Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

KABARET RAMOL „SANATORIUM W KOTLINOWIE”

KABARET RAMOL „SANATORIUM W KOTLINOWIE”


03.11.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
Obsada: Aleksander „Olo” Adamczyk, Ryszard Kluge, Grzegorz Kulikowski, Małgorzata Trybalska. Przygody Ramoli jadących do sanatorium. Scenariusz Roberta Górskiego (Kabaret Moralnego Niepokoju) i scenografia Konrada Czarkowskiego (człowieka z lalkami, finalisty programu „Mam Talent”).
Kabaret Ramol to zawodowi aktorzy z bogatym dorobkiem scenicznym i filmowym.
Ramolowe skecze, piosenki i monologi zdobyły: w roku 2004 III miejsca na Festiwalu Piosenki Debilnej „WROCEK” we Wrocławiu, „Turnieju Łgarzy” w Bogatyni, „Mulatce” w Ełku i na „Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry” w Lidzdarku Warmińskim; rok 2005 to kolejno tytuł Króla Łgarzy i nagroda publiczności na „Turnieju Łgarzy” w Bogatyni, wyróżnienie na „Wyżynach Drwiny” w Lublinie, III miejsce na „Turnieju Łgarzy i Satyryków” w Międzyrzeczu Podlaskim, II miejsce na „Festiwalu Dobrego Humoru” w Gdańsku; w 2006 r. wyróżnienia na „Festiwalu Dobrego Humoru” Gdańsk i na „Mulatce” w Ełku, a w 2008 roku na „Turnieju Łgarzy” w Bogatyni drugie miejsce.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 21.10 do 31.10.2019 od godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

KONCERT ZESPOŁU „MIKE RIF & CUBANIA”

KONCERT ZESPOŁU „MIKE RIF & CUBANIA”


21.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
w składzie: Mike Rif – wokal, Miguel Fonseca – piano, Jorge Merida – bas, Jose Torres – instrumenty perkusyjne.
KUBAŃSKIE BRZMIENIA Z OGROMNĄ DAWKĄ ENERGII.
Mike Rif to energetyczny wokalista z gorącej Kuby, z niewiarygodną łatwością improwizacji scenicznej. Scena i muzyka są dla niego naturalnym środowiskiem, w którym porusza się z ogromną łatwością. Uwielbiany przez publiczność charyzmatyczny muzyk wraz z zespołem Cubania zabierze nas w niezwykłą podróż po Karaibach. Będzie energia, będzie taniec i mnóstwo muzyki! Muzycy zaprezentują autorskie kompozycje Mike’a Rifa i znane kubańskie utwory. Obserwując radość, z jaką zespół wykonuje muzykę i latynoską żywiołowość nie sposób nie włączyć się w dobrą zabawę!
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u

ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u


01-31.07.2019
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat oraz młodzież na cykl porannych spotkań. We wtorki czekają recyklingowe ZDERZENIA Z MASĄ , w środy zapraszamy na manualno-plastyczne LETNIE IMPRESJE inspirowane bogactwem lata., a w piątki na ekscytującą LETNIĄ DOŚWIADCZALNIĘ. Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek zachęcamy do odwiedzenia letniego kina „Pod parasolem” a we wtorki i czwartki na ROZGRYWKI SZACHOWE PRZY FONTANNIE. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Szczegółowy program TUTAJ

„PO DRUGIEJ STRONIE OBIEKTYWU”

„PO DRUGIEJ STRONIE OBIEKTYWU”


04.07.2019 (CZWARTEK) GODZ. 18:00 
Wernisaż zdjęć uczestników kursów fotograficznych prowadzonych pod okiem Zofii i Mirosława Nowaczyków.
Wstęp wolny. Miejsce: Galeria WEJŚCIE, MOK

KONCERT „ŚPIEWA Z NAMI CAŁA SALA”

KONCERT „ŚPIEWA Z NAMI CAŁA SALA”


07.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
MUZYCZNA PODRÓŻ W CZASIE, POLSKIE PRZEBOJE XX WIEKU W WYKONANIU NATALII KOVALENKO.

Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce:
scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

IDEA FESTIWALU - „Street Blues”Idea festiwalu

Festiwal „Lep na Bluesa” to jedno z ważniejszych wydarzeń bluesowych w tej części kraju, a jednocześnie kulturalna wizytówka miasta. To w Józefowie przez ponad 20 lat mieszkał i tworzył Tadeusz Nalepa – założyciel legendarnego zespołu Breakout, nazywany również "Ojcem polskiego bluesa". Naszym założeniem jest kultywowanie pamięci o wielkim bluesmanie oraz popularyzacja muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych tj. jazz i gospel. Festiwal prezentuje najwybitniejszych muzyków polskiej sceny bluesowej oraz uzdolnionych młodych artystów, w tym ciekawych gości z zagranicy, za każdym razem z dużym sukcesem frekwencyjnym.

VII „Lep na Bluesa” odbędzie się pod hasłem „Street Blues”. Ideą wydarzenia w tej odsłonie jest nawiązanie do tradycji muzycznych, które rozwijały się poza klubami, czy salami koncertowymi. Do współpracy zaprosiliśmy m.in. barwne, wieloosobowe zespoły na co dzień gromadzące tłumy na krakowskim czy wrocławskim rynku: Kraków Street Band oraz Funky New Orleans. Ponadto wystąpią: Joanna Knitter Blues and Folk Connection, Blues Fellows Swinging Band and Ewa Konarzewska oraz zespół Oldbreakout. Gościem specjalnym Festiwalu będzie amerykańska supergrupa Trio Moreland and Arbuckle.

