Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Koncerty - program na lipiec i sierpień

14.07.2019 (NIEDZIELA)GODZ. 18:00 BARWNY KONCERT GRECKIEGO ZESPOLU „MYTHOS” z zespołem tanecznym SIRTAKI

14.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 BARWNY KONCERT GRECKIEGO ZESPOLU „MYTHOS” z zespołem tanecznym SIRTAKI

W programie: najpiękniejsze greckie tańce, piosenki i melodie, gorące bałkańskie rytmy, barwne stroje, pokaz tańca. Taniec SIRTAKI przy dźwiękach BOUZUKI wykonywany z publicznością.
Grecka grupa wokalno-instrumentalna Mythos prezentuje oryginalny barwny koncert na żywo. Mythos to Grecy, piękne greckie stroje, greckie instrumenty, bouzuki, greckie melodie, śpiew, oraz świetna zabawa z publicznością połączona z nauką tańca.
Greckie zespoły od lat cieszą się dużą popularnością. W trakcie koncertu zespołu Mythos usłyszycie Państwo największe greckie przeboje, zatańczycie wraz z nami taniec Greka Zorby czyli „Sirtaki” i „Hasaposerwiko”. Stworzyliśmy barwny program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych. Członkowie zespołu to doświadczeni muzycy i wokaliści występujący już wiele lat na scenach Grecji, Polski, Niemiec, Szwecji, Francji, Holandii itd., biorący również udział w koncertach znanych greckich gwiazd jak na przykład Demis Roussos, Vicky Leandros, Costa Cordalis, Antique, Bouzuki Band.
Grecki Zespół Mythos często koncertuje, nagrywa płyty, występuje w radio i telewizji. Koncertuje z powodzeniem w salach kameralnych (koncert akustyczny unplugged), klubach muzycznych, jak również na dużych imprezach masowych.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

21.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT ZESPOŁU „MIKE RIF & CUBANIA”

w składzie: Mike Rif – wokal, Miguel Fonseca – piano, Jorge Merida – bas, Jose Torres – instrumenty perkusyjne. KUBAŃSKIE BRZMIENIA Z OGROMNĄ DAWKĄ ENERGII.
Mike Rif to energetyczny wokalista z gorącej Kuby, z niewiarygodną łatwością improwizacji scenicznej. Scena i muzyka są dla niego naturalnym środowiskiem, w którym porusza się z ogromną łatwością. Uwielbiany przez publiczność charyzmatyczny muzyk wraz z zespołem Cubania zabierze nas w niezwykłą podróż po Karaibach. Będzie energia, będzie taniec i mnóstwo muzyki! Muzycy zaprezentują autorskie kompozycje Mike’a Rifa i znane kubańskie utwory. Obserwując radość, z jaką zespół wykonuje muzykę i latynoską żywiołowość nie sposób nie włączyć się w dobrą zabawę!
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

28.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 „BARWY KLASYKI” – KONCERT W WYKONANIU Kopietz/ Buchowska/Małachowski TRIO

w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, kier. artystyczne; Izabela Buchowska – wiolonczela; Jacek Małachowski – akordeon.
Klimatyczny koncert, pełen muzycznych kontrastów, podczas którego muzycy wykonują zróżnicowane co do charakteru i stylistyki kompozycje mistrzów muzyki klasycznej oraz utwory twórców XX-wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne.
Tak bogata różnorodność programowa, niebanalne aranżacje wykonywanych utworów oraz niezwykłe możliwości techniczne i sonorystyczne instrumentów, na których muzycy koncertują (akordeony koncertowe oraz wiolonczela), to gwarancja wyjątkowej i niezapomnianej uczty muzycznej.
W programie m.in.: A. Vivaldi - Cztery Pory Roku (wybór), J.S. Bach - Sonata g-moll BWV 1029, M. de Falla - Suita Pieśni Hiszpańskich, P. Kopietz - Tres Amigos, A. Piazzolla – Oblivion
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.
04.08.2019 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 KONCERT „WYCIECZKA DO ŚWIDRA” W WYKONANIU ZESPOŁU ROCKOWO-BLUESOWEGO „TR-AKTOR”

