Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej
  • Start
  • Galeria WEJŚCIE
  • WERNISAŻ WYSTAWY ZBIOROWEJ: TATIANY PYTKOWSKIEJ, ANNY SOBOL I JULII MYGI PT. „NA OBCASACH I PUENTACH – MALARSKIE IMPRESJE TANECZNE”.
NA OBCASACH I PUENTACH

NA OBCASACH I PUENTACH

;04.11.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00 
Tatiana Pytkowska - urodziła się, mieszka i tworzy w Warszawie, studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskała w pracowniach: prof. Stefana Gierowskiego (malarstwo) i prof. Wojciecha Sadleya (tkanina). Zajmuje się malarstwem sztalugowym, malarstwem ściennym, grafiką komputerową i ceramiką. Prace swoje prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i zagranicą. Brała udział w wielu plenerach i aukcjach charytatywnych. W 1983 r. otrzymała nagrodę BWA na XXXVII Ogólnopolskim Salonie Zimowym w Radomiu. Od 1982 roku należy do OW Związku Polskich Artystów Plastyków.
Anna Sobol - absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. i Academie des Beaux Arts w Liege (Belgia). Uprawia malarstwo sztalugowe, litografię, fotografię artystyczną i tradycyjne tematy: portrety, pejzaże, akty, kompozycje metaforyczne. Eksperymentuje z unikalną techniką enkaustyki, tworzy spektakle multimedialne na bazie własnej twórczości, oraz komiksy, filmy animowane i teatr plastyczny wspólnie z małymi uczestnikami zajęć plastycznych w DK Kadr, gdzie od 20 lat uczy malarstwa i kieruje galerią. Jest organizatorem licznych wystaw (w tym m. in cykl "Sacrum Novum" w Polsce i w Belgii), prowadzi Salonik Artystyczny „Nowa Deotyma”, oraz dyskusyjny klub Art_Cafe. Jest członkiem grupy artystycznej Art. Visual Dance, brała udział w projekcie Taniec w Malarstwie, taniec i muzyka są częstym motywem jej obrazów. Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Belgii, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech, Niemczech, U.S.A, Korei Płd, Australii i Arabii Saudyjskiej. W kościele ewangelickim w Wallsbull (płn Niemcy) znajduje się jej Św. Krzysztof z cyklu "Apokalipsa".
Julia Myga - urodziła się na południu Rosji. W 1978 roku ukończyła z wyróżnieniem Liceum plastyczne im. Grekowa w Rostowie-nad-Donem. W 1983 roku ukończyła Moskiewską Akademie Sztuki Użytkowej im. grafa Stroganowa ( dawnej MWHPU), dyplom na Wydziale Projektowania Wnętrz u profesor Zoi Nesterowej. Od roku 1984 mieszka w Warszawie, zajmuje się malarstwem i grafiką. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Uczestniczy w plenerach. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE i Galeria RAMA.
facebook