Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Luty 202001.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 12:00 RODZINNE SZYCIE – ŚNIADANIÓWKI/LANCZÓWKI
Jak ważne jest śniadanie wiedzą wszyscy. Często nie wiemy w czym je zabrać do szkoły czy pracy i kończy się na jednorazowych woreczkach. A czemu nie spakować drugiego śniadania w śniadaniówkę własnoręcznie wykonaną i do tego eko? Takie kanapki na pewno będą lepiej smakowały. Prowadzenie: Agata Oswald-Kałasa.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

01.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 FILM „SZYBCY I ŚNIEŻNI” – OGÓLNOPOLSKA PREMIERA, 7+
Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji? Reż.: Benoit Godbout, Jean-François Pouliot, François Brisson/Kanada, 2018/89 min.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

01.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
Z okazji rozpoczęcia NOWEGO CYKLU KONCERTÓW JAZZOWYCH zapraszamy na BEZPŁATNY KONCERT WĘGIERSKIEGO ZESPOŁU „VAS BENCE TRIO” z Hammondem w roli głównej i z gościnnym udziałem DOMINIKA BUKOWSKIEGO przy wibrafonie!
Podczas koncertu będzie można usłyszeć na żywo kompozycje z nadchodzącej płyty nowego tria – „Looked at All Aspects” przy akompaniamencie wybitnego polskiego wibrafonisty. Serdecznie zapraszamy miłośników jazzu i nie tylko! Skład: Bence Vas – organy Hammonda; Máté Möntör – gitara; Tamás Kiss – perkusja; gościnnie: Dominik Bukowski – wibrafon.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

02.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL MICHAŁA WALCZAKA „PIERWSZY RAZ” W WYKONANIU: ANNY WALKOWIAK-SIKORSKIEJ I ARTURA GOTZA. Spektakl dla widzów od lat 16.
Reżyseria: Adam Biernacki; scenografia i kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka
Damsko-męskie relacje, deszczowy wieczór, wino, muzyka i romantyczna noc. Nowocześni bohaterowie (Ona i On) wielokrotnie spotykają się w tej samej scenerii. Seksualność, brak miłości i brak dojrzałości to tematyka tej tragikomicznej opowieści, poruszającej rzeczy ważne, a nawet intymne, w sposób bezpośredni, ale i subtelny.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 20.01. do 31.01.2020 w godz. 14.00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

03.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2016 r., biograficzny, Polska. Dziennikarz muzyczny, tłumacz i eseista Tomasz Beksiński wprowadza się do mieszkania obok swoich rodziców. Niebawem wychodzi na jaw, że nad rodziną ciąży fatum.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

03.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30
„PARA BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „BŁYSK W OKU” (dzieci 6-9 lat)

Podczas warsztatów pobawimy się z dziećmi naszymi oczami. Dowiemy się jak to się dzieje, że widzimy i czy zawsze widzimy to, co nam się wydaje, że widzimy. Złudzenia optyczne, elementy niewidzialnej wystawy, kalejdoskop i niesamowite eksperymenty zmieniające kolory na naszych oczach. Spotkanie w oparciu o książkę „Oczy” Iwony Chmielewskiej. Prowadzenie: Kaja Itner, wARTsztat.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

06.02.2020 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00
„FOTOGRAFIE ROBIONE Z SERCEM” – WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW SEKCJI FOTOGRAFICZNEJ

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace uczestników zajęć fotograficznych realizowanych w naszym MOK-u. Instruktorzy: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

07.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY „CZASOPRZESTRZEŃ” ANNY SKAJNOWSKIEJ-OLSZEWSKIEJ

W 2020 r. artystka obchodzi jubileusz 40-lecia pracy zawodowej. Maluje, rysuje, zajmuje się ceramiką, prowadzi warsztaty plastyczne i ceramiczne w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. To nie tylko jej zawód, ale powołanie, pasja trwająca całe jej życie. Artystka poszukuje wciąż nowych form, technik, inspiracji. Kompozycje abstrakcyjne dominują w jej twórczych wypowiedziach. W niej znajduje realizację swojej kreatywności zarówno w formie jak i kolorze. Inspiruje ją świat zewnętrzny przetworzony poprzez emocje, nastrój, intuicję.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łazienkach Królewskich oraz z wyróżnieniem Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Tadeusza Dominika.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

08.02.2020 (SOBOTA)
GODZ 11:00
TAŃCE ŚWIATA – KONCERT KARNAWAŁOWY DLA DZIECI

Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo. Usłyszycie znane i nieznane melodie w naszych autorskich aranżacjach. Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, ukulele; Łukasz Potera –pianino, obój, instrumenty perkusyjne; Marcin Kożuchowski – gitara klasyczna, flet poprzeczny, instrumenty perkusyjne; Duet Muzyka Mówi: Magdalena Nejbauer i Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem.
Bilety w cenie: 15 zł/dziecko, 20 zł/opiekun.
Miejsce: hol MOK.

