Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz na grudzień 2019

GALERIA WEJŚCIE
WYSTAWA „TRUDNY ORZECH DO ZGRYZIENIA”
Wystawa przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury prezentuje fotografie autorskiego i unikatowego zbioru dziadków do orzechów należących do Jacka Lutoborskiego – mieszkańca Otwocka. Kolekcja liczy ponad 400 egzemplarzy i jest jedną z największych w Polsce.

01.12.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL „ZWIĄZEK OTWARTY”, czyli „TYLKO SEKS, NIC WIĘCEJ”
w wykonaniu aktorów ATM IM. S. JARACZA w Otwocku. Spektakl dla widzów dorosłych!
Występują: Monika Aniszewska, Przemek Skoczek, Daria Leleń, Mateusz Prządka. Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Spektakl mierzy się z odwiecznym problemem zdrady i samotności w związku. Opowiada barwnie opisaną historię kobiety i mężczyzny po przejściach poszukujących alternatywnych rozwiązań na ocalenie ich wypalonego związku.
Cena biletów: 20 zł.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

02.12.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: USA, dramat wojenny
Szanghaj, II wojna światowa. Podczas okupacji miasta przez Japończyków 12-letni Jim, syn brytyjskich arystokratów, zostaje rozdzielony z rodziną i trafia do obozu dla internowanych.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

06.12.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 17:00
JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI
ARTYSTYCZNA MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA W PLENERZE W WYKONANIU ZESPOŁU WOKALNO-AKTORSKIEGO „SONANTO”
JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI to już nasza tradycja. Gwarantujemy świąteczną atmosferę i dobrą zabawę dla całej rodziny.
Wstęp wolny.
Miejsce: Skwer im. Św. Jana Pawła II.

06.12.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
ARTYSTYCZNE MIKOŁAJKI W WYKONANIU KLUBU ARTYSTYCZNEGO „VENA”
W programie:
GODZ. 18:00-18:20 widowisko teatralne „Pani Twardowska” w scenerii zimowej
GODZ. 18:20-19:00 program muzyczny z piosenkami zimowymi i pastorałkami
GODZ. 19:00 otwarcie wystawy malarsko-rękodzielniczej prezentującej dokonania klubu w pierwszą rocznicę działalności. Na gości czeka słodka niespodzianka.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK i Galeria RAMA MOK.

07.12.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
„IDZIE MIKOŁAJ PO DRABINIE” – KONCERT DLA DZIECI
Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, dla dzieci w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo. Usłyszycie znane i nieznane melodie w naszych autorskich aranżacjach. Koncert będzie miał charakter interaktywny i improwizowany. Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, Łukasz Potera – pianino i obój, Marcin Kożuchowski – gitara i flet poprzeczny, Duet Muzyka Mówi: Magdalena Nejbauer i Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: MOK Józefów

07.12.2019 (SOBOTA)
GODZ. 12:30
GWIAZDKOWE KINO DLA DZIECI
Zapraszamy na świąteczny, rodzinny seans filmowy z niespodzianką. Informacja o planowanym filmie w sekretariacie MOK.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK od 25.11.2019.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

07.12.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
KONCERT „ZAKOCHANYM BYĆ I KOCHANYM BYĆ” w wykonaniu Wychowanków Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Arkadiusza Górki. Program nawiązuje do tradycji warszawskich teatrzyków kabaretowych lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Dźwięki zapomnianych melodii wprowadzają nas w niepowtarzalny świat kabaretów "Qui pro Quo, "Bandy", "Cyganerii". Piosenki przeplatane tańcami: czardasz, tango, paso doble, a na parkiecie dancingu walce i foxtrot..
Cena biletu: 20 zł normalny, 10 zł seniorzy. Przedsprzedaż od 25.11 do 06.12.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 do 18:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

08.12.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 12:00-19:00
„GWIAZDOBRANIE I DAWANIE” JÓZEFOWSKI JARMARK CHARYTATYWNY
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na największy jarmark charytatywny w Józefowie, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na dzieci mieszkające w mieście i będące pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Szczegóły na stronie: www.gwiazdobranie.pl.
Miejsce: SP 3 im. Łączniczek Armii Krajowej.

09.12.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: dramat muzyczny koprodukcji francusko-brytyjskiej (2000) Pochodzący z górniczej rodziny jedenastoletni Billy, na przekór ojcu, który wróży mu karierę bokserską, pragnie zostać tancerzem Królewskiej Akademii Tańca.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

09.12.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! Halo, halo, tu Pasieka, odbiór! (dzieci 6-9 lat)
O pszczołach, ulu, pracy i miodach na podstawie książek Pszczoły Piotra Sochy z ilustracjami Wojciecha Grajkowskiego opowie Kasia Puchalska.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

13.12.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – IV FILM: „WIĘCEJ NIŻ MIÓD”

Pszczoły to nie tylko istotne ogniwo ziemskiego ekosystemu, lecz również ważny czynnik plonotwórczy. Zamieszkują Ziemię równie długo jak człowiek, ale gdy one wyginą – jak twierdził Einstein – ludziom pozostaną nie więcej niż cztery lata życia. W ciągu ostatniej dekady wyginęły ich miliony. Czy to oznacza, że czeka nas totalny kryzys?
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

