrany przez trójmiejski kwartet. Muzycy nie zamykają się w typowych dwunastu taktach, uwzględniają w swoich poczynaniach muzykę gospel, stary, dobry soul, a także zaaranżowane parte wokalne.
Kraków „That’s All Right” 2015.

Piotr Augustynowicz \\ gitara – gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny młodego pokolenia. Pochodzi z Mazur. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Współpracował w wielu projektach w stylistykach od jazzu poprzez blues, rock, funk czy hip-hop (m.in. współpraca z Józefem Skrzekiem, Jerzym Filarem). Został wyróżniony na przeglądach m.in. przez Martynę Jakubowicz, Piotra Nalepę, Krzysztofa Misiaka, Krzysztofa „Dżawora” Jaworskiego (Harlem), Pawła Grzegorczyka (Hunter), Jurka Filara oraz Marka Wiernika. Występował dla Telewizji Polskiej oraz na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą.

Adam Zagrodzki \\ perkusja – perkusista. Współpracował z wieloma zespołami rozrywkowymi m.in. „Detko Band”, „Vokoolski”, „Zajazd”, „Made In Heaven”. Laureat indywidualnych nagród na festiwalach „Blues nad Bobrem”, „Solówka”, „Bluesroads”. Występował m.in. na festiwalach jazzowych: „Internationales Dixieland Festival Dresden”, „Hallevik Tradjazz Festival”, „Jazzwoche Burghausen”, „Old Jazz Meeting” w Iławie, „Sopot Molo Jazz Festival” oraz na wielu festiwalach bluesowych. Współpracuje z Krystyną Durys, zespołem „Cotton Wing”, „Riverboat Ramblers” i „Sanacja”. Wziął udział w nagraniu płyt: „Krystyna Durys – Tribute To Ladies Of Jazz” (2016) , „Fishing & Processing” (Cotton Wing 2015) , „Sanacja – Już taki ze mnie zimny drań” (2012), „Swing is my life” (Riverboat Ramblers Swing Orchestra 2010), „Detko Band” (2008).

Bartosz Borzeszkowski \\ bas – multiinstrumentalista związany z trójmiejską sceną muzyczną. Absolwent PSM I-go i II-go st. (perkusja, kontrabas). Udziela się w wielu stylistykach, takich jak: jazz, elektornika, prog-rock, funk, free. Blues jest ukojeniem dla jego muzycznego ADHD. Zarówno ciasny pub jak i sala koncertowa filharmonii nie są mu obce.

TEATR GROT MA ZASZCZYT PRZEDSTAWIĆ PRAPREMIERĘ POLSKĄ PT. „BOSKI ANDRIOLLI”


22.09.2019 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 
autorstwa Bożeny Abratowskiej, na podstawie pamiętników Michała Elwiro Andriollego oraz dr Henryka Dobrzyckiego. W rolach głównych: KINGA I ARKADIUSZ GŁOGOWSCY.
Reżyseria: Agnieszka Korytkowska, Scenografia: Paweł Dobrzycki, Muzyka: Filip Matuszewski.
Pomysłodawcą sztuki jest Arkadiusz Głogowski dyrektor Teatru Grot w Józefowie. Ponieważ jest zawodowym aktorem miał marzenie zagrać postać Andriollego, który jest mu szczególnie bliski z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze Kinga i Arkadiusz Głogowscy mieszkają na terenach należących, bądź graniczących z terenami Andriollego o nazwie "Brzegi" nad
rzeką Świder. Po drugie: jest mu szczególnie bliska architektura i przyroda tak samo jak Andriollemu. Kiedy zaczął czytać biografię postanowił, że doprowadzi do realizacji pierwszej sztuki o M.E. Andriollim. Poprosił Bożenę Abratowską, malarkę, pisarkę i dziennikarkę, która również jest pasjonatką postaci Andriollego o napisanie scenariusza.
Zaprosił też do współpracy wybitnych twórców: reżyserkę Agnieszkę Korytkowską oraz Pawła Dobrzyckiego – scenografa , Dziekana Wydziału Scenografii na ASP w Warszawie, a także kompozytora mieszkańca Józefowa Filipa Matuszewskiego.
Kinga Teresa Głogowska śpiewaczka operowa, aktorka wcieli się w postać Natalii Andriolli.
Producentem spektaklu jest Muzeum Ziemi Mińskiej. Dyrektor Muzeum Leszek Celej kultywuje pamięć o Andriollim i bardzo mu się pomysł spodobał. Premiera odbędzie się w ruinach dworku Andriollego w Mińsku Mazowieckim. Z tego miejsca przedstawienie wystartuje i chętnie będzie jeździło po wszystkich miejscach, w których przebywał Andriolli.
Podróż z "Boskim Andriollim" zaczynamy od Józefowa.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 09.09 do 20.09.2019 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

FILMOWY KLUB SENIORA


23.09.2019 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00 
O filmie: grupa strażaków walczy z pożarem trawiącym las. Ogień zaczyna zagrażać mieszkańcom miasteczka Yarnell w Arizonie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK
facebook