Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej

Wystawa październikowa (2016)

Ewa Grzeszczuk
Rdza
Rdza
Rdza
Fotografie Ewy Grzeszczuk pt. RDZAWKI są realizacją ciekawego pomysłu na cykl zdjęć, a może w ogóle pomysłu na fotografowanie. Autorka kieruje obiektyw ku drobnym przedmiotom - detalom. Przedstawia kłódki, klamki, skoble, łańcuchy, zawiasy, wieko metalowej beczki, dzwonek rowerowy, jakieś blachy... Są podniszczone, zardzewiałe, zakurzone, niektóre otoczone pajęczynami. Patrząc uważnie - przekonuje Ewa Grzeszczuk - dostrzegamy wartości i piękno w rzeczach, które nie są ładne, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Żeby dostrzec ich urodę, trzeba przestać się spieszyć, trzeba się zatrzymać, trzeba się bardziej skupić( artykuł o wystawie Jerzego Rochowiaka ,Toruń).
Ewa Grzeszczuk artystka o wielu pasjach i zainteresowaniach, maluje, śpiewa i fotografuje, mieszka w Grudziądzu. W twórczości plastycznej wyraża siebie na wiele sposobów, między innymi poprzez grafikę, rysunek, pastele ... Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Zawodowo też jest związana ze sztuką, pracuje w Grudziądzkim Centrum Kultury TEATR. Jako kurator wystaw promuje twórczość innych artystów.
facebook