Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej

Bajki o .... / Tata czyta

Produkcja własna

Bajki o .....


Tata czyta


W ramach cyklu będziemy publikować trzy nagrane bajki z książki  „Bajki o...” autorstwa mieszkańców Józefowa – Dominiki Stadnickiej-Strzembosz i Marcina Strzembosza, wydanej w 2017 roku, Wydawnictwo Sióstr Loretanek.
Książka jest pomysłem na zabawę w „filozofowanie” z dziećmi, składa się z wielu pytań i poszukiwania prawdy. Jest próbą znalezienia przystępnej dla dzieci odpowiedzi na pytania o dobro, piękno, o to, co znaczy bycie mądrym, co jest warte w miłości i co sprawia, że my sami jesteśmy kochani.
Bajki animowane ilustracjami z książki czyta Krzysztof Czekajewski - instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury. Premiery w trzy kolejne środy.
Zapraszamy serdecznie na wysłuchanie opowieści o Tomku Sawyerze, którego przygody będzie czytał Mikołaj Car, filmowiec i lektor z Józefowa. Jest to klasyczna powieść (obok twórczości Karola Maya), która zainspirowała tysiące współczesnych autorów do napisana niezliczonych ilości przygodowych książek dla chłopców. Przepięknie zilustrowała nasza lokalna artystka i graficzka Magdalena Car. Zapraszamy na przygody z urwisem Tomkiem! Emisja w każdy wtorek i czwartek o godz. 20:00

"O królewiczu, który szukał żony"


.

"Przygody Tomka Sawyera"


.

Terminarz na październik 2020

PAŹDZIERNIK 2020

WYSTAWA W GALERII WEJŚCIE „KOLOROWY ŚWIAT DZIECKA”
Autorami prac są dzieci w wieku 4-15 lat, uczęszczające do Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie. Prezentowane prace to efekt zajęć terapeutycznych i wychowawczych w oddziałach szpitalnych jak i szkolnych. W czasie tych zajęć dzieci pokazują obraz samego siebie, własne emocje, stan psychiczny. Zajęcia plastyczne pozwalają przełamywać bariery społecznego lęku i nieufności co prowadzi do szeroko rozumianego rozwoju kontaktów z wychowankiem i całą grupą. Opiekunowie zajęć to nauczyciel plastyki Jolanta Nojszewska i Zbigniew Karczmarczyk wychowawca oddziałowy.

WYSTAWA W GALERII RAMA
„Sceny walki w twórczości Elwiro Michała Andriollego”
z cyklu „Zapomniane i nieznane Dziedzictwo Andriollego” przygotowana przez Roberta Lewandowskiego.

03.10.2020 (SOBOTA) GODZ. 10:00
ROWERKIEM PO LINII „ALEKSANDRÓW, FALENICA, ZBÓJNA GÓRA”
Zapraszamy na wycieczkę rowerową z Panem Januszem Prządką – józefowianistą i pasjonatem miasta.
Udział w wycieczce jest bezpłatny, obowiązują zapisy.
Start: pod Urzędem Miasta Józefowa.

GODZ. 18:00
FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY „PERŁY POLSKIEJ MUZYKI ROMANTYCZNEJ”
Koncert w wykonaniu Teresy Kaban (fortepian) i Henryka Błażeja (flet). Koncert przeplatany będzie opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanymi z tournée artystów. Proponujemy NORWEGIĘ – a w niej m.in. Bergen z fascynującym muzeum E. Griega, fiord Hardangerfjord, park narodowy, urokliwe miasta (Grimstad, Kristiansand) niezwykłe sale koncertowe, widoki podczas podróży samochodem od Oslo po Forde….
Wstęp wolny. Miejsce: Sala widowiskowa MOK.

04.10.2020 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00 – 19:00
W JÓZEFOWIE WSZYSTKO GRA
Lubisz planszówki i chciałbyś u nas z kimś pograć? Zapraszamy na drugie spotkanie z grami bez prądu. Przyjdź, zagraj, wytłumaczymy zasady.
Zapraszamy uczestników 12+. Prowadzenie: Franciszek Prusiecki.
Miejsce: Willa Balbinów

05.10.2020 (PONIEDZIAŁEK) GODZ.17:00
FILMOWY KLUB SENIORA „Kłamstewko”
Rodzina decyduje się ukryć przed ukochaną babcią złe wieści o jej stanie zdrowia i odwiedzić ją tłumnie pod naprędce skleconym pretekstem: hucznym weselem kuzyna. Film dostał nagrodę Złoty Glob, 5 innych nagród i 23 nominacje Reżyseria: Lulu Wang/ Chiny/USA 2019/98 min.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

10.10.2020 (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT „DROGA WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO I JERZEGO DERFLA”
To niezwykły i bardzo osobisty koncert w wykonaniu STANISŁAWA GÓRKI (śpiew) i JERZEGO DERFLA (fortepian), na który składają się utwory powstałe na przestrzeni 25 lat wspólnej pracy i przyjaźni tego znakomitego duetu. Jedne bardziej, inne mniej znane, ale wszystkie są wnikliwym opisem otaczającej rzeczywistości i mimo upływu czasu, nie straciły nic ze swojej aktualności. Na podróż po wspaniałej twórczości z „piosenkami, które nie chcą się zestarzeć” serdecznie zapraszamy.
Cena biletu: 20 zł.
Miejsce: Sala widowiskowa MOK.

11.10.2020 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SPEKTAKL „CASTING. Poczekalnia”
Jedna rola, dwóch kandydatów. Dwóch ponadprzeciętnie uzdolnionych aktorów, którym okrutny los rzuca kłody pod nogi. Jednak wciąż mają szansę na sukces. Ważny producent właśnie chce ich obsadzić w wielkiej roli. „CASTING. Poczekalnia” to słodko-gorzka historia napisana przez aktora i reżysera Macieja Kowalewskiego. Komediodramat opowiadający o niespełnionych ambicjach artystycznych, o życiu przeciętnego aktora bardzo różniącym się od stereotypowych wyobrażeń na temat życia „gwiazdy kina i teatru”. Spektakl na podstawie tekstu „Poczekalnia”. Autor: Maciej Kowalewski, reżyseria: Jakub Wons, muzyka: Szymon Suchoń, produkcja: kantyna kulturalna. Obsada: SEBASTIAN CYBULSKI, ANDRZEJ POPIEL.
Cena biletu: 30 zł.
Miejsce: Sala widowiskowa MOK

12.10.2020 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
Informacje o tytule filmu podawane są telefonicznie: 22 789 20 26, lub 22 789 22 84.
Miejsce: Kino MUZA MOK