08.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 14:30
PLENER FOTOGRAFICZNY „MGLIŚCIE CZY KOLOROWO, CZYLI ZACHÓD SŁOŃCA NAD WISŁĄ ZIMOWĄ PORĄ”

Wisła tuż przed zachodem słońca jest bardzo ciekawym obiektem do fotografowania o każdej porze roku. Co zobaczymy tym razem? Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie. Zbiórka: na parkingu na skrzyżowaniu ulic: ul. Kard. Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej, transport samochodami we własnym zakresie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

08.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „LEŚMIAN ZE SZCZYPTĄ COHENA” w wykonaniu KUBY MICHALSKIEGO

Artysta wystąpi z gitarą 12-strunową, co zapewnia inne, niepowtarzalne brzmienie piosenek. Na koncert składają się głównie genialne wiersze Leśmiana (z muzyką Wykonawcy) oraz kilka znanych ballad Leonarda Cohena (Alleluja, Tańcz mnie po miłości kres, Słynny niebieski prochowiec).

Kuba Michalski jest kompozytorem, autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat”, grającym muzykę folkową o korzeniach irlandzkich i amerykańskich. Wydał również pięć albumów solowych z poezją śpiewaną. Kolejna: „Leśmian ze szczyptą Cohena” ukaże się wkrótce. Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy wielkich poetów m.in.: Asnyka, Mickiewicza, Norwida, Kochanowskiego i Tuwima. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

09.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL „BOSKI ELWIRO”
w wykonaniu: Kingi T. Głogowskiej – Natalia Andriolli; Arkadiusza Głogowskiego – Michał Elwiro Andriolli; Maurycego Wolfa – dr Henryk Dobrzycki; Stanisława Górki – Herman Altenberg. Autor: Bożenna Abratowska; reżyseria i inscenizacja: Arkadiusz Głogowski; muzyka: Filip Matuszewski.
Sztuka przybliża postać Michała Elwiro Andriollego: malarza, architekta, ilustratora, powstańca styczniowego, który swoje losy związał m.in. z Brzegami nad Świdrem. Znamy Andriollego jako twórcę dworków w stylu „świdermajer”, jako ilustratora Pana Tadeusza, ale co wiemy o jego życiu?
Jest rok 1885 – rozgrywa się dramat dotyczący jego życia osobistego…
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 27.01. do 07.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

10 – 21.02.2020
„ARTYSTYCZNA ZIMA W MOK-u”

Zachęcamy do miłego spędzenia czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury dzieci w wieku 6+ oraz młodzież. W tym roku przygotowaliśmy program pełen zagadek i szyfrów, warsztatów teatralnych, manualnych i żywieniowych. We wtorki zapraszamy na warsztaty manualne i zabawę z szyframi. W środy proponujemy warsztaty teatralne oraz spotkania z edukatorką żywieniową. W piątki zagadki w escape roomie oraz pisanie niewidzialnym atramentem.
W poniedziałki i czwartki zapraszamy do kina. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, na spotkania obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Szczegółowy program na stronie www.mokjozefow.pl

10.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: 2012 r., dramat/komedia, Belgia, Francja, Wlk. Brytania, Włochy. Robbie to chłopak z kryminalną przeszłością. Dzięki swojemu opiekunowi odkrywa w sobie talent do rozpoznawania smaków whisky. Postanawia to wykorzystać, by odmienić swoje życie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

12.02.2020 (ŚRODA)
GODZ. 18:00
PRO KOBIETY 50+ ZAPRASZAJĄ DOROSŁYCH I STARSZYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA DO UDZIAŁU W WYKŁADACH POŚWIĘCONYCH ZDROWIU.