Wydarzenia towarzyszące to: wystawa fotograficzna Grzegorza Muczke oraz otwarty jam session z udziałem muzyków bluesowych.
Tegoroczną edycję festiwalu poprowadzi: Zbigniew Jędrzejczyk – redaktor magazynu „twój blues” i radiowej audycji „Crossroads”
Nad wysokim poziomem artystycznym Festiwalu jak co roku czuwa społeczny komitet organizacyjny, w którego skład weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, mieszkający w okolicy muzycy związani z bluesem: Urszula Kałuszko, Andrzej Sołtysik, Tomasz Miturski, Grzegorz Muczke oraz Zbigniew Jędrzejczyk i przede wszystkim nasi Goście Honorowi – Grażyna Dramowicz-Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.


Komitet organizacyjny

Nad wysokim poziomem artystycznym Festiwalu jak co roku czuwa społeczny komitet organizacyjny, w którego skład weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, mieszkający w okolicy muzycy związani z bluesem: Urszula Kałuszko, Andrzej Sołtysik, Tomasz Miturski, Grzegorz Muczke oraz Zbigniew Jędrzejczyk i przede wszystkim nasi Goście Honorowi – Grażyna Dramowicz-Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.

II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY PN. „LEP NA BLUESA”


II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BLUESOWY
IM. TADEUSZA NALEPY PN. „LEP NA BLUESA” 2010


Wróć do Archiwum


Idea festiwalu

Józefów miasto położone pomiędzy Warszawą a Otwockiem. Przez blisko 20 lat życia Tadeusza Nalepy, było Jego miejscem zamieszkania i twórczości. Tu właśnie powstały Jego największe przeboje, które weszły do historii polskiego bluesa. Józefów jak każde inne miasto poczuwa się do kultywowania pamięci o Tadeuszu Nalepie, Jego twórczości i wpływu na rozwój muzyki bluesowej w Polsce.

Przy Miejskim Ośrodku Kultury ukonstytuował się społeczny komitet organizacyjny zadaniem, którego od 2009r są coroczne prace nad organizacją cyklu wydarzeń pod wspólną nazwą „Lep na Bluesa” – Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy. W skład komitetu organizacyjnego weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, okolicznie zamieszkali muzycy związani z bluesem i przede wszystkim Grażyna Dramowicz - Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.

Cele: kierunki przyjęte dla II edycji Festiwalu to: połączenie formuły koncertowej, edukacyjnej i konkursowej, pokazanie najbardziej charakterystycznych wokalistów bluesowych, wyłowienie młodych utalentowanych choreografów w otwartym konkursie tanecznym do muzyki bluesowej oraz włączenie dzieci i młodzieży do naszego tematu poprzez konkurs „Kolor Bluesa”.

Program II Ogólnopolskiego Festiwalu Bluesowego im. Tadeusza Nalepy
"Lep na Bluesa"
Otwarcie festiwalu pod hasłem "Charyzmatyczni Wokaliści BluesaOtwarcie – artystyczne wydarzenie plenerowe pod hasłem „Charyzmatyczni Wokaliści Bluesa”.

Występują: 17:00 – 22:00

Karolina Kidoń z Zespołem „Puste Biuro”
Karolina Cygonek z Zespołem „Karolina Cygonek Band”
Agnieszka Łapka i Jan Skrzek ze „Śląską Grupą Bluesową”
Sebastian Riedel z Zespółem „Cree”

Część - edukacyjna
1.
Spotkanie autorskie z Bogdanem Loeblem - poetą, prozaikiem, publicystą, autorem tekstów do muzyki Tadeusza Nalepy.
26.09.2010r godz. 18:00 (niedziela).
2.
„Opowieści bluesowe” dla dzieci. Projekt „Studni O” Jarka Kaczmarka i Gwidona Cybulskiego
Pokazy prezentacji multimedialnych o muzyce bluesowej dla młodzieży. Projekt Bartka Łęczyckiego i Jacka Jagusia.


Część – konkursowa
„Kolor bluesa” – zakończony wystawą sceniczną na koniec listopada 2010

I Otwarty Konkurs Choreograficzny do muzyki bluesa – pokazy – grudzień 2010


Spotkanie autorskie z Bogdanem Loeblem

Spotkanie autorskie z Bogdanem Loeblem

poetą, prozaikiem, publicystą, autorem słuchowisk oraz legendarnym autorem tekstów do muzyki Tadeusza Nalepy.
Bogdan Loebl znany jest także, jako autor tekstów piosenek, pisanych dla takich wykonawców jak: Włodzimierz Nahorny, Blackout, Breakout, Niebiesko Czarni, Dżem, Krzysztof Cugowski, Nocna Zmiana Bluesa, Stanisław Guzek (Stan Borys), Zdrowa Woda, Edward Hulewicz i Grzegorz Markowski.

Spotkanie - 26.09.2010r godz. 18:00 (niedziela).