16.10.2020 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
PASJE JÓZEFOWIAN - NOWOŚĆ !
„EKSPEDYCJA DO PLEMIENIA MARIASI, CZYLI LASY DESZCZOWE INDONEZJI NA PÓLWYSPIE PTASIEJ GŁOWY
Nowy cykl, w którym prezentować będziemy mieszkańców miasta i ich niezwykłe pasje. Na pierwsze spotkanie zaprasza Zofia Nowaczyk – józefowianka, z wykształcenia magister inżynier a z zamiłowania fotograf, mentor oraz podróżnik zafascynowany dżunglą – nie tylko amazońską. Na półwyspie Ptasiej Głowy na Papui Zachodniej w Indonezji cały czas żyje pewnie jeszcze kilkadziesiąt tysięcy osób z plemienia Mariasi. Jednak tylko bardzo niewielu nie zmieniło ciągle swojego trybu życia i nadal mieszkają w malutkich wioskach w dolinach między szczytami gór. Rzadko spotykają ludzi spoza swojej doliny a białego człowieka nie widzieli jeszcze nigdy. I właśnie taką wioskę miała okazję Pani Zofia odwiedzić z niewielką grupą śmiałków. Była jedną z kobiet w ich grupie. Chcecie dowiedzieć się jak udało im się tam dotrzeć , jak wygląda tam życie, czy dzieci chodzą do szkoły, co jest ważne dla ludzi, którzy tam mieszkają?
Wstęp wolny.
Miejsce: Sala widowiskowa MOK.

17.10.2020 (SOBOTA) GODZ. 10:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „Jesienny, rodzinny spacer Doliną Mieni”
Czy słyszeliście o Mazowieckim Bartku? Okazuję się, że rośnie on zaledwie kilka kilometrów
od Józefowa w Dolinie Mieni. To pomnikowy dąb szypułkowy, rosnący na lewym brzegu Mieni w Rezerwacie Świder. Tym razem powędrujemy wzdłuż rzeki Mieni aby dotrzeć do tego ciekawego drzewa i utrwalić go na zdjęciach. Zbiórka: pod MOK Józefów, transport samochodami we własnym zakresie.
Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.
Udział w plenerze jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

GODZ. 18:00
KONCERT pn. „LEGENDA O WIENIAWSKIM I CHOPINIE".
Wykonawcy: Katarzyna Plewniak -mezzosopran, Paweł Łukasik – altówka, Joanna Błażej-Łukasik- fortepian, słowo wiążące. To nadzwyczajny koncert stworzony specjalnie na uroczyste obchody 140 rocznicy śmierci Henryka Wieniawskiego oraz 210 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, przypadających w 2020 roku! Dodatkowym walorem koncertu jest słowo wiążące, które pięknie wprowadza w nastrój i wymowę prezentowanych utworów. Wplecione fragmenty listów i wspomnień H. Wieniawskiego , F. Chopina oraz innych zaprzyjaźnionych z nim twórców a także anegdoty z życia doskonale ożywiają koncert budując niepowtarzalną dramaturgię i atmosferę spotkania!
Cena biletu: 20 zł.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.10.2020 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SPEKTAKL „BOSKI ELWIRO”
Jest rok 1885 – Elwiro i Natalia mieszkają już w Brzegach, ale jeszcze na chwilę wracają do swojego dworku w Stasinowie, gdzie następują wydarzenia zmieniające ich dalsze losy… Tekst i muzyka powstały z inicjatywy Teatru Grot. W spektaklu zobaczymy sceny filmowe w klimacie kina niemego i usłyszymy muzykę na żywo wykonywaną przez kompozytora. Spektakl w wykonaniu: Kingi T. Głogowskiej – Natalia Andriolli; Arkadiusza Głogowskiego – Michał Elwiro Andriolli; Maurycego Wolfa – dr Henryk Dobrzycki; Stanisława Górki – Herman Altenberg. Autor: Bożenna Abratowska; reżyseria i inscenizacja: Arkadiusz Głogowski; muzyka: Filip Matuszewski i Wiktoria Kwiek – skrzypce.
Cena biletu: 30 zł.
Miejsce: Sala widowiskowa MOK.

19.10.2020 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
Informacje o tytule filmu podawane są telefonicznie: 22 789 20 26, lub 22 789 22 84.
Miejsce: Kino MUZA MOK

23.10.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL SŁOWNO- MUZYCZNY „WPADKI I PRZYPADKI WIEKU DOJRZAŁEGO”.
W mini turnieju poetyckim, damsko-męskim, swoje poezje przedstawią Ewa Fałkowska Rękawek i Wiesław Grochala. Oprawę muzyczną zaprezentuje zespół -Aplauz Band- Grażyna Górka i Wiktor Sosnowski. Na program artystyczny zaprasza Klub artystyczny VENA.
Wstęp wolny.
Miejsce: Sala widowiskowa MOK .

24.10.2020 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Dlaczego naleśniki spadały z sufitu?
SPEKTAKL NARRACYJNY DLA DZIECI (6+)
Posłuchajcie, posłuchajcie! Zapraszamy na spektakl narracyjny dla rodzin z dziećmi od lat 6. Na spotkaniu usłyszycie cztery historie, które łączy temat poczucia własnej wartości. Wszystko to przy dźwiękach harfy celtyckiej i pianina. Opowiadają: Małgorzata Ładzińska, Anna Owerczuk, Anna Szufa, Jerzy Szufa; Kompozycja, keyboard: Krzysztof Ratajski, harfa: Oktawia Bylicka.
Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK Józefów od 12.10.2020
Miejsce: Sala widowiskowa MOK.

25.10.2020 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SPEKTAKL KOMEDIOWY "WNIEBOWZIĘTE"

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych !
Dwie stewardessy. Jeden hotel. Jedna szalona noc. Jedno marzenie... i więcej przeszkód na drodze do jego spełnienia! Czy Iwona i Ilona wyrwą się ze szponów demonicznej Kociborskiej i odlecą za ocean? Co na to Kapitan Jacek? A może wszystko tu nie jest tym, czym się wydaje? Prosimy zapiąć pasy i nie rozpinać ich, dopóki spektakl nie przestanie kołować na dobre! Obsada: Ilona: Monika Nowogrodzka, Iwona: Ewa Ostrowska - Kunert/ Gabriela Całun, reżyseria: Albert Osik, tekst: Maciej Kaczyński
Cena biletu: 30 zł.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

26.10.2020 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
Informacje o tytule filmu podawane są telefonicznie: 22 789 20 26, lub22 789 22 84.
Miejsce: Kino MUZA MOK

