Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej
  • Start
  • Galeria WEJŚCIE
  • Wystawa komiksów Bohdana Butenki jest fragmentem dużej jubileuszowej wystawy „35 maja i później… Bohdan Butenko pinxit”
Wystawa Bogdana Butenki
Galeria Wejście
Wystawa komiksów Bohdana Butenki jest fragmentem dużej jubileuszowej wystawy „35 maja i później… Bohdan Butenko pinxit”, która powstała w Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie. Stanowi ona próbę całościowego spojrzenia na twórczość Bohdana Butenki dla dzieci. W układzie chronologiczno-rzeczowym zamieszczono tu wybór ilustracji, które artysta wykonał do książek i czasopism dziecięcych. Rozwój talentu Bohdana Butenki możemy prześledzić od zarania, czyli od lat szkolnych, kiedy to na marginesach zeszytów powstawały tasiemcowe historyjki obrazkowe autorstwa późniejszego mistrza polskiej ilustracji. Ekspozycja cieszy się powodzeniem w kraju i za granicą. Odwiedziła wiele miejsc w Warszawie (m.in. Teatr Lalka, Zamek Królewski, Bibliotekę m.st. Warszawy), Jelenią Górę, Katowice, Wałbrzych, Suwałki, a także Rzym i Bratysławę, gdzie towarzyszyła jubileuszowemu Biennale Ilustracji BIB’2015.
Organizator wystawy: Muzeum Książki Dziecięcej oraz Biblioteka m.s. Warszawy.
Uzupełnieniem wystawy będzie ekspozycja lalek teatralnych autorstwa Pana Bohdana pochodząca ze zbiorów Teatru LALKA w Warszawie.
facebook