I Otwarty konkurs choreograficzny

DO MUZYKI BLUESOWEJ
JÓZEFÓW 2010
organizowany w ramach
II Ogólnopolskiego Festiwalu Bluesowego im. Tadeusza Nalepy
„Lep na Bluesa”

I. Organizator (biuro)
Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kard. Wyszyńskiego 1,
05 – 420 Józefów k/Otwocka

Tel/fax (22) 789 – 20 – 26, 602 – 552 – 804

w godz. 11:00 – 19:00 w dni powszednie, 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

II. Termin i miejsce
14.05.2011r Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 1,
III. Cel imprezy
Popularyzacja muzyki bluesowej
Popularyzacja tańca współczesnego i nowoczesnego
Konfrontacje choreograficzne
Integracja środowiska tanecznego

IV. Regulamin
* warunki uczestnictwa
1. W konkursie mogą wziąć udział amatorskie i profesjonalne zespoły taneczne (10 osób), duety i soliści pracujący w oparciu o technikę tańca współczesnego i nowoczesnego.
2. Wprowadza się jedną kategorię wiekową - powyżej 12 lat.
3. Wprowadza się jedną kategorię taneczną.
– miniatura taneczna (od 6 do 10 minut)
4.W kompozycji, (przygotowanej z pełną dowolnością środków wyrazu), forma i treść powinny być zharmonizowane w jedną całość obrazu choreograficznego.
5. Warunkiem koniecznym jest przygotowanie kompozycji choreograficznej do dowolnej muzyki bluesowej.
6. Uczestnicy przesyłają wypełnione karty zgłoszeń na adres organizatora w terminie do 30.03.2011r.
7. Do karty zgłoszenia należy dołączyć informacje o zespole i przedstawić sylwetkę choreografa (zgłoszenia winny być wypełnione pismem drukowanym).
8. Karty zgłoszeń wypełnione niekompletnie, nie będą przyjmowane.
9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo własności wszelkich nagrań wizualnych dokonanych w czasie Festiwalu oraz ich wykorzystywania. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne ze zgodą na bezpłatną rejestrację oraz emisję radiową, telewizyjną i internetową przesłuchań konkursowych.

* Wymogi techniczne
1. Dopuszcza się następujący nośnik dźwięku: płyty CD
Nośnik musi zawierać wyłącznie właściwy materiał muzyczny oraz dołączony opis obejmujący tytuł/y utworów, nazwisko autora, tytuł kompozycji i nazwę grupy lub nazwiska wykonawców/y .

2. Wymiary sceny:
a. szerokość – 7,5 m
b. głębokość – 6,0 m
c. wysokość – 4.20 m
3. Podłoga do tańca: baletowa, typ Vario-tape (czarna).
4. Organizator gwarantuje profesjonalne nagłośnienie i częściowo oświetlenie.

V. Jury konkursowe
W skład jury wejdą znawcy muzyki bluesowej oraz uznani w Polsce choreografowie.
Decyzje jury są rozstrzygające.
VI. Ocena
Jury oceniać będzie:
oryginalność kompozycji choreograficznej
sposób realizacji tematu
wykorzystane środki wyrazu scenicznego
wrażliwość muzyczną
dobór materiału muzycznego
wartości estetyczne kompozycji
adekwatność artystyczną kostiumu scenicznego

VII. Nagrody
Jury przyzna nagrody (3) trzem choreografom.
- pula nagród wynosi 7-tyś. PLN.
- podziału i określenia wysokości nagród dokona jury konkursowe
VIII. Program ramowy
09:00 – 10:30 przyjazd uczestników i rejestracja
10:00 – 12:00 próby techniczne
12:00 – 14:00 prezentacje konkursowe
14:00 – 16:00 przerwa obiadowa
16:00 – 17:30 ogłoszenie wyników i koncert wytypowanych uczestników przez jury Konkursu.

Postanowienia końcowe

Każdy uczestnik Konkursu ma obowiązek przestrzegania zaleceń organizatora dotyczących przepisów p.poż. i bhp.
Szczegółowy program prezentacji i prób technicznych zespoły otrzymują w dniu rozpoczęcia imprezy.
Uczestnicy pozostają do dyspozycji organizatora do końca imprezy.
Organizatorzy nie zapewniają zwrotu kosztów przejazdów.
Organizator nie zapewnia ubezpieczenia uczestnikom konkursu.
Organizator zapewnia: obiad (pizza) oraz wodę, soki, kawę, herbatę, ciasto.
Prawo do interpretacji, jak również ewentualnych odstępstw od niniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie Komitetowi Organizacyjnemu Konkursu.


Plakat festiwalowy

Józefowski Festiwal Bluesowy im Tadeusza Nalepy "Lep na Bluesa"


Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy
"Lep na Bluesa"


Idea festiwalu

Józefów miasto położone pomiędzy Warszawą a Otwockiem. Przez blisko 20 lat życia Tadeusza Nalepy, było Jego miejscem zamieszkania i twórczości. Tu właśnie powstały Jego największe przeboje, które weszły do historii polskiego bluesa. Józefów jak żadne inne miasto poczuwa się do kultywowania pamięci o Tadeuszu Nalepie, Jego twórczości i wpływu na rozwój muzyki bluesowej w Polsce. Na przełomie roku ukonstytuował się przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie społeczny komitet organizacyjny którego zadaniem były prace nad organizacją cyklu wydarzeń pod wspólną nazwą „Lep na Bluesa”- Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy. W skład komitetu organizacyjnego weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, okolicznie zamieszkali muzycy związani z bluesem i przede wszystkim – Grażyna Drabowicz-Nalepa, Piotr Nalepa i Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.