UWAGA! NOWE ZASADY UDZIAŁU W WYDARZENIACH.
W związku z wirusem SARS-COV-2, aby uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez MOK Józefów należy:
- na stronie www.mokjozefow.pl zapoznać się z PROCEDURAMI BEZPIECZEŃSTWA oraz pobrać, wydrukować i przynieść ze sobą KWESTIONARIUSZ ZDROWIA I KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ
- w wydarzeniach na sali widowiskowej może wziąć udział maksymalnie 90 osób, obowiązują maseczki
- zapisy na wydarzenia niebiletowane: 22 789 22 84, 22 789 20 26

ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW

- preferowane są płatności internetowe,
- sprzedaż internetowa biletów na stronie www.mokjozefow lub www.biletyna.pl – aktywna cały miesiąc
- przedsprzedaż w kasie biletowej MOK - na 2 tygodnie przed każdym wydarzeniem, w godz. 14:00 – 18:00. Możliwość płatności kartą lub gotówką
- w dniu wydarzenia – na godzinę przed danym wydarzeniem w kasie MOK

Artystyczna ZIMA w MOK-u

ARTYSTYCZNA ZIMA W MOK-u


10 – 21.02.2020 r.
Zachęcamy do miłego spędzenia czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury. W tym roku przygotowaliśmy program pełen zagadek i szyfrów, warsztatów teatralnych, manualnych i żywieniowych. Łączymy artystyczne doświadczenia oraz edukację z międzypokoleniową zabawą.

PROGRAM DLA DZIECI /6-11 lat/

WTORKI: SZYFRY, PUDEŁKA I CZEKOLADA
GODZ. 10:00 – 11:30
11.02.2020 „PUDEŁKO SZYFRÓW”
W poszukiwaniu przygody uczestnicy wykonają pudełko szyfrów. Dzięki użyciu specjalnych farb świecących w ciemności nie każdy będzie mógł zobaczyć tajny kod. Do odczytania kodu przyda się mapa, którą również wykonają uczestnicy spotkania.
Prowadzenie: Małgorzata Kruk.

18.02.2020 BI-TW-AO-CH-MU-RY, czyli „Czy czekolada może posłużyć do zaszyfrowania listu?”
Ćwiczenie myślenia, wytrwałości i pracy w grupie poprzez zabawę z szyframi. W programie: do czego DZIŚ służą szyfry? Najstarsze znane szyfry świata i czy można oszukać bankomat? Jak chronić swoje hasło oraz jakie jest najlepsze hasło do komputera? Czy istnieje szyfr, którego nie da się złamać? Jak polscy matematycy skrócili o pół roku II wojnę światową przez złamanie szyfru ENIGMA. Na koniec opracowanie własnego szyfru. Prowadzenie: Mirosław Grodzki & Karol Ptasznik Instruktorzy Stowarzyszenia Harcerskiego „TROPICIELE”, które organizuje letnie obozy dla dzieci i młodzieży. Szczegóły: www.tropiciele.net.pl
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

ŚRODY: CZY TO KRÓL CZY KOSMITA? – WARSZTATY TEATRALNE
GODZ. 10:00 – 11:30
Dlaczego ten Policjant zamienił się w Potwora? Czy to Król czy Kosmita? Jak przemienić Krzesło w Sanki, Klucz w Grzebień, a Ołówek w Bombę? I dlaczego niektóre litery są czerwone? Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź w trakcie warsztatów teatralnych dla dzieci.
Prowadzenie: Przemysław Kaczyński
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

PIĄTKI: TAJEMNICZE WARSZTATY
GODZ. 10:00 – 11:30
W dwa kolejne piątki zapraszamy na tajemnicze warsztaty dla detektywów i miłośników zagadek.

14.02.2020 TAJEMNICZY ATRAMENT
Zaprosimy dzieciaki do wspólnej zabawy i odpowiemy na pytanie: co łączy chemię i kryptologię? Wspólnie wykonamy kilka rodzajów atramentów sympatycznych i napiszemy tajemniczy list. Dowiemy się jakich substancji możemy użyć do domowego wykonania takiego atramentu oraz w jaki sposób taki atrament uzyskać przy pomocy trudniej dostępnych substancji chemicznych.

21.02.2020 ESCAPE ROOM
Będzie to warsztat historyczno-detektywistyczny z serią zagadek. Uczestnicy, wcielając się w detektywów, nauczą się ściągania odcisków palców i będą mieli okazję rozwiązać mnóstwo ciekawych zagadek, które połączą się w jedną całość. Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się, czym zajmuje się kryptologia, co to jest enigma, komu zawdzięczamy jej rozszyfrowanie, poznają inne maszyny służące do szyfrowania.
Prowadzenie: wARTsztat.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

PROGRAM DLA MŁODZIEŻY /12+/

WTORKI: KOSZULKI I CZEKOLADA
GODZ. 12:00 – 13:30
11.02.2020 ZAPROJEKTUJ SWOJĄ KOSZULKĘ
Warsztat, podczas którego wykonasz własną, unikatową koszulkę.
Prowadzenie: Małgorzata Kruk.

18.02.2020 BI-TW-AO-CH-MU-RY, czyli „Czy czekolada może posłużyć do zaszyfrowania listu?”
Ćwiczenie myślenia, wytrwałości i pracy w grupie poprzez ćwiczenia z szyframi. W programie: do czego DZIŚ służą szyfry? Najstarsze znane szyfry świata i czy można oszukać bankomat? Jak chronić swoje hasło oraz jakie jest najlepsze hasło do komputera? Czy istnieje szyfr, którego nie da się złamać? Jak polscy matematycy skrócili o pół roku II wojnę światową przez złamanie szyfru ENIGMA. Na koniec opracowanie własnego szyfru.
Prowadzenie: Mirosław Grodzki & Karol Ptasznik Instruktorzy Stowarzyszenia Harcerskiego „TROPICIELE”, które organizuje letnie obozy dla dzieci i młodzieży. Szczegóły: www.tropiciele.net.pl
Szczegóły: www.tropiciele.net.pl.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

ŚRODY: WARSZTATY TEATRALNE
GODZ. 12:00 – 13:30
Warsztaty teatralne z aktorem filmowym i teatralnym oraz autorem bajek – Przemysławem Kaczyńskim.
Podczas spotkań będziemy poszerzać wyobraźnię, odkrywać swoją kreatywność i pewność siebie. Zajęcia opierają się na improwizacji i składają z rozmaitych ćwiczeń i scenek aktorskich.
Prowadzenie: Przemysław Kaczyński
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

PIĄTKI: TAJEMNICZE WARSZTATY
GODZ. 12:00 – 13:30
14.02.2020 TAJEMNICZY ATRAMENT
Odpowiemy na pytanie: co łączy chemię i kryptologię? Wspólnie wykonamy kilka rodzajów atramentów sympatycznych i napiszemy tajemniczy list. Dowiemy się jakich substancji możemy użyć do domowego wykonania takiego atramentu oraz w jaki sposób taki atrament uzyskać przy pomocy trudniej dostępnych substancji chemicznych.