Wykłady poprowadzi: Wiktoria Jaworska, studentka 3 roku Terapii Zajęciowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
I spotkanie: „UPADKI – JAK IM ZAPOBIEGAĆ, CO JE POWODUJE I JAK MOŻNA JE OGRANICZYĆ”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

14.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
KINO WALENTYNKOWE

O filmie: 2012 r., komedia romantyczna, Hiszpania, USA, Włochy. Uwięziony w stabilnym związku Jack z łatwością daje się omotać przyjaciółce swojej dziewczyny. Ta wkrótce zacznie sięgać po „większe zdobycze”.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

15.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY – KONCERT „MUZYCZNE POZDROWIENIA Z GRANADY, SEVILLI, PARYŻA I WIEDNIA”
 w wykonaniu Teresy Kaban – fortepian i Henryka Błażeja – flet. Koncert przeplatany będzie opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanym z tournée artystów po południowej Hiszpanii – z niesamowitą architekturą Andaluzji (Granada z Alhambrą, Sevilla, Cordoba ze słynnym meczetem „Mosquita”, Guadix i inne).
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

16.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
TANECZNY WIECZÓR „RÓŻNE OBLICZA KOBIECOŚCI WYRAŻONE TAŃCEM” w wykonaniu ZESPOŁU „ASSAYA”

Assaya zaprasza Państwa do swojego kolorowego, roztańczonego kobiecością świata. A podczas tanecznego wieczoru będziemy odkrywać kobiecość w różnych odsłonach, nawet tam, gdzie się jej zupełnie nie spodziewamy. Bo istotą kobiecości jest tajemnica, niekończąca się zmiana, współistnienie delikatności i siły, subtelności i pasji. Każda z tych odsłon dotyka nas swoją intensywnością, kiedy zwrócimy na nią wzrok. Podczas wieczoru zobaczymy to bogactwo emocji wyrażone w tańcu.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.02. do 14.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17.00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

17.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: 2014 r., biograficzny, dramat, USA. Walter Keane przypisuje sobie autorstwo pięknych obrazów, które namalowała jego żona Margaret. Kobieta próbuje dowieść swoich racji i wyzwolić się od męża.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

19.02.2020 (ŚRODA)
GODZ. 18:00
PRO KOBIETY 50+ ZAPRASZAJĄ DOROSŁYCH I STARSZYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA DO UDZIAŁU W WYKŁADACH POŚWIĘCONYCH ZDROWIU.

Wykłady poprowadzi: Wiktoria Jaworska, studentka 3 roku Terapii Zajęciowej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
II spotkanie: „ERGONOMIA W CODZIENNYCH CZYNNOŚCIACH I UDOGODNIENIA NA MIARĘ KIESZENI”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.02.2020 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00 PRO KOBIETY 50+ ZAPRASZAJĄ DOROSŁYCH I STARSZYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA DO UDZIAŁU W WYKŁADACH POŚWIĘCONYCH ZDROWIU.
III spotkanie: „ĆWICZENIA DO WYKONYWANIA W DOMU DLA KAŻDEGO”.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

21.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWOŚĆ! „WARSZTAT GENEALOGA
na przykładzie biografii Juliana Ochorowicza”. Prowadzenie: IGOR STROJECKI – ekspert w dziedzinie genealogii. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie, na którym zostanie zaprezentowana praktyczna strona poszukiwań i badań genealogicznych na przykładzie bardzo barwnej biografii psychologa, wynalazcy i badacza mediumizmu, przyjaciela Bolesława Prusa – Juliana Ochorowicza (1850-1917).
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
POKOLENIA OD KUCHNI: „CZYM TO SMAKUJE?”

Warzywa pod przykrywką, zaskakujące smaki i połączenia. Przygotujemy seler/rybę, hot dogi z batata oraz nutellę z ciecierzycy. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnukami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Opłata od osoby: 20 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia

GODZ. 18:00
FILMOWA SOBOTA: MUSICAL Z CHRISTINĄ AGUILERĄ I CHER
w rolach głównych
Ali (Christina Aguilera) pracuje w barze w zabitym dechami miasteczku. Pewnego dnia zabiera z kasy swoją zaległą wypłatę i wyrusza do Los Angeles w poszukiwaniu lepszego życia. Jej marzeniem jest zrobienie kariery na scenie i tak trafia do The Burlesque Lounge. Najpierw jako kelnerka, potem tancerka i piosenkarka osiąga wymarzony sukces. Projekt nominowany został do Złotego Globu w kategorii najlepszy film komediowy lub musical. Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