Komitet organizacyjno-programowy

1. Grażyna Dramowicz-Nalepa
2. Bogdan Loebl – autor tekstów
3. Andrzej Sołtysik – przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Bluesa
4. Tomasz Miturski – muzyk
5. Andrzej Bigolas – muzyk
6. Krzysztof Dąbała - muzyk
7. Grzegorz Muczke – artysta malarz
8. Urszula Kałuszko – przedstawiciel Otwockiego Towarzystwa Bluesa i Ballady
9. Danuta Wojciechowska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie

Patronat honorowy

Patronat medialny

Sponsorzy


PROGRAM OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BLUESOWEGO IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA”
08.05 – 21.06.2009r


8 maja 2009 ( piątek )
godz. 14:00 – przesłuchania konkursowe „Gdybyś kochał, hej” w ramach „Indywidualnego konkursu bluesowego na gitarę”.
godz. 18:00 – koncert gitarowy wirtuoza Romana Puchowskiego.

16 – 17 czerwca 2009 ( wtorek i środa )

godz. 09:00 – 11:00 i godz. 11:30 – 13:30 wydarzenie edukacyjne - prezentacje multimedialne dla młodzieży o historii bluesa.

20 czerwca 2009 ( sobota )

godz. 18:00 – wernisaż wystawy malarskiej kończącej projekt pn. „Kolor Bluesa - muzyczne inspiracje malarskie”.

21 czerwca 2009 ( niedziela )

godz. 13:00 – wydarzenie edukacyjne – „Opowieści bluesowe” dla dzieci. Projekt „Studni O” Jarka Kaczmarka i Gwidona Cybulskiego.

21 czerwca 2009 ( niedziela ) FINAŁ FESTIWALU

I CZĘŚĆ – RÓŻNE ODCIENIE WSPÓŁCZESNEGO BLUESA
1. godz. 16:00 – 16: 50 Blues rock – Koncert Zespołu „Devil Blues”
2. godz. 17:00 – 17:40 Akustyczny blues – Koncert Zespołu „Slow Ride”
3. godz. 17:50 - 18:30 Blues fankowo-jazzowy – Koncert Zespołu „Free Blues Band”
4. godz. 18:30 - 19:00 występ finalistów nagrodzonych w Indywidualnym Otwartym Konkursie Bluesa na gitarę.

II CZĘŚĆ – KONCERT – „PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR” –
projekt realizowany z krakowskim zespołem NIE-BO z liderem grupy Robertem Luberą.
godz. 19:30 – 21:00.

III CZĘŚĆ – POJEDYNEK NA BLUESA –
pokaz wirtuozerii gry na instrumentach wykorzystywanych w muzyce bluesowej. Wykonują go najwyższej klasy instrumentaliści:
Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Jan Gałach, Witold Jąkalski, Michał Kielak, Artur Hołuszko.
godz. 21:00 H


Dzień Finałowy - 21 czerwca 2009 r.

Prowadzi: Wiesław Chmielewski – dziennikarz mediów bluesowych (Twój Blues), prezenter w Radio Fama, znawca i propagator muzyki bluesowej.

Część I – RÓŻNE ODCIENIE WSPÓŁCZESNEGO BLUESA

Blues rock – Koncert Zespołu Devil Blues
Akustyczny blues – Koncert Zespołu Slow Ride
Blues fankowo – jazzowy – Koncert Zespołu Free Blues Band

Występy finalistów nagrodzonych w Indywidualnym, Otwartym Konkursie Bluesa na gitarę.

Część II – POJEDYNEK NA BLUESA


Niezwykłe wydarzenie – pokaz wirtuozerii gry na instrumentach wykorzystywanych w muzyce bluesowej. Wykonują go najwyższej klasy instrumentaliści zaproszeni specjalnie na ten koncert:

Jan Gałach – skrzypce
Witold Jąkalski – gitara
Tomasz Szukalski – saksofon
Wojciech Karolak – klawisze
Michał Kielak – harmonijka ustna
Artur Hołuszko – mandolina

Instrumentalistom towarzyszy Zespół „Free Blues Band” Andrzeja Malcherka ze Szczecina.

Część III – PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR
Projekt realizowany z krakowskim zespołem Nie-Bo z liderem grupy Robertem Luberą

„KOLOR BLUESA” - muzyczne inspiracje malarskie

Zapraszamy profesjonalnych artystów, studentów szkół artystycznych i wszystkich utalentowanych młodych ludzi do udziału w artystycznym wydarzeniu pn. „Kolor bluesa”. Wydarzenie towarzyszy Ogólnopolskiemu Festiwalowi Bluesa im. Tadeusza Nalepy pn. „Lep na bluesa”.
Szanowni Artyści – to nie jest konkurs. „Kolor bluesa” to miła zabawa połączona z promocją Państwa twórczości poprzez wystawy, które będziemy organizować w ośrodkach kultury, salonach muzycznych i innych miejscach. Za Waszą zgodą mogą odbyć się również aukcje zgłoszonych obrazów, na które zostaną zaproszeni prezesi banków i inni biznesmeni.
Wernisaż wystawy odbędzie się 20 czerwca w Galerii „Oko” Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, a 21 czerwca w Dniu Finałowym Festiwalu będzie ona wystawiona w plenerze przy scenie.

Zasady udziału:
Inspiracją do namalowania obrazu powinna być muzyka bluesowa.
Obraz może być namalowany w dowolnej technice.
Dłuższy bok nie powinien przekroczyć 180 cm.
Każdy z artystów zgłasza pracę, która jest tylko jego własnością i do których żadnych roszczeń nie mogą mieć osoby trzecie.
Każda z prac musi być sygnowana i datowana.