21.02.2020 ESCAPE ROOM
Będą to warsztaty historyczno-detektywistyczne z serią nieoczywistych zadań do rozwiązania. Podpowiemy Wam jak samodzielnie możecie przygotować escape room na spotkanie z przyjaciółmi lub rodzinną imprezę. Podczas warsztatu dowiecie się czym zajmuje się kryptologia, co to jest enigma, komu zawdzięczamy jej rozszyfrowanie, oraz poznacie inne maszyny służące do szyfrowania.
Prowadzenie: wARTsztat.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

MIĘDZYPOKOLENIOWE POPOŁUDNIA
GODZ. 14:00 – 15:00

WTORKI: ZBUDUJ WŁASNEGO ŚWIDERMAJERA
Czekamy na Ciebie z naszym nowym projektem. Samodzielnie wykonasz tekturowego świdermajera, poznasz wspaniałą historię tej architektury oraz swojej małej ojczyzny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

ŚRODY: „ŻYJ ZDROWO, ŻYJ ŚWIADOMIE”
Podczas dwóch spotkań z edukatorką żywieniową Martą Jung poznamy zasady zdrowego żywienia w praktycznej formie.

12.02.2020 „ZDROWE ODŻYWIANIE W PRAKTYCE”
Podstawy prawidłowego żywienia – piramida zdrowego żywienia, czytanie etykiet.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki   

KINO „POD PARASOLEM”
DZIECI /3 – 6 LAT/
czwartki: godz. 10:00
Serdecznie zapraszamy w każdy czwartek do naszego kina dzieci wraz z opiekunami oraz przedszkolne grupy zorganizowane na specjalne pokazy. Seanse odbywać się będą w półmroku i przy ściszonym dźwięku.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

DZIECI /6 – 12 LAT/
poniedziałki i czwartki: godz. 11:30
Serdecznie zapraszamy do zimowego kina w MOK-u, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

MŁODZIEŻ
czwartki: godz. 17:00
Serdecznie zapraszamy do zimowego kina w MOK, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK


Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach „Artystycznej Zimy w MOK-u” wstęp jest bezpłatny.
Na warsztaty i spotkania obowiązują zapisy: 22 789 22 84 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji programu.
www.mokjozefow.pl

Terminarz na styczeń 2020

04.01.2020 (SOBOTA)
SPOTKANIE NOWOROCZNE TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ JÓZEFOWA (IMPREZA ZAMKNIĘTA)

04.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00–13:00 WARSZTATY JOGI HORMONALNEJ (wg DINAH RODRIGUES) prowadzone przez Sylwię Jach-Binkowską – nauczycielkę Vinyasa Flow, Jogi dla kręgosłupa, Jogi Hormonalnej, absolwentkę AWF w Poznaniu, podyplomowych studiów relaksacji i jogi AWF w Warszawie oraz Yoga Alliance RYT 200. 30–40 minutowy program ćwiczeń pielęgnujący kobiecość, a po spotkaniu udostępniamy materiały z ćwiczeniami do pracy w domu.
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 20 26. Cena za 2 dwugodzinne spotkania – 120 zł. Terminy: 04.01.2020 (sobota), 11.01.2020 (sobota).
Miejsce: Klub Hydrofornia MOK.

05.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 NOWY CYKL FILMOWY „ZNANE I NIEZNANE” – FILM I: „CZY UFASZ TEMU KOMPUTEROWI?” reż. Chris Paine, USA, 2018, 76 min.
Czy w pełni ufasz swojemu komputerowi? Czy masz nad nim kontrolę i znasz jego prawdziwe intencje? Nowy typ samouczących się komputerów zaczyna zmieniać nasze życie nie do poznania, a wiąże się to z nieznanymi dotąd wyzwaniami i niebezpieczeństwami. Czy to zwiastun nowej epoki, czy raczej wieszczący koniec ludzkości wynalazek? Film pokazuje mroczną stronę techniki i ryzyko, jakie wiąże się z wynalezieniem sztucznej inteligencji. Stephen Hawking określił ją mianem największego zagrożenia dla ludzkości, a film naświetla, jakie wiąże się z tym ryzyko i kto nim dziś zarządza.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

09.01.2020 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00 „ŚWIDERMAJERY – DZIEDZICTWO KULTUROWE LINII OTWOCKIEJ” – WERNISAŻ WYSTAWY RYSUNKÓW KAZIMIERZA J. NOWAKA
Wydarzenie z udziałem autora rysunków Kazimierza J. Nowaka oraz koordynatora projektu Andrzeja Rukowicza. Wystawa współfinansowana jest ze środków otrzymanych od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W ramach wernisażu zapraszamy na wyjątkowy pokaz fotografii DOMY I ICH LUDZIE wzbogacony o archiwalia mieszkańców i opowieści, przygotowany przez mieszkankę Józefowa Panią Lidię Głażewską-Dańko. Prezentacja jest efektem rocznej pracy w ramach projektu „Subiektywna podróż po linii otwockiej. Zapis rzeczywistych i niematerialnych śladów przeszłości”, zrealizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 roku.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

10.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „CZTERY PORY ROKU NA MAZOWSZU” W MALARSTWIE WOJCIECHA ADAMA WITKOWSKIEGO
Obrazy powstawały w terenie w trakcie licznych plenerów plastycznych, w których artysta brał udział. Maluje głównie z natury, żeby uchwycić ten moment, tę chwilę. Wybiera urokliwe miejsce, rozkłada swoje akcesoria malarskie, zaczyna malować zapominając o całym świecie.
Wojciech Adam Witkowski ¬– absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, studiów podyplomowych na kierunku „plastyka, historia sztuki” w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz studiów podyplomowych w zakresie „malarstwo i rysunek” na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

11.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 DZIECI DZIECIOM – BAJKA MUZYCZNA „DZIADEK DO ORZECHÓW”
Pewna mała dziewczynka o bardzo czułym sercu, Klara, otrzymuje przedziwny prezent. Znajduje pod choinką dziadka do orzechów. Jednak nie jest to zwykły przyrząd do rozłupywania twardych skorupek. Klara szybko się o tym przekonuje i poznaje niezwykłą historię. Chcesz dowiedzieć się jaką? Zapraszamy na spektakl :) Tekst: Bogdan Loebl wg Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna. Muzyka: Lucjan Kaszycki. Reżyseria: Daria Leleń i Agata Bobrowska. Występują aktorzy z sekcji dziecięcej Wiązowskiego Teatru Muzycznego.
BRAK MIEJSC
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

