BLUES SYMFONICZNIE


09.09.201 (SOBOTA) GODZ. 18:00

Marzena Ugorna – jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia, która stawia na treść i siłę przekazu. Autentyczna i wyrazista. Muzycznie określona. Obdarzona charakterystyczną ciemną barwą głosu. Okrzyknięta „wielką damą polskiego bluesa”.  

Półfinalistka III edycji  The Voice of Poland. Laureatka programu Szansa na sukces, a także ogólnopolskich festiwali. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakochana w muzyce i jej magicznej sile. Muzyka jest tym, co ją inspiruje, co wyraża jej nastroje, interpretuje zdarzenia i daje energię do działania.

Pomysłodawczyni, dyrektor artystyczny i producent projektu BLUES SYMFONICZNIE w którym artystka łączy dwa odległe światy muzyczne, najprawdziwszy w treści blues zestawiony z klasycznym brzmieniem orkiestry symfonicznej.

Wkrótce ukaże się jej debiutancki singiel.

BLUES SYMFONICZNIE MARZENA UGORNA TO AUTORSKI PROJEKT ARTYSTKI.

Nawiązując do lat 70-tych, lat świetności polskiego bluesa, artystka przypomina sylwetki największych  frontmenów, którzy niezmiennie stanowią jej muzyczny wzorzec – Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Martyna Jakubowicz, Czesław Niemen, Janis Joplin. Repertuar składa się z trzynastu wyselekcjonowanych utworów. Artystka sięga po gatunek, w którym słów broni przekaz, a w dźwiękach zawarty jest „kawałek duszy”. Inspiracją dla niej nieustannie pozostaje  drugi człowiek, szczere emocje i prawda. Koncert jest emocjonalną  podróżą do czasów dzieciństwa i wprowadzeniem w świat jej wartości.

Blues Symfonicznie to przedsięwzięcie, które angażuje wiele wybitnych nazwisk. Artystka pojawi się na scenie  w towarzystwie sekcji dętej orkiestry symfonicznej i sekcji rozrywkowej. Dopełnieniem całości są wizualizacje, które wydobywają niezwykłość z codziennego życia.

Premiera koncertu miała miejsce w Kaliszu, rodzinnym mieście wokalistki, wiosną 2016 roku. „Lokalny sukces wydarzenia zachęcił mnie do rozwinięcia projektu na skalę ogólnopolską i zaproszenia wszystkich, szczególnie tych, którzy do tej pory nie mieli styczności z filharmonią, do jej odwiedzenia.”                 

 

http://www.marzenaugorna.pl

https://www.facebook.com/ugorna.marzena/

facebook