Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Koncerty - program na wrzesień

21.09.2019 (SOBOTA)  GODZ. 11:00 „WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA” – KONCERT DLA DZIECI

21.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA” – KONCERT DLA DZIECI

Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo z Zespołem MUZYKA MÓWI. Zamiast krzeseł rozłożymy poduszki i dywaniki. Muzycy będą śpiewać i grać wśród publiczności, a najmłodsi uczestnicy koncertu wraz z rodzicami będą mogli swobodnie pląsać przy dźwiękach muzyki. Nie zabraknie kolorowych rekwizytów, baniek mydlanych i instrumentów na których zagrają z nami dzieci. Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, zabawy melodią i rytmem; Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem, ukulele, flet prosty, instrumenty perkusyjne; Magdalena Nejbauer – zabawy melodią i rytmem, instrumenty perkusyjne, bęben szamański, dzwonki chromatyczne;
Łukasz Potera – fortepian, obój; Marcin Kożuchowski – gitara, flet poprzeczny.
Bilety w cenie 10 zł/dziecko, 15 zł/ opiekun.
Miejsce: hol MOK Józefów.
21.09.2019 (SOBOTA)  FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”:   GODZ. 18:00 V KONCERT: NO FRAMES.

21.09.2019 (SOBOTA)
FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”:
GODZ. 18:00
V KONCERT: NO FRAMES.

Skład zespołu: Liwia Kosińska – wokal; Sławek Kochański – gitara elektryczna, gitara akustyczna, wokal; Tomek Grzechnik – gitara elektryczna slide, gitara rezofoniczna, wokal; Dominik Bryński – gitara basowa, kontrabas elektryczny, Mateusz Kulka – perkusja. Nazwa zespołu jest manifestem muzycznym i ma sugerować brak sztywnego trzymania się jednego gatunku muzycznego. No Frames inspirację czerpie z surowego bluesa, soulu, folku, americany, łącząc ją z osobistymi doświadczeniami oraz potrzebą poszukiwania nowych dźwięków. Zespół kłania się wielkim nazwiskom ulubionych gatunków muzycznych, interpretując ich muzykę na nowo, a także tworząc własne kompozycje. Brzmienie zespołu oparte jest na interakcji dwóch gitar, w tym gitary slide, a także sekcji rytmicznej oraz soulowym, charakterystycznym kobiecym wokalu. Emocje, pełne pasji partie solowe, żywiołowość i interakcja między muzykami oraz z publicznością tworzą niepowtarzalny klimat.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa MOK
21.09.2019 (SOBOTA)  FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”:   GODZ. 19:00 GODZ. 19:00 VI KONCERT: COTTON WING.

21.09.2019 (SOBOTA)
FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”:
GODZ. 19:00
GODZ. 19:00 VI KONCERT: COTTON WING.

Zespół w składzie: Robert Tyszka –wokal, harmonijka; Piotr Augustynowicz – gitara; Adam Zagrodzki – perkusja, Bartosz Borzeszkowski – bas. Cotton Wing to trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Zespół wygrał najważniejsze polskie konkursy bluesowe i zagrał setki koncertów w kraju i zagranicą. W 2015 r. band nagrał swój pierwszy album o zaczepnym tytule „Fishing & Processing”, który został świetnie przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Aktualnie pracują nad nową płytą. Cotton Wing to zespół złożony z zawodowych muzyków oddanych muzyce bluesowe
Laureat Rawa Blues 2014 Laureat WaterBlues festiwal 2013 Laureat Blues nad Bobrem 2011 Laureat Ogólnopolski festiwal bluesowy Nowa Sól 2013 Nagroda na festiwalu Bluesroads 2011 Kraków.

Robert Tyszka \\ wokal, harmonijka – muzyk, wokalista, harmonijkarz oraz autor tekstów. Urodzony w Gdańsku, gdzie zaczynał swoją muzyczną przygodę. Grał i śpiewał w zespołach Canada oraz Canada Blues. W poszukiwaniu muzycznych fascynacji udał się do Memphis, TN w Stanach Zjednoczonych gdzie nabywał doświadczenie i szlify od muzyków grających w stolicy Bluesa. Po pięcioletnim pobycie w USA powrócił do Polski i reaktywował założony przed wyjazdem zespół Cotton Wing. Do składu zaprosił najlepszych muzyków bluesowych z Trójmiasta. Wokalista zespołu Mietek Blues Band płyta Laureat Rawa Blues 2014 Laureat WaterBlues festiwal 2013 Laureat Blues nad Bobrem 2011 Laureat Ogólnopolski festiwal bluesowy Nowa Sól 2013 Nagroda na festiwalu Bluesroads 2011 Lider formacji Robert Tyszka przez 5 lat mieszkał w Memphis, TN w Stanach Zjednoczonych, gdzie zgłębiał tajniki bluesa i podpatrywał u źródeł jak powstaje prawdziwy, szczery blues. Ma to zasadniczy wpływ na muzyczny styl i kierunek obrany przez trójmiejski kwartet. Muzycy nie zamykają się w typowych dwunastu taktach, uwzględniają w swoich poczynaniach muzykę gospel, stary, dobry soul, a także zaaranżowane parte wokalne.
Kraków „That’s All Right” 2015.

