Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna
  • Start
  • Terminarz imprez OKM

Terminarz imprez lipiec 2020


DEDE NEGRA Z DJ – em. KONCERT MUZYKI DANCE/POP

05.07.2020 GODZ. 18:00 (NIEDZIELA)
DeDe Negra tak naprawdę nazywa się Daria Dombrowska i pochodzi z Jabłonowa Pomorskiego.
Swoją karierę zaczynała w podobny sposób, co największe obecnie gwiazdy muzyki, czyli od umieszczania w sieci coverów i pierwszych własnych kompozycji. Współpracowała z takimi artystami jak Burak Yeter i C-BooL, występując z nimi w klubach i w TV. Kariera nabrała rozpędu w zeszłym roku za sprawą świetnie ocenianych singli "Halo tu Ziemia", "Bunt" i "Mur". Absolutny przełom nastąpił jednak w tym roku. Cover utworu "Mój kawałek podłogi" (Mr Zobb) w wykonaniu Dede Negry ma już niemal 6 milionów wyświetleń na YouTube! Można go usłyszeć w największych stacjach radiowych : RMF MAXXX, ESKA, VOX FM, WAWA i w wielu innych stacjach!

12.07.2020 II TURA WYBORÓW – MOK – PUNKT WYBORCZY

KONCERT „ŻYJ KOLOROWO” - EWA GAPON PO POLSKU

19.07.2020 GODZ. 18:00 (NIEDZIELA)
w towarzystwie znakomitych muzyków: Andrzeja Sajdaka – znakomitego pianisty, Łukasza Makowskiego – kontrabas, gitara basowa, Adama Lewandowskiego – perkusja. Koncert poprowadzi i komentarzem opatrzy wieloletni dziennikarz radiowy i znawca polskiej muzyki Jarosław Rosiński.

W repertuarze koncertu znajdą się piosenki, które wokalistka darzy szczególnym sentymentem, w tym utwory Krystyny Prońko, Ewy Bem czy Hanny Banaszak. Podczas koncertu Ewa Gapon wykona także swoje autorskie utwory. Będą jej towarzyszyli: Andrzej Sajdak – wybitny pianista, miłośnik organów Hammonda, muzyk, który koncertował na wszystkich kontynentach świata, Łukasz Makowski – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor współpracujący z jednymi z najlepszych muzyków na polskiej, norweskiej, amerykańskiej, oraz brytyjskiej scenie jazzowej oraz perkusista Adam Lewandowski, który na swoim imponującym koncie ma uczestnictwo w tak legendarnych formacjach jak Air Condition czy Trio Marka Blizińskiego. Grał na światowych festiwalach jazzowych, np. „Montreal Jazz Festival” w Kanadzie, „Pori Jazz” w Finlandii czy „Jazz & Blues Festival” w Szwecji.
Ewa Gapon, gwiazda koncertu – wokalistka, która śpiewała na niezliczonych scenach świata, m.in. w krajach orientalnych. Jej głos zniewala słuchaczy. Pisze także teksty do piosenek, dzięki którym wygrywa przeglądy muzyczne i festiwale. Gra również filmach. Obecnie związana m.in. z grupą Pro Kobiety 50+ , zespołem wokalnym Mokka oraz inicjatywą Gwiazdobranie i Dawanie.
Program wypełnią piosenki, które znają Państwo doskonale. To niezwykłe pozycje ze współczesnych osiągnięć polskiej muzyki rozrywkowej oraz perełki z dwudziestolecia międzywojennego

SOUL/FUNK I BLUES – KONCERT W WYKONANIU ZESPOŁU COTTON WING

26.07.2020 godz. 18:00 (NIEDZIELA)
w składzie: Robert Tyszka – wokal, harmonijka, Piotr Augustynowicz – gitara, Adam Zagrodzki – perkusja, Tomasz Nowik – bas.

…to trójmiejska formacja rhythm & bluesowa.
Lider formacji Robert Tyszka przez 5 lat mieszkał w Memphis, TN w Stanach Zjednoczonych, gdzie zgłębiał tajniki bluesa i podpatrywał u źródeł jak powstaje prawdziwy, szczery blues. Miało to zasadniczy wpływ na muzyczny styl i kierunek obrany przez trójmiejski kwartet. Muzycy nie zamykają się w typowych dwunastu taktach, uwzględniają w swoich poczynaniach muzykę gospel, stary, dobry soul, a także zaaranżowane partie wokalne.

