Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej

grudzień 2020


GRAMY DLA GWIAZDOBRANIA!!!
„NAJLEPSZE ŻYCZENIA” ANIA BRODA
/ MIKOŁAJKOWY KONCERT ONLINE

06.12.2020 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 
Czas Przedświąteczny to wyjątkowy Czas Magii. Czas dobrych życzeń. Czas odnawiania więzi. Czas niespodzianek, przynoszący dzieciom wiele radości... To także czas corocznego pomagania i józefowskiej akcji GWIAZDOBRANIE I DAWANIE, w tym roku w wersji online. Tytuł koncertu nawiązuje do płyty artystki zatytułowanej" Najlepsze Życzenie", na której znajdują się piosenki świąteczne, piosenki o zimie, o Mikołaju, o choince, o Elfach – bajkowych i dobrych stworzeniach i wiele innych. Występują: Ania Broda (śpiew, cymbały, piano, dzwonki pentatoniczne), Iwona Sojka (skrzypce), Jacek Mielcarek (klarnet, saksofon), Kuba Sojka (perkusja).
Informacje o zbiórce: https://bit.ly/39hLYFh
Transmisja koncertu na kanale YT, profilu FB (@MOK Józefów), oraz na stronie www.mokjozefow.pl oraz www.gwiazdobranie.pl


POKOLENIA OD KUCHNI/ONLINE
SŁODKIE BOŻE NARODZENIE CZYLI BRAT I SIOSTRA W DWÓCH SPOJRZENIACH NA ŚWIĄTECZNE CIASTA


12.12.2020 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Czy może być lepszy czas na wspólne międzypokoleniowe gotowanie czy pieczenie niż wigilia świąt Bożego Narodzenia? Oczywiście, że nie. Ale nie będzie to łatwe zadanie. Tym razem Tomasz Podlasiewski zaprosił do swojej kuchni siostrę Ludwikę, która od pół roku konsekwentnie rozwija swoją pasję cukierniczą. Czy uda im się połączyć klasyczne cukiernictwo z nutą ekstrawagancji? To się okaże bo w planach jest klasyczny piernik z nietuzinkowymi dodatkami oraz ciasto dyniowe z krakersami.
Transmisja filmu na kanale YT, profilu FB (@MOK Józefów), oraz na stronie www.mokjozefow.pl


KRYSTYNA DURYS "SWINGING AROUND THE CHRISTMAS TREE"/KONCERT ONLINE


13.12.2020 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
W połowie grudnia mamy już zwykle w głowie tylko przygotowania świąteczne. Aby umilić ten czas, zapraszamy na świąteczny koncert oparty na repertuarze, m.in.: Elli Fitzgerald, Luisa Armstronga, Franka Sinatry i Natalie Cole. Krystyna Durys zaprasza w podróż wprost do świątecznej krainy cudów. Wraz ze swoim zespołem wykona najpiękniejsze standardy amerykańskiej muzyki świątecznej i kolędy polskie zaaranżowane w klasyczny jazzowy sposób. Niepowtarzalny klimat i ciepło bajecznej muzyki, do której pisali najlepsi tekściarze. Zespół tworzą: Krystyna Durys – wokal, Paweł Hulisz - trąbka/ flugehorn, Marcin Janek - saksofony/ klarnet, Adam Wiśniewski – puzon, Marek Jurski – fortepian, Jarosław Stokowski – kontrabas, Adam Zagrodzki – perkusja. Aranżacje: Marek Jurski, Artur Jurek, Henryk Wieczyński.
Transmisja koncertu na kanale YT, profilu FB (@MOK Józefów), oraz na stronie www.mokjozefow.plwww.mokjozefow.pl