Uwagi ogólne:
Prace pozostają własnością artysty.
Prosimy o dostarczenie prac do 15 czerwca 2009 do Miejskiego Ośrodka Kultury. Adres: ul. Kard. Wyszyńskiego 11, 05 – 420 Józefów.
Telefon: 22 789 – 20 – 26, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy „Lep na Bluesa” – VI edycja „Korzenie Bluesa”


Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy „Lep na Bluesa” 
 VI edycja „Korzenie Bluesa”


Wróć do archiwum


Idea festiwalu

Tadeusz Nalepa blisko 20 lat mieszkał i tworzył w Józefowie. Tu właśnie powstały jego największe przeboje, które weszły do historii polskiego bluesa. Józefów poczuwa się do obowiązku kultywowania pamięci o Tadeuszu Nalepie, twórczości i roli jaką odegrał w rozwoju muzyki bluesowej w Polsce. W dniach 13 - 28 września 2014 r. w Józefowie już po raz szósty odbędzie się Festiwal jego imienia.
Tradycją „Lepu na Bluesa” jest nadawanie poszczególnym edycjom tematów przewodnich. Tegoroczna upłynie pod hasłem „Korzenie Bluesa”. Celem wydarzenia w tej odsłonie będzie prześledzenie związków bluesa i gospel, gatunków jednocześnie sobie bliskich i dalekich, wymienianych jednym tchem, jako muzyki, od której zaczęła się historia jazzu, RnB, rocka, soulu, hip hopu.

Dlatego oprócz zespołów bluesowych: Nocnej Zmiany Bluesa, Chołody Blues Trio, The Rhytm Chiefs (Holandia) na Festiwalu wystąpią chóry gospel: Mienia River Gospel Choir oraz Sienna Gospel Choir. Po raz pierwszy w swojej historii, wydarzenie wyjdzie poza scenę organizatora – Miejskiego Ośrodka Kultury. Koncerty gospel odbędą się kościołach, w środowisku naturalnym dla tego gatunku muzycznego. W tym roku postanowiono również przywrócić zasadę, aby każdy z zespołów bluesowych, wykonał podczas koncertu co najmniej jeden utwór Tadeusza Nalepy. Będzie to hołd dla patrona Festiwalu, a jednocześnie ciekawe wyzwanie, szczególnie dla muzyków z zagranicy.

Festiwal zainauguruje wernisaż wystawy fotograficznej Zbigniewa Jędrzejczyka, a na zakończenie, 28 września, odbędzie się bluesowy jam session z udziałem zespołów bluesowych oraz zaproszonych muzyków. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Nad wysokim poziomem artystycznym Festiwalu jak co roku czuwa społeczny komitet organizacyjny, w którego skład weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, mieszkający w okolicy miłośnicy bluesa: Urszula Kałuszko, Andrzej Sołtysik, Tomasz Miturski, Grzegorz Muczke, śp. Krzysztof Dąbała oraz Zbigniew Jędrzejczyk.

Patroni Honorowi: Burmistrz Miasta Józefowa Stanisław Kruszewski, Grażyna Dramowicz-Nalepa, Bogdan Loebl, Grzegorz Markowski.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Koordynator Festiwalu: Maria Jarząbek, tel. 22 789 20 26, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt dla mediów: Julia Sienkiewicz, tel. 22 789 22 84, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Kommitet organizacyjno-programowy

 

1.    Grażyna Dramowicz-Nalepa   
2. Bogdan Loebl      – autor tekstów
3. Andrzej Sołtysik      – przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Bluesa
4. Tomasz Miturski      – muzyk
5. Krzysztof Dąbała      – muzyk
6. Grzegorz Muczke      – artysta malarz
7. Urszula Kałuszko      – przedstawiciel Otwockiego Towarzystwa Bluesa i Ballady
8. Zbigniew Jędrzejczyk      – dziennikarz radiowy i prasowy specjalizujący się w tematyce muzyki bluesowej
9. Danuta Wojciechowska      – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.


 


Program festiwalu

13.09 (sobota)
godz. 18:00
Rozpoczęcie festiwalu.
Wernisaż wystawy fotograficznej „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” Zbigniewa Jędrzejczyka.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE i Galeria RAMA MOK (MOK Józefów)

godz. 19:00
I koncert bluesowy – Zespół „Nocna Zmiana Bluesa” i Sławek Wierzcholski
Miejsce: sala widowiskowa MOK (MOK Józefów)

14.09 ( niedziela)
godz. 18:00 (po mszy św. o godz. 17:00)
Koncert muzyki gospel w wykonaniu „Mienia River Gospel Choir”
Miejsce: Kościół pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Malinowskiego 34, Józefów

20.09 (sobota)
godz. 18:00
II koncert bluesowy – Zespół „Chołody Blues Trio”
Miejsce: sala widowiskowa MOK (MOK Józefów)

21.09 (niedziela)
godz. 19:00 (po mszy św. o godz. 18:00)
Koncert muzyki gospel w wykonaniu „Sienna Gospel Choir
Miejsce: Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Piotra Skargi 24, Józefów

27.09 (sobota)
godz. 18:00
III koncert bluesowy – Zespół „The Rhythm Chiefs” z Holandii
Miejsce: sala widowiskowa MOK (MOK Józefów)

28.09 (niedziela)
godz. 17:00 – 20:00
Koncert zespołu OLDBREAKOUT i Jam Session z udziałem zespołów bluesowych oraz zaproszonych muzyków.
Miejsce: sala widowiskowa MOK (MOK Józefów)

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.