11.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00–13:00 II WARSZTATY JOGI HORMONALNEJ (wg DINAH RODRIGUES) – kontynuacja spotkania z 04.01., prowadzone przez Sylwię Jach-Binkowską – nauczycielkę Vinyasa Flow, Jogi dla kręgosłupa, Jogi Hormonalnej, absolwentkę AWF w Poznaniu, podyplomowych studiów relaksacji i jogi AWF w Warszawie oraz Yoga Alliance RYT 200.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

11.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „SERCA BICIEM” – piosenki z repertuaru ANDRZEJA ZAUCHY w wykonaniu muzyka i aktora TOMASZA BŁASIAKA wraz z Zespołem w składzie: Tomasz Krezymon – piano, Kornel Jasiński – bas, Szymon Linette – perkusja. Aranżacje: Tomasz Krezymon.
Mówiono o nim: geniusz, niesamowicie muzykalny i wrażliwy, serdeczny człowiek, obdarzony wielkim talentem i dużym poczuciem humoru. Niezwykle barwna osobowość. Andrzej Zaucha. Ten wyjątkowy wokalista, jazzman, bluesman wykonywał piosenki porywające pokolenia i po dziś dzień chwytające za serca.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.12.2019 do 10.01.2020 w godzinach 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

12.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: PAULINA HOLTZ, MAGDALENA ZAWADZKA, KRYSTYNA TKACZ I JOANNA ŻÓŁKOWSKA w SPEKTAKLU „LILKA, CUD MIŁOŚCI” – prawdziwa teatralna perełka, której nie można przegapić!
To zmysłowy, pełen humoru i wzruszeń, oddający klimat dawnych lat portret fascynującej artystki – Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z Kossaków, zdrobniale nazywanej Lilką.
Przedstawienie jest historią o miłości, rozpisaną na cztery aktorki podróżą przez życie tytułowej Lilki. Akcja rozgrywa się w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, w Zakopanem, w okupowanej Warszawie. Nie brakuje tu pasji i rozczarowań, ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, a także… wróżb z kart i wywoływania duchów.
BILETY WYPRZEDANE
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

13.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2017, Polska, biograficzny, obyczajowy, sportowy. Historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triathlonie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

17.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO WALDEMARA CZECHOWSKIEGO „ŚLADAMI VINCENZA”
Film opowiada o autorze monumentalnej tetralogii huculskiej „Na wysokiej połoninie”. Produkcja: TVP 2000 r., 57 min., scenariusz, reżyseria. zdjęcia: Waldemar Czechowski. Przewodnikiem w filmie jest Czesław Miłosz, który nazywał siebie uczniem Vincenza. Po filmie dyskusja z autorem filmu.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 i 12:00 POKOLENIA OD KUCHNI: „NOWY ROK I NOWE POMYSŁY NA ŚNIADANIE”
Cieszy nas Państwa zainteresowanie zdrowym stylem życia i dobrym, rodzinnym gotowaniem. Dlatego utworzyliśmy dwie grupy. Tym razem zrobimy budyń jaglany z owocami, koktajl śniadaniowy ze szpinakiem, owocami i siemieniem lnianym oraz śniadaniowe tabulech z jajkiem. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnukami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Opłata od osoby: 20 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „DOLINA MIENI ZIMOWĄ PORĄ”
Tym razem powędrujemy razem z aparatami wzdłuż rzeki Mieni aby dotrzeć do Mazowieckiego Bartka i utrwalić go na zdjęciach. Będziemy poruszać się po śniegu albo po błotnistych ścieżkach. Zależy jaką niespodziankę przygotuje nam pogoda. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Zbiórka: przed MOK, transport na miejsce własnymi samochodami.

18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY – KONCERT DAVIDA FLY Koncert przeplatany opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanym z podróżami artysty.
David Fly – podróżnik, trubadur i niezależny muzyk. Pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego, gdzie przez lata był związany z lokalną sceną muzyczną. Zainteresowany egzystencjalizmem oraz duchowością, studiował filozofię. Prócz muzyki, jego drugim hobby są podróże. Koncertując w Europie, Azji i Afryce zrozumiał, że te dwie pasje można połączyć, czego efektem jest płyta The End. W jego muzyce można usłyszeć fascynację muzyką country, folk, soul czy bluesem.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

19.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT MUZYKI GOSPEL „OH HAPPY DAY” W WYKONANIU ZESPOŁU WOKALNEGO MOKKA
MOKKA to 30 charyzmatycznych, pełnych energii i radości kobiet na scenie. Gospel to dobra nowina, dobre słowo i dobra muzyka. MOKKA śpiewająca gospel? To trzeba usłyszeć!
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2007, Francja, Serbia, komedia obyczajowa. Główny bohater zostaje wysłany przez umierającego dziadka do miasta – zgodnie z poleceniem ma wrócić do domu z ikoną, podarunkiem i narzeczoną.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

20.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „Zbuduj własnego świdermajera” (dzieci 7-10 lat)
W oparciu o piękne albumy i przewodniki porozmawiamy o ciekawej historii naszego regionu, architekturze i zabytkach oraz o pewnym artyście/wizjonerze Michale Elwiro Andriollim. Na koniec zbudujemy własnego świdermajera. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

24.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH: „GIGANCI I ŚWIĘCI, CZYLI MICHAŁ ANIOŁ”
MICHAŁ ANIOŁ – artysta znany i przez wielu uwielbiany. Twórca ponadczasowych dzieł sztuki: „Piety” i „Stworzenia Adama”. Podczas kolejnego spotkania ze SZTUKĄ DLA DOROSŁYCH przyjrzymy się bliżej temu wielkiemu artyście. Poznamy jego dzieła, nie tylko te popularne i odkryjemy twórczość MICHAŁA ANIOŁA jako rzeźbiarza, malarza, a także architekta. Powędrujemy do Rzymu i do Florencji. Zapraszamy na fascynującą przygodę z MICHAŁEM ANIOŁEM BUONAROTTIM – twórcą wszechczasów! Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

