ZBIOROWA WYSTAWA MALARSTWA PT. „KIERUNEK - BLUES”


03.09.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 17:00

ARTYŚCI:

 1. Elżbieta Bogusławska
 2. Magdalena Czapiga
 3. Elżbieta Czerwińska
 4. Lucyna Krzywik
 5. Zbigniew Matysek
 6. Oryszyn
 7. Anna Polanowska
 8. Jagna Safińska
 9. Maga Smolik
 10. Bernadeta Sudnikowicz
 11. Aleksandra Tropisz (Alexit)
 12. Katarzyna Wasilewska

 

O WYSTAWIE:

Blues w dwunastu odsłonach malarstwa. 

Wystawę stanowią prace malarskie stworzone przez dwunastu artystów należących do Grupy Malarskiej KIERUNEK. „KIERUNEK -> BLUES” to spotkanie dwunastu odmiennych wrażliwości na muzykę, dwunastu różnych form przeżywania bluesa i emocji jakie budzi. To wreszcie spotkanie dwunastu odmiennych technik, stylów malarskich oraz form wypowiedzi artystycznej. Klamrą łączącą tą różnorodność jest blues i jego doświadczanie. 

Prace zaprezentowane przez artystów tworzone były w bezpośredniej synergii z muzyką – w toku słuchania i indywidualnego przeżywania BLUESA. To swoiste wizualizacje muzyki na płótnie.

Zamykamy się – każdy z osobna – w swoich pracowniach, puszczamy w radiu BLUESA i słuchamy. Przeżywamy, odczuwamy. Zatapiamy się w muzykę, zapominając o świecie zewnętrznym. W tym stanie sięgamy po pędzle i malujemy, To co czujemy i jak czujemy.” Tak realizację projektu zza kulis opisuje Anna Polanowska – kurator wystawy.

GRUPA KIERUNEK:

Grupa malarska KIERUNEK powstała w 2015 roku. W jej skład wchodzi trzynastu malarzy – absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Działalność grupy obejmuje prace twórcze, szerzenie świadomości sztuki, stymulowanie działań oraz organizację twórczych inicjatyw, np. wystaw czy cyklicznych spotkań poświęconych zagadnieniom sztuki – Niedzielne Koktajle Malarskie (których pomysłodawcą jest Anna Polanowska).

 

Współtworzący grupę artyści, to ludzie z różnych stron kraju, ale i z zagranicy. To artyści o bogatym doświadczeniu twórczym, wszechstronni, niespokojni duchem, otwarci sercem i umysłem, poszukujący nowych, różnorodnych dróg wypowiedzi artystycznej, nie zamykający się w jednym stylu, jednej technice, jednej dziedzinie sztuki; to artyści o różnych doświadczeniach życiowych, różnych temperamentach, o innej energii tworzenia. I to właśnie jest bezcennym atutem tej Grupy.  Zdecydowana większość regularnie uczestniczy w plenerach krajowych i zagranicznych. Wszyscy od wielu lat prezentują swoje obrazy na wystawach indywidualnych i zbiorowych, niezależnie od grupy "KIERUNEK". Ich prace można znaleźć w kolekcjach prywatnych nie tylko w Polsce, lecz i w Europie, USA, Japonii.  Jednak "podróżowanie" w grupie przez meandry sztuki, okazało się o wiele przyjemniejsze, stało się dla artystów pretekstem, nie tylko do wspólnych spotkań i czerpania z nich radości li tylko, ale też do wymiany bezcennych doświadczeń artystycznych, wspierania swoich inicjatyw twórczych, dyskusji o sztuce, o życiu...”                                                              

[Jagna Safińska]

Fotorelacja

Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
Blues 2017 - wernisaż
facebook