Wernisaż wystawy fotograficznej Zbigniewa Jędrzejczyka

Wystawa prezentuje szeroko temat muzyki bluesowej. Znajdziemy tam zdjęcia muzyków pochodzących z różnych krajów, występujących w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Będziemy mieli możliwość „zajrzenia” zarówno do dużych sal koncertowych, jak i do małych, kameralnych klubów bluesowych, wielkich festiwali, oraz małych, goszczących nieraz kilkadziesiąt osób, pojedynczych koncertów. Oprócz zdjęć o doskonałej artystycznej wymowie znajdziemy tam też prace niekoniecznie doskonałe technicznie, ale o historyczno-dokumentalnym charakterze. Przedstawiają one postaci legendarne, które przeszły już do chlubnej historii bluesa, a także artystów mało znanych, pozostających w cieniu świateł wielkich scen. Zdjęcia powstawały więc w różnych, nieraz specyficznych warunkach…
Zbigniew Jędrzejczyk – ilustrowaniem muzyki zdjęciami zajmuje się od lat 70-tych, kiedy to pod okiem Marka Karewicza rozpoczął edukację fotograficzną w Foto Klubie Riviera – Remont. Po powrocie do kraju pięć lat temu, zajął się fotografią w środowiskach artystycznych oraz podjął stałą współpracę reportersko-dziennikarską z agencjami koncertowymi, wytwórniami płytowymi oraz z fachowym kwartalnikiem bluesowym „Twój Blues”. Fotografią reportażową oraz muzyczną zajmował się zarówno w kraju, jak i za granicą. W USA współpracowała na stałe ze środowiskiem jazzowym i bluesowym w Nowym Jorku i Salt Lake City, oraz periodykami polonijnymi i branżowymi. Był aktywnym członkiem Polish American Art. Society, brała udział w szeregu zbiorowych oraz kilku indywidualnych wystawach fotograficznych w Nowym Jorku, New Jersey i Kanadzie. Od 1995 roku jest redaktorem radiowym o wyraźnym charakterze bluesowym. Prowadzi w internetowym radiu Wnet audycję bluesową „Crossroads”. W warszawskim Radiu dla Ciebie, wspólnie ze Sławkiem Wierzcholskim stworzył szereg audycji bluesowych opowiadających o okolicach bluesa. Stworzyło to niejako odskocznię od jego audycji, które traktują raczej o klasycznym, nierzadko archaicznym bluesie, sięgającym korzeni tego gatunku. Od 1968 roku jest zagorzałym i nieco zwariowanym kolekcjonerem płyt. Jego zbiór opiewa na około 1500 płyt winylowych i drugi tyle CD. Nie będąc profesjonalnym muzykiem gra z przyjaciółmi bluesa w zespole „Blues Time”. Oprócz tego ewidentnego szaleństwa muzycznego, stara się w miarę możliwości podróżować po świecie. Udało mu się odwiedzić wiele krajów w Europie, kilka w Ameryce Pd, no i wszystkie trzy na kontynencie północno-amerykańskim.
„Zawsze ciągnie mnie gdzieś w świat, gdzie czekają wspaniałe tereny, piękne krajobrazy, nieoczekiwane przygody, ciekawi ludzie i naturalnie – ich fascynująca muzyka…..”
Zbigniew Jędrzejczyk


Nocna Zmiana Bluesa & Sławek Wierzcholski

Sławek Wierzcholski – jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców, twórca „Nocnej Zmiany Bluesa”. Dwieście wydanych płyt zespołu, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: BBKing czy Blues Brothers. Kilka tysięcy koncertów w Polsce i w całej Europie, a także w USA, a nawet w Zimbabwe.
Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmeni, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „Chory na bluesa”.
„Nocna Zmiana Bluesa” to już klasyka, a Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest także dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”. Ich koncerty to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości, ale także refleksji, to połączenie wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues.
Skład zespołu:
- Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna
- Marek Dąbrowski: gitara akustyczna
- Witold Jąkalski: gitara slide
- Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew
- Grzegorz Minicz : perkusja


Chołody Blues Trio

Zespół powstał w 1998 roku i jest kontynuacją poprzedniej formacji Przemek Harmonic Blues. Przemek Chołody to jeden z najbardziej utalentowanych muzyków bluesowych w Polsce i Europie. W swojej grze łączy to co najważniejsze w bluesie czyli improwizację i swobodę wypowiedzi, a przy tym nieziemsko swinguje. Opanował niezwykłą sztukę gry unisono harmonijki z gitarą. Ta szczególna umiejętność wyróżnia go spośród wielu muzyków w Europie i poza kontynentem. Częste brzmienie gitary, harmonijki i solidna sekcja w tle to charakterystyka brzmienia zespołu, z którym ostatnio występują klawiszowcy.
Z zespołem Przemka Chołodego występowali gościnnie Sławek Wierzcholski, Tadeusz Pocieszyński i jazzowy saksofonista Marcin Ślusarczyk. Sam Chołody pojawiała się na scenie obok takich muzyków jak. Wspólnie z Tadeuszem Nalepą nagrywał muzykę do filmu SPONA. Współpracował również z Magdą Piskorczyk. W 2004r Przemek Chołody został wyróżniony na festiwalu FAMA w Świnoujściu, zespół CHOŁODY BLUES TRIO koncertował między innymi w klubach na wybrzeżu oraz festiwalach w Gdyni, Lubaczowie i Toruniu. W latach 2007-2012 Przemek występował z zespołem Stare Dobre Małżeństwo.