Piotr Augustynowicz \\ gitara – gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny młodego pokolenia. Pochodzi z Mazur. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Współpracował w wielu projektach w stylistykach od jazzu poprzez blues, rock, funk czy hip-hop (m.in. współpraca z Józefem Skrzekiem, Jerzym Filarem). Został wyróżniony na przeglądach m.in. przez Martynę Jakubowicz, Piotra Nalepę, Krzysztofa Misiaka, Krzysztofa „Dżawora” Jaworskiego (Harlem), Pawła Grzegorczyka (Hunter), Jurka Filara oraz Marka Wiernika. Występował dla Telewizji Polskiej oraz na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą.

Adam Zagrodzki \\ perkusja – perkusista. Współpracował z wieloma zespołami rozrywkowymi m.in. „Detko Band”, „Vokoolski”, „Zajazd”, „Made In Heaven”. Laureat indywidualnych nagród na festiwalach „Blues nad Bobrem”, „Solówka”, „Bluesroads”. Występował m.in. na festiwalach jazzowych: „Internationales Dixieland Festival Dresden”, „Hallevik Tradjazz Festival”, „Jazzwoche Burghausen”, „Old Jazz Meeting” w Iławie, „Sopot Molo Jazz Festival” oraz na wielu festiwalach bluesowych. Współpracuje z Krystyną Durys, zespołem „Cotton Wing”, „Riverboat Ramblers” i „Sanacja”. Wziął udział w nagraniu płyt: „Krystyna Durys – Tribute To Ladies Of Jazz” (2016) , „Fishing & Processing” (Cotton Wing 2015) , „Sanacja – Już taki ze mnie zimny drań” (2012), „Swing is my life” (Riverboat Ramblers Swing Orchestra 2010), „Detko Band” (2008).

Bartosz Borzeszkowski \\ bas – multiinstrumentalista związany z trójmiejską sceną muzyczną. Absolwent PSM I-go i II-go st. (perkusja, kontrabas). Udziela się w wielu stylistykach, takich jak: jazz, elektornika, prog-rock, funk, free. Blues jest ukojeniem dla jego muzycznego ADHD. Zarówno ciasny pub jak i sala koncertowa filharmonii nie są mu obce.

Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa MOK
18.10.2019 (PIĄTEK)  GODZ. 18:00 PREMIERA PŁYTY „NIE WĄTP” MARCINA WARGOCKIEGO – mieszkańca Józefowa

18.10.2019 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 PREMIERA PŁYTY „NIE WĄTP” MARCINA WARGOCKIEGO – mieszkańca Józefowa

Marcin Wargocki muzykę kochał odkąd chodzi po tym Bożym świecie. Przygodę z gitarą rozpoczął mając czternaście lat, sam się uczył na niej grać. Pewien potencjał musiał zauważyć jego polonista, który zaprosił Marcina do wzięcia udziału w przedstawieniach, na których chłopak grał i śpiewał różne polskie piosenki. Tak zetknął się z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, który mu zaimponował i który pokochał, a miłość ta trwa do dziś.
Obecnie Marcin ma czterdzieści lat, żonę i trójkę dzieci. Pracuje jako przedstawiciel handlowy w pewnej włoskiej firmie. Miłość i pasja do muzyki jest w nim cały czas. Na co dzień mieszka w Józefowie. Jego pierwsza płyta „GPS na Niebo” została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, a premierowy singiel z nadchodzącego krążka pt. „Nie Wątp” znalazł się w pierwszej trójce Listy z Mocą.
Jest też jednym z niewielu polskich artystów chrześcijańskich, który wydał swoją płytę nie tylko na CD, ale także na vinylu. Podobnie będzie z nowym wydawnictwem.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.
19.10.2019 (SOBOTA)  GODZ. 18:00,  KONCERT „KOMEDA FILMOWO”.