04.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „WYCIECZKA DO ŚWIDRA” W WYKONANIU ZESPOŁU ROCKOWO-BLUESOWEGO „TR-AKTOR”

w składzie: Arkadiusz Głogowski – lider, vocal; Krzysztof Kozłowski – gitara; Marek Wyrwas – instrumenty klawiszowe; Robert Białek – gitara basowa; Mirosław Zawadka – perkusja.
Założycielem zespołu jest aktor Arkadiusz Głogowski, mieszkający w Józefowie nad Świdrem. Zespół swoją estetyką nawiązuje do początków polskiego bluesa i rocka. Lider zespołu Arkadiusz Głogowski jest zafascynowany twórczością Tadeusza Nalepy i Bogdana Loebla, i los sprawił, że zamieszkał dokładnie obok nich. Dobór repertuaru Tr-aktor nie jest przypadkowy, są to utwory poruszające ważne tematy życiowe i społeczne, często dzisiaj bardzo aktualne.
Tr-aktor, wykonuje utwory Czesława Niemena, Chłopców z Placu Broni, Kultu, Breakoutów, Krzysztofa Klenczona, Wojciecha Młynarskiego, Tadeusza Woźniaka, i inne utwory wszechczasów. Specjalnie dla publiczności „Nadświdrzańskiej” zespół wykona swój premierowy utwór do wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Wycieczka do Świdra”. Będzie to utwór w stylistyce piosenki aktorskiej połączonej z motywami rocko-bluesowymi, opowiadający o początkach letnisk i historii stylu Świdermajer.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.
11.08.2019 (NIEDZIELA)GODZ. 18:00 TRIBUTE TO MAANAM – AGA B.

11.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 TRIBUTE TO MAANAM – AGA B.

Zapraszamy w muzyczną podróż z Agą B. i jej zespołem – USŁYSZYCIE NAJWIĘKSZE PRZEBOJE GRUPY MAANAM!!!
AGA BIEŃKOWSKA – prywatnie rozkochana w kulinarnych podróżach i tańcu dziewczyna z Mazur, a zawodowo – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu, uhonorowana statuetką KREATONA i nagrodą im. Leny Starke, która nie boi się żadnych wyzwań. Oddana scenie od dziecka, potrafiąca połączyć wokalne, ruchowe i aktorskie umiejętności w jedną zwartą całość, a przy okazji energetyczna bomba, zawsze dająca z siebie 200%… a nawet więcej!
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

18.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT MUZYKI COUNTRY W WYKONANIU ZESPOŁU „CAROLINE AND THE LUCKY ONES”

w składzie: Karolina Jastrzębska – wokal, mandolina; Piotr Trela – gitara elektryczna; Paweł Piekarski – gitara akustyczna, chórki, Tomek Zawadzki – bas; Jarek Cieślak – perkusja.
Zespół powstał w maju 2015 roku. Wokalistka Karolina Jastrzębska jest córką lidera nieistniejącej już grupy T.Band, która przez wiele lat była aktywna na polskiej scenie country. Caroline and the Lucky Ones w niektórych utworach nawiązują do twórczości T.Bandu, prezentując jednak własne, oryginalne brzmienie. Dużym atutem zespołu jest warstwa wokalna: w chórkach Karolinie towarzyszy Paweł Piekarski, który często również przejmuje rolę głównego wokalisty. Uwagę obserwatorów i słuchaczy przyciągnąć może połączenie pokoleń, jednak różnica wieku nie ma znaczenia. Muzycy twórczo współpracują na próbach i koncertach. Zespół wystąpił już na kilku znaczących imprezach country w Polsce, za każdym razem spotykając się z ciepłym przyjęciem. Grali między innymi na Pikniku w Mrągowie, w Wolsztynie, Wiśle, Ostrołęce. Pojawiają się też na towarzyskich spotkaniach miłośników country. Ich pierwszy występ obył się podczas countrowej wigilii w 2015 roku w Warszawie. Często koncertują w warszawskim Irish Pubie przy ulicy Miodowej, gdzie wykonują własne piosenki oraz covery utworów znanych wykonawców country i bluesa. W 2017 roku wygrali nagrodę Plebiscytu Dyliżanse w kategorii „Nowy Wykonawca Roku”. Otrzymali też nagrodę specjalną od Forum Muzyki Country (countrymusic.pl) za piosenkę „Kawałek nieba”.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

25.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „MUZYKA TRZECH POKOLEŃ” W WYKONANIU
ZESPOŁU „APLAUZ BAND TRIO”

w składzie: Grażyna Górka – vocal; Wiktor Sosnowski – klawisze; Jarosław Rawski – wokal, gitara.
W programie: największe przeboje z repertuaru polskiego, a także utwory zagranicznych autorów w polskiej wersji językowej. W okresie swojej działalności zespół wziął udział w kilku przeglądach i festiwalach, na których zdobył nagrody i wyróżnienia:
- III nagroda na III Przeglądzie Piosenki Polskiej pod nazwą „Kocham Cię Ojczyzno”, I miejsce na XXXV Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych (PAZA) z adnotacją Jury: „Za wszechstronność muzyczną”. I nagrodę w kategorii duet/trio na VIII Juwenaliach III wieku organizowanych przez Fundację AVE – impreza o zasięgu ogólnopolskim . Grażyna otrzymała indywidualną dedykację jurora – pana Bogdana Ś., znanego polskiego tenora za interpretację wokalną. W roku 2018 współtworzyli program niepodległościowy dla Dzielnicy Mokotów grając repertuar patriotyczny.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II
facebook