Na Festiwalu CHOŁODY BLUES TRIO zagra w składzie:
Przemek Chołody - gitara, śpiew, harmonijka
Piotr Głudkowski- gitara basowa
Przemek Cioch - werbel, perkusja


The Rhythm Chiefs

 

The Rhythm Chiefs to 3 osobowy zespół, który powstał w 2003 roku w Holandii w Dordrecht. Muzycznie The Rhythm Chiefs od 10 lat niezmiennie porusza się w obszarach będących mieszaniną gatunków takich jak blues bluegrass, rock'n'roll, rockabilly, a także jazz i funk. Członkowie bandu są absolwentami Konserwatorium w Rotterdamie. Zespół jest częstym gościem lokalnych i krajowych stacji radiowych w rejonie Beneluxu. Znani są również z niezliczonej ilości koncertów w klubach i na festiwalach. W Polsce gościli w 2007 roku na Thank’s Jimi festiwal we Wrocławiu oraz kilku występach klubowych. W 2013 roku pojawili się na Suwałki Blues Festiwal. Środowiskiem, w którym zespół sprawdza się najbardziej jest scena i występy live. W ich repertuarze znajdują się kompozycje własne oraz wiele znanych standardów gatunku blues/rock. Pomimo, że w ciągu swojej historii zespół wystąpił kilkaset razy na żywo, to w swoim dorobku ma tylko jedną płytę studyjną nagraną w 2008 roku zatytułowaną „Ships of Wonder”. Nakład płyt został dawno wyczerpany, więc jedyną drogą do zapoznania się z ich magiczną muzyką jest koncert live.


Sienna Gospel Choir

Sienna Gospel Choir to żywiołowy chór grający muzykę gospel, która niesie ludziom radość i duchowe ukojenie. Chór powstał w 2001 roku i już rok później zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej w Kwidzynie. Przez 12 lat swojej działalności Sienna Gospel Choir brał udział w wielu znaczących wydarzeniach muzycznych, dużych festiwalach w Polsce i za granicą, był wielokrotnie angażowany przy produkcji programów radiowych i telewizyjnych oraz chętnie działał na rzecz lokalnych i ogólnopolskich akcji charytatywnych.
W Sienna Gospel Choir śpiewa ponad 50 osób, które łączy wspólna miłość do muzyki gospel oraz ponaddenominacyjny charakter chóru. Chór współpracuje z wieloma utalentowanymi wokalistami i instrumentalistami.
Anna Bajak – dyrygent, założycielka Sienna Gospel Choir. Kompozytor muzyki do spektakli dziecięcych i młodzieżowych, od wielu lat związana z Teatrem Muzycznym Tintilo. Jest kierownikiem artystycznym nagrań płytowych oraz nauczycielem emisji głosu. W 2011 r. otworzyła pierwszą w Polsce wokalno-instrumentalną Szkołę Gospel. To właśnie w jej niesamowitej wyobraźni pojawia się wizja ostatecznego brzmienia, do którego prowadzi cały chór.
Credo zespołu brzmi: Poszukujemy w muzyce radości i siły do walki z codziennymi problemami. Staramy się śpiewać ponad podziałami i ponad ludzkimi słabościami

Mienia River Gospel Choir

Mienia River Gospel Choir to amatorski chór działający przy GOK w Wiązownie. Nie jest ogromną grupą, za to każda osoba wnosi wiele do ich wspólnoty. Chór powstał w 2009 roku pod przewodnictwem Przemysława Kociszewskiego. W 2012 r dyrygent Kociszewski zmarł i opiekę nad chórem objęła Malwina Borkowicz. W swoim repertuarze chór posiada klasyczne melodie gospel, jak i współczesne utwory. Mają za sobą liczne występy, m.in. na Powiatowym Przeglądzie Chórów w Otwocku, w Archikatedrze Warszawskiej przed arcybiskupem warszawskim i na wielu imprezach plenerowych. Są grupą miłośników muzyki, w szczególności gospel, ale także wyjątkową grupą przyjaciół.
Malwina Borkowicz – to młoda, ale doświadczona instruktorka, obecnie studentka III roku wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Prowadziła zarówno zajęcia muzyczne dla dzieci, jak i warsztaty z emisji głosu dla dorosłych. Opiekowała się Wiązowskim Teatrem Amatorskim działającym przy GOK, przygotowywała wokalnie aktorów do przedstawienia „Skrzypek na dachu”, a także autorskiego musicalu „Mistrz i Małgorzata”. Mienia River Gospel Choir prowadzi od września 2012r , stara się stale rozwijać zespół i pokazywać go coraz szerszej publiczności.

Oldbreakout

Reaktywacja kultowego zespołu w kultowym składzie stała się faktem. To grupa BREAKOUT zgodnie z przesłaniem wynikającym z jej nazwy, przełamała stereotyp ówczesnej stylistyki muzyki gitarowej i była pomostem pomiędzy "bigbitem" i rock&rollem lat sześćdziesiątych, a późniejszą muzyką rockową i bluesrockową. To oni jako pierwsi przedstawiciele tego gatunku muzyki, brawurowymi partiami instrumentalnymi Włodzimierza Nahornego, zaczęli flirtować z jazzem. To BREAKOUT w roku 1968, tuż po powrocie z pierwszego tourne po krajach Beneluxu, był w Polsce prekursorem ciężkiego, potężnego brzmienia wydobywanego z w dziewiczej w naszym kraju w tamtych czasach aparatury. To grupę BREAKOUT uważać można za prekursora rodzimego bluesrocka i postawić obok światowych "ikon" tego gatunku, takich jak – John Mayall i jego "Bluesbreakers", Alexis Corner, czy "Ten Years After". 
Formację OLDBREAKOUT tworzą współzałożyciele zespołu: Józef Hajdasz /perkusja/, Krzysztof Dłutowski /klawisze/ i jeden z najlepszych polskich bluesmanów harmonijkarzy – Tadeusz Trzciński. Skład uzupełniają muzycy, którzy na trwale wpisali się w historię zespołu – Winicjusz Chróst /gitara/ i Zbigniew Wypych /gitara basowa/. Nowym wokalistą grupy jest śląski bluesman – Kazimierz Pabiasz