23.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 NA ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU – NIECODZIENNY SPEKTAKL MUZYCZNY: „YESTERDAY” – Z UTWORAMI THE BEATLES W WYKONANIU ZESPOŁU ŻUKI WRAZ Z TEATREM WITRYNA
Tribute To The Beatles YESTERDAY to wyjątkowy spektakl muzyczno-teatralny z coverami legendarnej czwórki z Liverpoolu w wiernym wykonaniu zespołu Żuki, który dotychczas występował w 16 krajach i brał udział w różnorodnych projektach, w tym z Orkiestrami Symfonicznymi. Utwory obrazowane są etiudami renomowanego Teatru Witryna z Bydgoszczy. Trzy pokolenia wykonawców, w tym utalentowanej młodzieży z europejskimi osiągnięciami artystycznymi, tworzą piękną opowieść o brytyjskiej kulturze muzycznej The Beatles, których kocha świat...
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.02 do 21.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

24.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: 2019 r., historyczny, sensacyjny, Polska. Pod koniec II wojny światowej bohater wojenny zostaje rządowym agentem, który otrzymuje tajną misję: ma negocjować z Brytyjczykami wsparcie dla polskiego podziemia. Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

28.02.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWY CYKL O ZDROWIU:
I wykład – „ZasieJEMY ferment...” wygłosi Prezes Fundacji Jestem Pro.Bio, lek. med. Grzegorz Witkowski
Podczas wykładu spróbujemy wspólnie zasiać ferment… Tytuł przewrotny o tyle, że kojarzy się raczej ze złymi efektami takiego działania. Fermentacja, inaczej kiszenie roślin, oraz ich spożywanie – wręcz przeciwnie – wywołuje pozytywne zdrowotnie efekty. Mikrobiom (kiedyś nazywany mikroflorą bakteryjną), wpływ kiszonek na stan jelit i całego organizmu – to tematy, które poruszymy w najbliższym wykładzie.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 14:00
W JÓZEFOWIE WSZYSTKO GRA

Lubisz planszówki i chciałbyś u nas z kimś pograć? Zapraszamy na drugie spotkanie z grami bez prądu. Przyjdź, zagraj, wytłumaczymy zasady.
Zapraszamy uczestników 12+. Prowadzenie: Franciszek Prusiecki.
Miejsce: MOK Józefów.

29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 SERIAL ANIMOWANY „WIKING TAPPI” (dzieci 4-9 lat)
Zestaw 5 pierwszych odcinków z historiami o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, które dzieją się w magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego. Animację, na podstawie uwielbianej przez najmłodszych serii książek autorstwa Marcina Mortki, wyprodukowało studio EGoFILM. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Reż. A. P. Morawski/Polska 2018/55 min.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA.

29.02.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT FLETNIE PANIE – DUET ZAPRZYJAŹNIONEJ GITARY Z FORTEPIANEM I DWÓCH 18-LETNICH GARDEŁ: JULIA POŁYNKO & KINGA CZECZKO
– uczestniczek programu THE VOICE OF POLAND.
„Nasz dom jest tam gdzie gra muzyka – do miejsc, w których jej brakuje przynosimy ją ze sobą. Pasją zarazili nas rodzice, szkoła muzyczna naostrzyła nasze narzędzia, a nieustającą inspiracją stałyśmy się dla siebie nawzajem. Muzykę z innych sztuk wyróżnia to, że nie można jej tworzyć po cichu. Powstaje zawsze przez coś lub dla kogoś. Potrzebuje ucha, które ją rozpozna, słuchacza, który ją zrozumie, człowieka, który się w niej zakocha. To koncerty pozwalają obcym uszom i nieznanej muzyce się zaznajomić. Często są źródłem przyjaźni na całe życie. I na taki koncert właśnie my, Fletnie panie, chciałybyśmy wszystkie chętne Uszy zaprosić”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Marzec 2020


01.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL „WITKACJA. GLĄTWA”

Spektakl to próba przedstawienia burzliwych losów małżeństwa Stanisława Ignacego Witkiewicza z Jadwigą zwaną Niną. Scenariusz został napisany na 135 rocznicę urodzin artysty przypadającą w 2020 r.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