14.12.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
ZOOM NA TRADYCJĘ: „SZTUKA NA GWIAZDKĘ, czyli RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE”

Boże Narodzenie już blisko. Podczas Świąt rodziny zgromadzą się wokół stołu i choinki. A my przygotowaliśmy już teraz wspólne rodzinne spotkanie ze sztuką. Na warsztaty zapraszamy dorosłych – rodziców i dziadków – z dziećmi i wnukami. Wspólnie obejrzymy piękne Bożonarodzeniowe obrazy a potem wykonamy pracę plastyczną, która umili czas oczekiwania na gwiazdkę i ozdobi nasze świąteczne domy. Prowadzi mgr historii sztuki
Katarzyna Białkowska-Cacko.
Obowiązują zapisy.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

14.12.2019 (SOBOTA)
GODZ. 15:00
„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE”
– międzypokoleniowe warsztaty malowania świątecznych ozdób. Zaproszonymi gośćmi są artyści – plastycy, przedstawiciele lokalnych grup oraz wszyscy ci, którzy chcą pomóc i popróbować swoich sił pod okiem instruktorów Małgosi i Grzegorza Kruków. W programie spotkania także warsztat „Uszytkowe Święta”, czyli igłą i nitką robione ozdoby bożonarodzeniowe – prowadzenie: instruktor Agata Kałasa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, którego celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa.
Zapisy telefoniczne: 22 789 20 26 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

14.12.2019 (SOBOTA)
GODZ 18:00 ZESPÓŁ MAŁA MOKKA ZAPRASZA NA KONCERT ŚWIĄTECZNY POŁĄCZONY ZE WSPÓLNYM ŚPIEWANIEM KOLĘD
Święta to magiczny czas, w którym każdy może poczuć się znowu jak dziecko. Jest to także czas kolędowania z rodziną przy stole.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

15.12.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 14:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „SZUKAMY ZIMY W JÓZEFOWIE”
Wiele osób wraz z nadejściem zimy odkłada aparat do torby gdzie czeka on aż do wiosny. A przecież śnieg może sprawić, że nudny, fotografowany wiele razy krajobraz zmieni się nie do poznania. Oprócz aparatu koniecznie zabierzcie ze sobą termos z ciepła herbatą i pamiętajcie, by ubrać się bardzo ciepło. Nie zapomnijcie też o rękawiczkach z pięcioma palcami.
Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie. Zbiórka: przed Urzędem Miasta.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

15.12.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
MUSICAL „STRASZNA GOSPODA”
w wykonaniu aktorów Wiązowskiego Teatru Muzycznego
Wiedźma Doboszowa i pół diabeł Lapitut prowadzą gospodę. Pomagają im, siłą przetrzymywane, trzy dziewczęta (młode i piękne, a jakże). Do diabelskiej gospody trafiają przypadkiem trzej młodzieńcy. Trzy dziewczęta, trzech młodzieńców – coś się musi wydarzyć... Ale żeby żyli długo i szczęśliwie muszą pokonać diabelskie moce, a to nie jest łatwe.
Cena biletu: 20 zł.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

16.12.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: USA, biograficzny, polityczny, dramat historyczny
Film opowiada o burzliwym życiu szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych –Abrahama Lincolna. Koncentruje się na jego staraniach o uchwalenie znoszącej niewolnictwo poprawki do konstytucji.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

GWIAZDKOWE PREZENTY – PRZEDSPRZEDAŻ


11.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „SERCA BICIEM” – piosenki z repertuaru ANDRZEJA ZAUCHY w wykonaniu muzyka i aktora TOMASZA BŁASIAKA wraz z Zespołem w składzie: Tomasz Krezymon – piano, Kornel Jasiński – bas, Szymon Linette – perkusja. Aranżacje: Tomasz Krezymon
Mówiono o nim: geniusz, niesamowicie muzykalny i wrażliwy, serdeczny człowiek, obdarzony wielkim talentem i dużym poczuciem humoru. Niezwykle barwna osobowość. Andrzej Zaucha. Ten wyjątkowy wokalista, jazzman, bluesman wykonywał piosenki porywające pokolenia i po dziś dzień chwytające za serca.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.12.2019 do 10.01.2020 w godzinach 14:00 do 18:00 w kasie MOK.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

12.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI: PAULINA HOLTZ, MAGDALENA ZAWADZKA, KRYSTYNA TKACZ I JOANNA ŻÓŁKOWSKA w SPEKTAKLU „LILKA, CUD MIŁOŚCI”
– prawdziwa teatralna perełka, której nie można przegapić!
To zmysłowy, pełen humoru i wzruszeń, oddający klimat dawnych lat portret fascynującej artystki – Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z Kossaków, zdrobniale nazywanej Lilką.
Przedstawienie jest historią o miłości, rozpisaną na cztery aktorki podróżą przez życie tytułowej Lilki. Akcja rozgrywa się w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, w Zakopanem, w okupowanej Warszawie. Nie brakuje tu pasji i rozczarowań, ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, a także… wróżb z kart i wywoływania duchów.
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.12.2019 do 10.01.2020 w godzinach 14:00 do 18:00 w kasie MOK.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK
facebook