KONCERT „SWING – JAZZ – BOSSA NOVA” w wykonaniu „Retro Orchestra”

KONCERT „SWING – JAZZ – BOSSA NOVA” w wykonaniu „Retro Orchestra”


Powrót do aktualności

11.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
w składzie: Anastazja Karolina Lizer – wokal, Jarema Jarosiński – instrumenty perkusyjne, Michał Zuń – kontrabas, Piotr Kopietz – akordeon, kierownictwo artystyczne.
„Swing – Jazz – Bossa nova” to koncert wyjątkowy, nawiązujący do standardów swingowych lat 30-tych i 40-tych, do współczesnych klimatów swingowo-jazzowych oraz delikatnych i melancholijnych brzmień jazzującej bossa novy. Własny i unikalny styl muzyczny zespołu, to efekt niepowtarzalnego składu „Retro Orchestra” oraz niebanalnych, autorskich opracowań przebojów należących do szeroko pojętej muzyki jazzowej. W programie koncertu m.in.: „Strangers in the night”, “Summertime”, “Fly me to the moon”, “Raindrops keep falling on my head”, “Autumn leaves”, “Girl from Ipanema”, “Corcovado”, “How insensitive”.

O Artystach:

Anastazja Karolina Lizer – wokalistka, klawesynistka. Absolwentka PSM nr 3 im. J. Zarębskiego w Warszawie w klasie Fortepianu, Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie Klawesynu oraz PSM II st. im. J. Elsnera w klasie Klawesynu. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Ponadto swe umiejętności doskonaliła na warsztatach muzycznych oraz współpracując z grupą teatralną „Meandry”. Zdobyła m.in.: Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego, II miejsce i nagrodę za najlepszą interpretację piosenki Ł. Prus na festiwalu „W żółtych płomieniach liści”, III miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory oraz wyróżnienia na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską i na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Ślesinie. Jest wokalistka i aktorka w kabarecie „Mucha nie siada” oraz należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie. Współpracuje m.in. z „Piwnicą Pod Baranami”, Towarzystwem Stanisławowskim oraz kompozytorem Wojtkiem Zielińskim. Jest tłumaczką tekstów do niektórych standardów jazzowych, które sama wykonuje.

Michał Zuń – kontrabasista, gitarzysta basowy. Doskonale odnajduje się w każdym gatunku muzyki. Współpracuje zarówno z orkiestrami filharmonicznymi jak i zespołami kameralnymi, w tym m.in.: z Filharmonią Narodową, orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Vratislavia, Unplugged Orchestra oraz z zespołami: Propabanda, PompaDur, Couleur Cafe, Retro Orchestra, Piotr Kostrzewa Big Band, Fantango Quintet i Wojciech Bardowski.. Występował na prestiżowych festiwalach, w tym na Festiwalu Jazz Jamboree i na festiwalu „La Folle Journee”( Francja 2014). Z zespołem Couleur Cafe, został laureatem festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Umiejętności muzyczne doskonalił również w klasie kontrabasu jazzowego Adama Cegielskiego w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie.

Jarema Jarosiński – perkusista, pianista, aranżer, kompozytor. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracuje z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Narodową, Filharmonią Warmińsko-Mazurską oraz teatrami IMKA i ATENEUM, w obsadzie m.in. z: Agatą Kuleszą, Marcinem Dorocińskim, Tomaszem Karolakiem, Magdaleną Boczarską, Iwoną Bielską. W 2014 roku wystąpił na festiwalu muzyki żydowskiej "Warszawa Singera", a w 2016, jako jeden z solistów zagrał w operze "La Malentendu" w ramach festiwalu „Warszawska Jesień”. Jest autorem wielu opracowań muzycznych, w tym dla Jacka Kawalca, Violetty Arlak, firmy CASIO oraz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka".

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na: http://kop-art.art.pl/projekty/piotr-kopietz/
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 06.05. do 10.05.2019 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

FAMILIJNA BAJKA MUZYCZNA „ŚWINIOPAS” W WYKONANIU AKTORÓW WIĄZOWSKIEGO TEATRU MUZYCZNEGO.

FAMILIJNA BAJKA MUZYCZNA „ŚWINIOPAS” W WYKONANIU AKTORÓW WIĄZOWSKIEGO TEATRU MUZYCZNEGO.


14.04.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
Tekst: Rafał Wejner wg H.Ch. Andersena, muzyka: Radosław Laddy, reżyseria: Bożena Banaszek, Małgorzata Borkowska-Koczyk, opracowanie muzyczne: Malwina Borkowicz, choreografia: Marta Dwornik, Bożena Banaszek oraz aktorzy, scenografia: Małgorzata Borkowska-Koczyk. Obsada: Gabrysia Pielak, Weronika Nieć, Mikołaj Banaszek, Oliwia Szczęsna, Marysia Muszyńska, Marta Dwornik, Małgosia Mądra, Weronika Hardek, Zosia Bekalska.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.04. do 12.04.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
facebook