02.03.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2000 rok, dramat historyczny, USA, Wielka Brytania. Generał Maximus, prawa ręka cesarza, szczęśliwy mąż i ojciec, w jednej chwili traci wszystko. Jako niewolnik gladiator musi walczyć na arenie o przeżycie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

06.03.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY „PIĘKNO KOBIETY” JULITTY BIAŁY
Na wystawie artystka zaprezentuje zestaw obrazów i szkiców przedstawiających piękno kobiecego ciała w formach takich jak nastrojowe akty czy portrety tancerek flamenco.
Julitta Biały pisze ikony, maluje portrety, w pastelowej formie dokumentuje zabytkowe obiekty południowej Europy oraz szkicuje ulubione miejsca Józefowa, Otwocka i Falenicy. Jej ulubionym medium malarskim są farby olejne, akrylowe oraz pastele.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
IX OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI BEZ SCENY – INAUGURACJA „KACZOR KWAK I SZEWC KOPYTKO”, TEATR SCENA 96/WARSZAWA, wiek 5+
Przedstawienie na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego. Spektakl lalkowy nawiązujący do tradycji teatru wędrownego. Trójka aktorów ze swym wozem pełnym lalek, dociera do młodych widzów, aby bawić ich opowieścią o psotnym szewczyku, który zamiast robić buty, robił nowe wciąż psikusy. Autor adaptacji: Waldemar Wolański; reż.: Małgorzata Wolańska; muz.: Krzysztof Dzierma; scenografia: Andrzej Polakowski. Obsada: Małgorzata Wolańska, Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński. Patronat Honorowy: Starosta Otwocki, Burmistrz Miasta Józefowa. Przegląd odbywa się przy wsparciu finansowym pochodzącym z budżetu Powiatu Otwockiego.
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. KARNETY na cały przegląd 30 zł/dziecko, 45 osoba dorosła (z wyłączeniem spektaklu „Papierowe opowieści Teatru Lalek – bilety do odbioru wyłącznie w kasie MOK). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów od 24.02 do 06.03. w godz. 14:00 – 18:00 w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również on-line.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 12:30
WERNISAŻ WYSTAWY „WIDZĘ TEATR”
Wystawa przygotowana przez dzieci uczestniczące w cotygodniowych zajęciach plastycznych „W jaskini plastycznego lwa” oraz „Plastyczni z pazurem”. Instruktorem jest Pan Marcin Strzembosz, ilustrator książek i mieszkaniec Józefowa. Na wystawę składają się ilustracje wykonane w różnych technikach ukazujące proces myślenia dziecka o teatrze, powstawaniu scenografii, pracy aktora i miejscu bohatera w sztuce. Ekspozycji towarzyszy folder/rejestrator procesu twórczego młodych twórców.
Miejsce: hol MOK.

07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 15:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „PRZEDWIOŚNIE, CZYLI ZIMA W ODWROCIE”
Zapraszamy z aparatami i rodzinami na wspólny, wiosenny spacer po Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Zbiórka pod Urzędem Miasta Józefów, transport samochodami we własnym zakresie. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT PIEŚNI I ARII NA WOKAL I HARFĘ w wykonaniu KAMILA OLPIŃSKIEGO – WOKAL-BARYTON, AGATY GALIK I KLARY DUBIELECKIEJ - HARFY.
W programie znane i lubiane światowe i polskie przeboje.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

08.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
DZIEŃ KOBIET – KOBIECY ŚWIAT, CZYLI SPEKTAKL–MUZODRAMA „MATKA ŻONA KOCHANKA”
w wykonaniu ANETY TODORCZUK, akompaniament: Tomasz Krezymon, piano.
Wydawałoby się, że bycie kochanką to totalny flow i czysta przyjemność. Żoną – oldskulowa fucha, a matką – duma i odpowiedzialność… Jak ogarnąć jednocześnie te trzy role? Jak pogodzić ze sobą pracę na trzech równoległych etatach? I to w dodatku nie otrzymując za żadną z nich wynagrodzenia?
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż od 24.01.2020 w godz. 14:00 do godz. 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

09.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2008, obyczajowy, Polska. Niespełniony piłkarz przygotowuje drużynę bezdomnych do udziału w mistrzostwach świata.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

09.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30
PARA BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „RYSOWANIE W PRZESTRZENI, CZYLI RYSUNEK 3D”
Zajęcia plastyczne łączące technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią. Narysowane w tej nowej technologii przedmioty utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach. Prowadzenie: Szkoła Szczęścia. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