24.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT NOWOROCZNY
Wystąpią: Piotr Sołtysik (fortepian) – absolwent szkoły, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; laureaci V Szkolnego Konkursu Muzycznego oraz szkolne zespoły rytmiczne, wokalne i instrumentalne. W programie: utwory muzyki klasycznej oraz kolędy i pastorałki.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–12:00 KALIGRAFIA DLA KAŻDEGO
Na drugim kaligraficznym spotkaniu będziemy kontynuować naukę kroju Copperplate. Poznamy nowe litery, będziemy pisać wyrazy zwracając uwagę na połączenia międzyliterowe. Jeżeli ktoś zechce dołączyć do grupy – serdecznie zapraszamy. Prowadzenie: Barbara Galińska.
Udział w warsztacie jest płatny: 60 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–14:00 W JÓZEFOWIE WSZYSTKO GRA – NOWOŚĆ!
Słyszałeś o grach planszowych, ale nie wiesz czy to dla Ciebie? A może już je bardzo lubisz i chciałbyś u nas z kimś pograć? Wypróbować tytuły, w które jeszcze nie grałeś? Przyjdź, zagraj, wytłumaczymy zasady.
Zapraszamy uczestników 12+. Zaczynamy nowy cykl spotkań. Prowadzenie: Franciszek Prusiecki.
Miejsce: MOK Józefów.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 FILMOWY PORANEK DLA DZIECI (6+)
Informacja o planowanym filmie w sekretariacie MOK.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 NIECODZIENNY KONCERT – MAREK DYJAK „PIĘKNY INSTALATOR”, CZYLI UTWORY Z NAJNOWSZEGO ALBUMU ARTYSTY
„Piękny Instalator” to tytuł albumu Marka Dyjaka, który ukazał się nakładem wydawnictwa Agora 29 listopada 2019 roku. Jest to tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. Tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. Jak mówi „będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja”.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.01.2020 do 24.01.2020 w kasie MOK w godzinach: 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godziny 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

26.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL „MAYDAY” – farsa dla widzów powyżej 16 lat.
Występują aktorzy Wiązowskiego Teatru Muzycznego: Bożena Banaszek, Małgorzata Borkowska-Koczyk, Artur Niedziółka, Andrzej Smoliński, Krzysztof Kaczyński, Paweł Piłkowski, Jarosław Balikowski, Andrzej Cacko.
John Smith ma w Londynie dwa mieszkania, a w nich dwie żony. Jak to możliwe? – zapytacie. Otóż jeśli jest się taksówkarzem, to da się taką tajemnicę utrzymać bardzo długo. Niestety wypadki chodzą po ludziach i tu właśnie wypadek Johna powoduje, że trafia on do szpitala…
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 13.01.2020 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

27.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:00 KONCERT KOLĘD W WYKONANIU ZESPOŁU TAŃCA POLSKIEGO W JÓZEFOWIE
Wydarzenie łączące piękną muzykę, śpiew i taniec w wykonaniu młodych artystów, którzy przeniosą nas w świat magii świątecznej. Koncerty Zespołu to niezwykłe opowieści, niosące treść i wyraz artystyczny. Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane, tradycyjne kolędy oraz te mniej popularne pastorałki. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć także choreografie przygotowane do kolęd, a to wszystko do muzyki na żywo.
Inscenizacja, choreografia i scenografia: Łukasz Neter, aranżacja, kierownictwo muzyczne: Mateusz Chmielewski, przygotowanie wokalne: Marta Pałczyńska.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK. 01.02.2020 (SOBOTA)

GODZ. 10:00 – 12:00 RODZINNE SZYCIE – ŚNIADANIÓWKI/LANCZÓWKI

Jak ważne jest śniadanie wiedzą wszyscy. Często nie wiemy w czym je zabrać do szkoły czy pracy i kończy się na jednorazowych woreczkach. A czemu nie spakować drugiego śniadania w śniadaniówkę własnoręcznie wykonaną i do tego eko? Takie kanapki na pewno będą lepiej smakowały. Prowadzenie: Agata Oswald-Kałasa.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

Terminarz na LUTY 2020

01.02.2020 (SOBOTA)

GODZ. 11:00 FILM „SZYBCY I ŚNIEŻNI” – OGÓLNOPOLSKA PREMIERA, 7+
Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji? Reż.: Benoit Godbout, Jean-François Pouliot, François Brisson/Kanada, 2018/89 min.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

01.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
Z okazji rozpoczęcia NOWEGO CYKLU KONCERTÓW JAZZOWYCH zapraszamy na BEZPŁATNY KONCERT WĘGIERSKIEGO ZESPOŁU „VAS BENCE TRIO” z Hammondem w roli głównej i z gościnnym udziałem DOMINIKA BUKOWSKIEGO przy wibrafonie!
Podczas koncertu będzie można usłyszeć na żywo kompozycje z nadchodzącej płyty nowego tria – „Looked at All Aspects” przy akompaniamencie wybitnego polskiego wibrafonisty. Serdecznie zapraszamy miłośników jazzu i nie tylko! Skład: Bence Vas – organy Hammonda; Máté Möntör – gitara; Tamás Kiss – perkusja; gościnnie: Dominik Bukowski – wibrafon.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

02.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL MICHAŁA WALCZAKA „PIERWSZY RAZ” W WYKONANIU: ANNY WALKOWIAK-SIKORSKIEJ I ARTURA GOTZA. Spektakl dla widzów od lat 16.
Reżyseria: Adam Biernacki; scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Damsko-męskie relacje, deszczowy wieczór, wino, muzyka i romantyczna noc. Nowocześni bohaterowie (Ona i On) wielokrotnie spotykają się w tej samej scenerii. Seksualność, brak miłości i brak dojrzałości to tematyka tej tragikomicznej opowieści, poruszającej rzeczy ważne, a nawet intymne, w sposób bezpośredni, ale i subtelny.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 20.01. do 31.01.2020 w godz. 14.00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

03.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2016 r., biograficzny, Polska. Dziennikarz muzyczny, tłumacz i eseista Tomasz Beksiński wprowadza się do mieszkania obok swoich rodziców. Niebawem wychodzi na jaw, że nad rodziną ciąży fatum.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

03.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30
„PARA BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „BŁYSK W OKU” (dzieci 6-9 lat)

Podczas warsztatów pobawimy się z dziećmi naszymi oczami. Dowiemy się jak to się dzieje, że widzimy i czy zawsze widzimy to, co nam się wydaje, że widzimy. Złudzenia optyczne, elementy niewidzialnej wystawy, kalejdoskop i niesamowite eksperymenty zmieniające kolory na naszych oczach. Spotkanie w oparciu o książkę „Oczy” Iwony Chmielewskiej. Prowadzenie: Kaja Itner, wARTsztat.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

06.02.2020 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00
„FOTOGRAFIE ROBIONE Z SERCEM” – WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW SEKCJI FOTOGRAFICZNEJ

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace uczestników zajęć fotograficznych realizowanych w naszym MOK-u. Instruktorzy: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