Zespół wygrał najważniejsze polskie konkursy bluesowe i zagrał setki koncertów w kraju i zagranicą. W 2015 r. band nagrał swój pierwszy album o zaczepnym tytule „Fishing & Processing”, który został świetnie przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Aktualnie pracują nad nową płytą. Cotton Wing to zespół złożony z zawodowych muzyków oddanych muzyce bluesowej.

Robert Tyszka - muzyk, wokalista, harmonijkarz oraz autor tekstów. Urodzony w Gdańsku, gdzie zaczynał swoją muzyczną przygodę. Grał i śpiewał w zespołach Canada oraz Canada Blues. W poszukiwaniu muzycznych fascynacji udał się do Memphis, TN w Stanach Zjednoczonych gdzie nabywał doświadczenie i szlify od muzyków grających w stolicy Bluesa. Po pięcioletnim pobycie w USA powrócił do Polski i reaktywował założony przed wyjazdem zespół Cotton Wing. Do składu zaprosił najlepszych muzyków bluesowych z Trójmiasta. Wokalista zespołu Mietek Blues Band płyta „That’s All Right” 2015.

Piotr Augustynowicz - gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny młodego pokolenia. Pochodzi z Mazur. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Współpracował w wielu projektach w stylistykach od jazzu poprzez blues, rock, funk czy hip-hop (m.in. współpraca z Józefem Skrzekiem, Jerzym Filarem). Został wyróżniony na przeglądach m.in. przez Martynę Jakubowicz, Piotra Nalepę, Krzysztofa Misiaka, Krzysztofa „Dżawora” Jaworskiego (Harlem), Pawła Grzegorczyka (Hunter), Jurka Filara oraz Marka Wiernika. Występował dla Telewizji Polskiej oraz na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą.

Adam Zagrodzki - perkusista. Współpracował z wieloma zespołami rozrywkowymi m.in. „Detko Band”, „Vokoolski”, „Zajazd”, „Made In Heaven”. Laureat indywidualnych nagród na festiwalach „Blues nad Bobrem”, „Solówka”, „Bluesroads”. Występował m.in. na festiwalach jazzowych: „Internationales Dixieland Festival Dresden”, „Hallevik Tradjazz Festival”, „Jazzwoche Burghausen”, „Old Jazz Meeting” w Iławie, „Sopot Molo Jazz Festival” oraz na wielu festiwalach bluesowych. Współpracuje z Krystyną Durys, zespołem „Cotton Wing”, „Riverboat Ramblers” i „Sanacja”. Wziął udział w nagraniu płyt: „Krystyna Durys – Tribute To Ladies Of Jazz” (2016) , „Fishing & Processing” (Cotton Wing 2015) , „Sanacja – Już taki ze mnie zimny drań” (2012), „Swing is my life” (Riverboat Ramblers Swing Orchestra 2010), „Detko Band”
(2008).

Tomasz Nowik - multi-instrumentalista związany z trójmiejską sceną muzyczną. Udziela się w wielu stylistykach, takich jak: jazz, elektornika, prog-rock, funk, free. Blues jest ukojeniem dla jego muzycznego ADHD. Zarówno ciasny pub jak i sala koncertowa filharmonii nie są mu obce.
Miejsce: scena plenerowa MOK - im. św. Jana Pawła II, w razie deszczu - w sali widowiskowej MOK.

UWAGA! NOWE ZASADY UDZIAŁU W WYDARZENIACH.


W związku z wdrożonymi  procedurami dotyczącymi organizacji imprez kulturalnych w czasie pandemii COVID – 19, w koncercie może wziąć udział maksymalnie 150 osób w plenerze i 90 osób w sali widowiskowej MOK. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zachowania aktualnie obowiązujących zasad zawartych w PROCEDURACH BEZPIECZEŃSTWA, dostępnych na stronie www.mokjozefow.pl oraz aktualnych zaleceń GIS.

WSTĘP NA KONCERTY wyłącznie za okazaniem WEJŚCIÓWEK oraz wypełnionym kwestionariuszem zdrowia i klauzulą informacyjną dostępnymi pod adresem: www.mokjozefow.pl

Możliwość wcześniejszego odebrania wejściówek  - na tydzień przed imprezą - w budynku MOK-u w godzinach:  14:00 do 18:00

facebook