19.10.2019 (SOBOTA) GODZ. 18:00, KONCERT „KOMEDA FILMOWO”.

Wykonawcy: Robert Wypasek – saksofon, Michał Jakubczak – piano, Paweł Zwierzyński – kontrabas, Mateusz Lorentowicz – perkusja, Artur Łukasik – słowo wiążące.
Komeda już za życia stał się legendą. Dave Brubeck wspominał: Jednego z największych muzyków jakich kiedykolwiek poznałem, spotkałem w Polsce. Był nim Krzysztof Komeda. Joachim Ernst Berendt uznał, iż Komeda był największym kompozytorem filmowym XX wieku. Z kolei Don Cherry, który współpracował z Komedą napisał – Praca z Komedą wywarła na mnie trwały wpływ. Pracował z miłością i smakiem. Jego muzyka jest ponadczasowa. Dziś brzmi ona równie świeżo jak wtedy i zawsze będzie świeża...”.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.10. do 17.10 w kasie MOK w godz. 14:00 do 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK.
26.10.2019 (SOBOTA)  GODZ. 18:00 FANTASTYCZNY KONCERT „SKRZYPCE W NOWEJ ODSŁONIE” w wykonaniu ILONY PERZ-GOLKI.

26.10.2019 (SOBOTA) GODZ. 18:00 FANTASTYCZNY KONCERT „SKRZYPCE W NOWEJ ODSŁONIE” w wykonaniu ILONY PERZ-GOLKI.

 KONCERT z pokazami laserowymi i dymami. Słowo wiążące – MARTINA JACKOWICZ-BOCHENEK.
Ilona Perz-Golka, czyli YLO Violin, jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, ukończyła klasę skrzypiec u prof. Krzysztofa Bruczkowskiego, który przez wiele lat był solowym skrzypkiem Filharmonii Wrocławskiej. YLO Violin koncertowała już na wielu scenach światowych: w USA, Kanadzie, w Europie i w Polsce na scenach Teatrów Muzycznych, m.in.: Studio Buffo, w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Teatrze Capitol i na Scenie Impart we Wrocławiu, w Filharmonii Opolskiej i wielu innych.

Obecnie z miłości do Muzyki i do skrzypiec zdecydowała się na koncerty solowe zatytułowane „Skrzypce w nowej Odsłonie”, które gra na skrzypcach elektrycznych, co daje jej możliwość większej ekspresji i eksperymentowania. Ilona jest niezwykle zjawiskową kobietą, każdy jej koncert to wspaniała uczta dla duszy i dla ciała. Zawsze elegancko ubrana, obecnie w projekty Ewa Stepaniuk Design z Wrocławia i Katarzyny Michael z firmy Numoco.
Ilona Perz-Golka gra własne aranżacje znanych utworów klasycznych, muzykę filmową, znaną i lubianą, ale również kompozycje świetnego polskiego kompozytora Irka Dregera, który napisał dla niej 5 utworów oraz przede wszystkim YLO Violin gra kompozycje własne.
Właśnie kompozycje własne oraz współpracujących z nią kompozytorów znajdą się na pierwszej autorskiej płycie pod patronatem medialnym Radia Poznań, która ukaże się na przełomie października i listopada tego roku.
W przyszłym roku YLO Violin planuje coś, czego jeszcze nikt nie grał na skrzypcach i już planuje kolejną płytę z muzyką filmową. Są to piękne plany i z pewnością się spełnią.
Wielce przyjemnym jest fakt, że kompozycja Fever we współpracy z Radosławem Rozbickim została polubiona przez współpracownika Hansa Zimmera, Lorne Balfe, współtwórcy muzyki do filmów tj.: Mission Impossible, Batman, Fall out.
YLO Violin gości w wielu stacjach telewizyjnych i radiowych, udziela wywiadów w prasie, głównie kobiecej, niosąc widzom, słuchaczom i czytelnikom naręcze pięknych emocji, opowiadając o swoich pasjach, marzeniach, daje innym siłę i wiarę w siebie oraz w to, że trzeba mieć Marzenia i je realizować.
29 sierpnia YLO Violin wzięła udział w charytatywnym koncercie na rzecz budowy Domu Muzyka organizowanym przez Fundację Andrzeja Kowalczyka wraz ze znakomitymi muzykami: grupą Kombi, De mono, Krystyną Prońko. Było to niesamowite przeżycie – tyle chętnych serc zaangażowanych w szlachetną ideę.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.
facebook