07.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY „CZASOPRZESTRZEŃ” ANNY SKAJNOWSKIEJ-OLSZEWSKIEJ

W 2020 r. artystka obchodzi jubileusz 40-lecia pracy zawodowej. Maluje, rysuje, zajmuje się ceramiką, prowadzi warsztaty plastyczne i ceramiczne w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. To nie tylko jej zawód, ale powołanie, pasja trwająca całe jej życie. Artystka poszukuje wciąż nowych form, technik, inspiracji. Kompozycje abstrakcyjne dominują w jej twórczych wypowiedziach. W niej znajduje realizację swojej kreatywności zarówno w formie jak i kolorze. Inspiruje ją świat zewnętrzny przetworzony poprzez emocje, nastrój, intuicję.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łazienkach Królewskich oraz z wyróżnieniem Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Tadeusza Dominika.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

08.02.2020 (SOBOTA)
GODZ 11:00
TAŃCE ŚWIATA – KONCERT KARNAWAŁOWY DLA DZIECI

Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo. Usłyszycie znane i nieznane melodie w naszych autorskich aranżacjach. Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, ukulele; Łukasz Potera –pianino, obój, instrumenty perkusyjne; Marcin Kożuchowski – gitara klasyczna, flet poprzeczny, instrumenty perkusyjne; Duet Muzyka Mówi: Magdalena Nejbauer i Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem.
Bilety w cenie: 15 zł/dziecko, 20 zł/opiekun.
Miejsce: hol MOK.

08.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 14:30
PLENER FOTOGRAFICZNY „MGLIŚCIE CZY KOLOROWO, CZYLI ZACHÓD SŁOŃCA NAD WISŁĄ ZIMOWĄ PORĄ”

Wisła tuż przed zachodem słońca jest bardzo ciekawym obiektem do fotografowania o każdej porze roku. Co zobaczymy tym razem? Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie. Zbiórka: na parkingu na skrzyżowaniu ulic: ul. Kard. Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej, transport samochodami we własnym zakresie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

08.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „LEŚMIAN ZE SZCZYPTĄ COHENA” w wykonaniu KUBY MICHALSKIEGO

Artysta wystąpi z gitarą 12-strunową, co zapewnia inne, niepowtarzalne brzmienie piosenek. Na koncert składają się głównie genialne wiersze Leśmiana (z muzyką Wykonawcy) oraz kilka znanych ballad Leonarda Cohena (Alleluja, Tańcz mnie po miłości kres, Słynny niebieski prochowiec).

Kuba Michalski jest kompozytorem, autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat”, grającym muzykę folkową o korzeniach irlandzkich i amerykańskich. Wydał również pięć albumów solowych z poezją śpiewaną. Kolejna: „Leśmian ze szczyptą Cohena” ukaże się wkrótce. Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy wielkich poetów m.in.: Asnyka, Mickiewicza, Norwida, Kochanowskiego i Tuwima. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

09.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL „BOSKI ELWIRO”
w wykonaniu: Kingi T. Głogowskiej – Natalia Andriolli; Arkadiusza Głogowskiego – Michał Elwiro Andriolli; Maurycego Wolfa – dr Henryk Dobrzycki; Stanisława Górki – Herman Altenberg. Autor: Bożenna Abratowska; reżyseria i inscenizacja: Arkadiusz Głogowski; muzyka: Filip Matuszewski.
Sztuka przybliża postać Michała Elwiro Andriollego: malarza, architekta, ilustratora, powstańca styczniowego, który swoje losy związał m.in. z Brzegami nad Świdrem. Znamy Andriollego jako twórcę dworków w stylu „świdermajer”, jako ilustratora Pana Tadeusza, ale co wiemy o jego życiu?
Jest rok 1885 – rozgrywa się dramat dotyczący jego życia osobistego…
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 27.01. do 07.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

10 – 21.02.2020
„ARTYSTYCZNA ZIMA W MOK-u”

Zachęcamy do miłego spędzenia czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury dzieci w wieku 6+ oraz młodzież. W tym roku przygotowaliśmy program pełen zagadek i szyfrów, warsztatów teatralnych, manualnych i żywieniowych. We wtorki zapraszamy na warsztaty manualne i zabawę z szyframi. W środy proponujemy warsztaty teatralne oraz spotkania z edukatorką żywieniową. W piątki zagadki w escape roomie oraz pisanie niewidzialnym atramentem.
W poniedziałki i czwartki zapraszamy do kina. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, na spotkania obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Szczegółowy program na stronie www.mokjozefow.pl

10.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: 2012 r., dramat/komedia, Belgia, Francja, Wlk. Brytania, Włochy. Robbie to chłopak z kryminalną przeszłością. Dzięki swojemu opiekunowi odkrywa w sobie talent do rozpoznawania smaków whisky. Postanawia to wykorzystać, by odmienić swoje życie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

12.02.2020 (ŚRODA)
GODZ. 18:00
PRO KOBIETY 50+ ZAPRASZAJĄ DOROSŁYCH I STARSZYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA DO UDZIAŁU W WYKŁADACH POŚWIĘCONYCH ZDROWIU.

Wykłady poprowadzi: Wiktoria Jaworska, studentka 3 roku Terapii Zajęciowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
I spotkanie: „UPADKI – JAK IM ZAPOBIEGAĆ, CO JE POWODUJE I JAK MOŻNA JE OGRANICZYĆ”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

14.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
KINO WALENTYNKOWE

O filmie: 2012 r., komedia romantyczna, Hiszpania, USA, Włochy. Uwięziony w stabilnym związku Jack z łatwością daje się omotać przyjaciółce swojej dziewczyny. Ta wkrótce zacznie sięgać po „większe zdobycze”.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

15.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY – KONCERT „MUZYCZNE POZDROWIENIA Z GRANADY, SEVILLI, PARYŻA I WIEDNIA”
 w wykonaniu Teresy Kaban – fortepian i Henryka Błażeja – flet. Koncert przeplatany będzie opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanym z tournée artystów po południowej Hiszpanii – z niesamowitą architekturą Andaluzji (Granada z Alhambrą, Sevilla, Cordoba ze słynnym meczetem „Mosquita”, Guadix i inne).
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

16.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
TANECZNY WIECZÓR „RÓŻNE OBLICZA KOBIECOŚCI WYRAŻONE TAŃCEM” w wykonaniu ZESPOŁU „ASSAYA”

Assaya zaprasza Państwa do swojego kolorowego, roztańczonego kobiecością świata. A podczas tanecznego wieczoru będziemy odkrywać kobiecość w różnych odsłonach, nawet tam, gdzie się jej zupełnie nie spodziewamy. Bo istotą kobiecości jest tajemnica, niekończąca się zmiana, współistnienie delikatności i siły, subtelności i pasji. Każda z tych odsłon dotyka nas swoją intensywnością, kiedy zwrócimy na nią wzrok. Podczas wieczoru zobaczymy to bogactwo emocji wyrażone w tańcu.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.02. do 14.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17.00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

17.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: 2014 r., biograficzny, dramat, USA. Walter Keane przypisuje sobie autorstwo pięknych obrazów, które namalowała jego żona Margaret. Kobieta próbuje dowieść swoich racji i wyzwolić się od męża.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

19.02.2020 (ŚRODA)
GODZ. 18:00
PRO KOBIETY 50+ ZAPRASZAJĄ DOROSŁYCH I STARSZYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA DO UDZIAŁU W WYKŁADACH POŚWIĘCONYCH ZDROWIU.