13.03.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWOŚĆ – CYKL NAUKOWY O GENEALOGII „WARSZTAT GENEALOGA w oparciu o biografię Elżbiety Barczewskiej”.
Prowadzenie: IGOR STROJECKI – ekspert w dziedzinie genealogii. Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie, na którym zostanie zaprezentowana praktyczna strona poszukiwań i badań genealogicznych na przykładzie rodu Barszczewskich.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

14.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
IX OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI BEZ SCENY „JAŚ I MAŁGOSIA”, TEATR MER/ŁÓDŹ, wiek 3+
„Jaś i Małgosia” to klasyczna bajka na podstawie tekstu Jana Brzechwy podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami. Reż.: zbiorowa; muz: Michał Łacny; scenografia i lalki: Andrzej Polakowski. Występują: Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński. Po spektaklu zapraszamy na warsztat o lalkach teatralnych.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

14.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „W KRĘGU MUZYKI IRLANDZKIEJ”
w wykonaniu Zespołu IMPRESSJA w składzie: Katarzyna Guran – wokal/sopran, Paweł Łukasik – altówka, Joanna Błażej Łukasik – fortepian, słowo wiążące.
Zachęcamy, by na nasz koncert założyć jakiś element w kolorze zielonym.
Całość koncertu opatrzona jest słowem wiążącym wprowadzającym publiczność w klimat prezentowanej muzyki, jej historię, anegdoty a także kontekst historyczny i kulturowy. Nie zabraknie także legend irlandzkich.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.03 do 13.03.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

15.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI – HANNA ŚLESZYŃSKA, HUBERT PODGÓRSKI/PIOTR TOŁOCZKO W KOMEDIODRAMACIE „JUDY” – NIEZWYKŁA I PORUSZAJĄCA HISTORIA LEGENDY HOLLYWOOD.
Znajdujemy się sam na sam z aktorką w jej garderobie. Przed nią koncert w Kopenhadze, jak się okaże ostatni, za kilka miesięcy zginie tragiczną śmiercią. Do wyjścia na scenę zostało kilkadziesiąt minut. Słucha opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów. Mówiąc w skrócie o świecie, w którym liczy się tylko pieniądz i to, czy ten pieniądz jeszcze możesz zarobić. W 2006 roku sztuka podbiła Broadway.
Cena biletu: 50 zł. Przedsprzedaż od 02.03.2020 w godz. 14:00 – 18:00 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

16.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2009, thriller, sci-fi, USA Adaptacja powieści Cormaca McCarthy'ego. Ojciec wraz z synem przemierzają postapokaliptyczną Amerykę, kierując się ku wybrzeżu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

20.03.2020 (PIĄTEK)
IV OTWOCKIE FORUM KOBIET pod hasłem „KOBIETA NIE/BEZPIECZNA”
Do dyskusji zaprosiliśmy kobiety m.in. pełniące służbę mundurową, psychologa, bankowca,... Niespodzianką będzie prelekcja wyjątkowego Gościa, a na deser gwiazda estrady Grzegorz Wilk.
Zaproszenia do odbioru w siedzibie Stowarzyszenia Forum KObiet Tu i Teraz, Otwock, ul. Sosnowa 7 /lok.1/parter/
Miejsce: sala widowiskowa MOK

21.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
IX OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI BEZ SCENY „LEGENDY WARSZAWSKIEJ STARÓWKI”, KOLOR KOLEKTYW WSPÓLNIE Z AKTORKĄ NATALIĄ LESZCZYŃSKĄ , wiek 5+
Niezwykłe multimedialne widowisko, odkrywające na nowo tradycyjne podania warszawskie. Główni bohaterowie - dzieci ze Śródmieścia – Pola i Kostek nie do końca wierzą w legendy warszawskie. Postanawiają zatem udać się na Starówkę, gdzie... przenoszą się w czasie by spotkać bohaterów legendy o Złotej Kaczce, odkryć nowe sposoby na potwornego Bazyliszka i poznać sekrety Warszawskiej Syrenki. Przedstawienie z mnóstwem zabawnych historii, dźwiękami i piosenkami na żywo, mocno angażujące publiczność. Spektakularną częścią widowiska są tworzone w czasie rzeczywistym, wielkoformatowe animacje, z kinowym rozmachem zanurzające widzów w atmosferze legend. Autorki: Natalia Leszczyńska - aktorka; scenariusz, narracja, muzyka, śpiew Kama Fundichely (Kolor Kolektyw) - malarka; koncept wizualny, animacje live.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY

IMIENINOWY WEEKEND
21.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 17:00
BURMISTRZ MIASTA JÓZEFOWA I TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ JÓZEFOWA ZAPRASZAJĄ NA IMIENINY MIASTA JÓZEFOWA
W części oficjalnej: będą wręczone nagrody honorowe pt. „Portula in Mundum” (Okno na świat) oraz prezentacja Rocznika Józefowa 2020.
W części artystycznej: występ Ilony Perez-Golki na skrzypcach elektrycznych w koncercie pełnym ekspresji i eksperymentowania, Stanisława Górki i Jerzego Derfla w spektaklu o relacjach męsko-damskich „One &My! oraz duetu tańca towarzyskiego Kariny i Kamila Świątkiewiczów. Po koncercie tort imieninowy.
Wstęp wolny.
Miejsce: AULA SZKOŁY NR 3 W JÓZEFOWIE

22.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA NASZEGO MIASTA od szczególnie UZDOLNIONYCH WOKALNIE UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW JÓZEFOWSKICH SZKÓŁ.
Koordynator: Elżbieta Strumidło.
Koleżanki i Koledzy – przyjdźcie świętować z nami imieniny miasta, który jest naszym domem. Razem z MOK zapraszamy na małe, słodkie co nie co.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

23.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2014, komedia, USA. Po utracie posady w renomowanej restauracji mistrz kulinarny otwiera mobilny bar szybkiej obsługi.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

27.03.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWY CYKL FILMÓW „ZNANE I NIEZNANE”

– II film: Pasjonująca filmowa opowieść o demokracji, poszukująca jej współczesnej definicji, a także odpowiedzi na pytanie, dlaczego w XXI wieku demokracja wydaje się być nieskuteczna
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

28.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 9:30 i 11:30
IX OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI BEZ SCENY „PAPIEROWE OPOWIEŚCI TEATRU LALEK”, TEATR MIEJSCA/WARSZAWA, wiek 3+
Widowisko plastyczne Teatru Miejsca to spotkanie z kultowymi baśniami H.Ch. Andersena: „Brzydkie Kaczątko” oraz „Dzielny Ołowiany Żołnierzyk”. Spektakl, który określamy mianem widowiska plastycznego jest interpretacją baśni poprzez konwencję kamishibai w formie papierowej sceny, scenografii oraz lalek teatralnych. Po spektaklu zaprosimy widzów małych i dużych na warsztaty teatru lalek ,,Ja, mama, tatulek i papier i sznurek”. Każdy będzie miał okazję poznać sztukę papierowego teatru, wykonamy wspólnie lalki, które każdy uczestnik zabierze do swego domu, a chętni będą mogli wykonać krótkie etiudy teatralne wykorzystując powstałe elementy.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: hol MOK.

28.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „MIECZYSŁAW FOGG – CO NAM ZOSTAŁO Z TAMTYCH LAT” w wykonaniu „RETRO ORCHESTRA”
w składzie: Aleksandra Wylężek – wokal, Piotr Kędziorek – wokal, Radosław Mysłek – instrumenty perkusyjne, Piotr Kopietz – akordeon, narracja, kierownictwo artystyczne.
Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Nowe aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz kameralny klimat koncertu sprawią, że „wspomnienia z tamtych lat” staną się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 16.03 do 27.03.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

29.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL „CASTING. Poczekalnia”,
obsada: SEBASTIAN CYBULSKI, ANDRZEJ POPIEL, na podstawie tekstu „Poczekalnia”
To przewrotna historia dwóch przyjaciół, którzy są rywalami, aktorami i kochankami tej samej kobiety. Z pozoru spotyka się dwóch nieudaczników¬ – Waldemar i Arkadiusz, ale ani jeden, ani drugi nie są przegrani. To utalentowani, ponadprzeciętnie zdolni aktorzy, którym tylko... los rzuca kłody pod nogi.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 16.03 do 27.03.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

30.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2007, dramat obyczajowy, Polska,
Początkujący lekkoatleta z małego miasteczka Paweł postanawia pobiec do Częstochowy, by wymodlić zdrowie dla matki. Śladem chłopca podąża nauczyciel W-F mający problemy alkoholowe.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.
facebook