Wykłady poprowadzi: Wiktoria Jaworska, studentka 3 roku Terapii Zajęciowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
II spotkanie: „ERGONOMIA W CODZIENNYCH CZYNNOŚCIACH I UDOGODNIENIA NA MIARĘ KIESZENI”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.02.2020 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00 PRO KOBIETY 50+ ZAPRASZAJĄ DOROSŁYCH I STARSZYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA DO UDZIAŁU W WYKŁADACH POŚWIĘCONYCH ZDROWIU.
III spotkanie: „ĆWICZENIA DO WYKONYWANIA W DOMU DLA KAŻDEGO”.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

21.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWOŚĆ! „WARSZTAT GENEALOGA
na przykładzie biografii Juliana Ochorowicza”. Prowadzenie: IGOR STROJECKI – ekspert w dziedzinie genealogii. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie, na którym zostanie zaprezentowana praktyczna strona poszukiwań i badań genealogicznych na przykładzie bardzo barwnej biografii psychologa, wynalazcy i badacza mediumizmu, przyjaciela Bolesława Prusa – Juliana Ochorowicza (1850-1917).
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
POKOLENIA OD KUCHNI: „CZYM TO SMAKUJE?”

Warzywa pod przykrywką, zaskakujące smaki i połączenia. Przygotujemy seler/rybę, hot dogi z batata oraz nutellę z ciecierzycy. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnukami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Opłata od osoby: 20 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia

GODZ. 18:00
FILMOWA SOBOTA: MUSICAL Z CHRISTINĄ AGUILERĄ I CHER
w rolach głównych
Ali (Christina Aguilera) pracuje w barze w zabitym dechami miasteczku. Pewnego dnia zabiera z kasy swoją zaległą wypłatę i wyrusza do Los Angeles w poszukiwaniu lepszego życia. Jej marzeniem jest zrobienie kariery na scenie i tak trafia do The Burlesque Lounge. Najpierw jako kelnerka, potem tancerka i piosenkarka osiąga wymarzony sukces. Projekt nominowany został do Złotego Globu w kategorii najlepszy film komediowy lub musical. Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

23.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 NA ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU – NIECODZIENNY SPEKTAKL MUZYCZNY: „YESTERDAY” – Z UTWORAMI THE BEATLES W WYKONANIU ZESPOŁU ŻUKI WRAZ Z TEATREM WITRYNA
Tribute To The Beatles YESTERDAY to wyjątkowy spektakl muzyczno-teatralny z coverami legendarnej czwórki z Liverpoolu w wiernym wykonaniu zespołu Żuki, który dotychczas występował w 16 krajach i brał udział w różnorodnych projektach, w tym z Orkiestrami Symfonicznymi. Utwory obrazowane są etiudami renomowanego Teatru Witryna z Bydgoszczy. Trzy pokolenia wykonawców, w tym utalentowanej młodzieży z europejskimi osiągnięciami artystycznymi, tworzą piękną opowieść o brytyjskiej kulturze muzycznej The Beatles, których kocha świat...
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.02 do 21.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

24.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: 2019 r., historyczny, sensacyjny, Polska. Pod koniec II wojny światowej bohater wojenny zostaje rządowym agentem, który otrzymuje tajną misję: ma negocjować z Brytyjczykami wsparcie dla polskiego podziemia. Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

28.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWY CYKL O ZDROWIU:
I wykład – „ZasieJEMY ferment...” wygłosi Prezes Fundacji Jestem Pro.Bio, lek. med. Grzegorz Witkowski
Podczas wykładu spróbujemy wspólnie zasiać ferment… Tytuł przewrotny o tyle, że kojarzy się raczej ze złymi efektami takiego działania. Fermentacja, inaczej kiszenie roślin, oraz ich spożywanie – wręcz przeciwnie – wywołuje pozytywne zdrowotnie efekty. Mikrobiom (kiedyś nazywany mikroflorą bakteryjną), wpływ kiszonek na stan jelit i całego organizmu – to tematy, które poruszymy w najbliższym wykładzie.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 14:00
W JÓZEFOWIE WSZYSTKO GRA

Lubisz planszówki i chciałbyś u nas z kimś pograć? Zapraszamy na drugie spotkanie z grami bez prądu. Przyjdź, zagraj, wytłumaczymy zasady.
Zapraszamy uczestników 12+. Prowadzenie: Franciszek Prusiecki.
Miejsce: MOK Józefów.

29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 SERIAL ANIMOWANY „WIKING TAPPI” (dzieci 4-9 lat)
Zestaw 5 pierwszych odcinków z historiami o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Animację, na podstawie uwielbianej przez najmłodszych serii książek autorstwa Marcina Mortki, wyprodukowało studio EGoFILM. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Reż. A. P. Morawski/Polska 2018/55 min.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA.

29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT FLETNIE PANIE – DUET ZAPRZYJAŹNIONEJ GITARY Z FORTEPIANEM I DWÓCH 18-LETNICH GARDEŁ: JULIA POŁYNKO & KINGA CZECZKO
– uczestniczek programu THE VOICE OF POLAND.
„Nasz dom jest tam gdzie gra muzyka – do miejsc, w których jej brakuje przynosimy ją ze sobą. Pasją zarazili nas rodzice, szkoła muzyczna naostrzyła nasze narzędzia, a nieustającą inspiracją stałyśmy się dla siebie nawzajem. Muzykę z innych sztuk wyróżnia to, że nie można jej tworzyć po cichu. Powstaje zawsze przez coś lub dla kogoś. Potrzebuje ucha, które ją rozpozna, słuchacza, który ją zrozumie, człowieka, który się w niej zakocha. To koncerty pozwalają obcym uszom i nieznanej muzyce się zaznajomić. Często są źródłem przyjaźni na całe życie. I na taki koncert właśnie my, Fletnie panie, chciałybyśmy wszystkie chętne Uszy zaprosić”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
facebook