Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej

NIEPODLEGŁA SZTUKA: „Architektura w podróży”

18.05.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Opowieść o rozwoju Gdyni i idei „Polski Morskiej”, dwóch polskich transatlantykach, dla których, poza pełnym wyposażeniem wnętrz, zaprojektowano zastawy stołowe i papeterie. To także przybliżenie lansowanej w dwudziestoleciu międzywojennym idei „nowego człowieka” oraz roli sportu, podróży i wypoczynku dla podniesienia jakości życia, czemu służyć miała pionierska w kraju kolejka liniowa na Kasprowy Wierch. Prowadzenie: Katarzyna Uchowicz. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.
Wstęp wolny .
Miejsce: sala widowiskowa MOK

ROWERKIEM PO LINII – WZDŁUŻ MIENI I ŚWIDRA.

21.07.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3–4 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

WYKŁAD PIERWSZY: „WSPÓŁCZESNE CHINY – PIĘKNE, DALEKIE I ODMIENNE”

07.09.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”. 
Zapraszamy na prelekcję pokazującą Chiny widziane oczami cudzoziemca. Chiny to kraj wielu kontrastów, zachwycający i wzbudzający refleksje dotyczące różnic kulturowych. Pokażemy, co dziwi, co szokuje, a co wzbudza podziw. Pokażemy piękno architektury chińskiej, zaprezentujemy odmienne zwyczaje, opowiemy o ciekawostkach kulturowych, a także zachęcimy do zapoznania się z chińską kuchnią. Prowadzenie: DOROTA CZOŁAK – trener biznesu, wykładowca, praktyk handlu zagranicznego, ekspert ds. rynku chińskiego.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

KABARET „SZCZĘŚLIWA 60” ZAPRASZA NA PROGRAM KABARETOWY „U RODZINY”

13.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
„Rodzina nie cieszy, nie cieszy gdy jest, lecz kiedy jej nima samotnyś jak pies…”
Mistrzowski materiał piosenek z Kabaretu Starszych Panów pozwolił na stworzenie pasjonującego obrazu rodziny, historii pełnej rodzinnych konfliktów, ale i uczuć, z zaskakującymi zwrotami akcji. W programie „U Rodziny” wspólnie świętujemy urodziny dziadka seniora rodu, mając nadzieję, że wywoła to u Państwa uśmiech, ale i refleksję, a nawet wzruszenie.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.10 do 12.10.2018 w godz. od 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

ARTYSTYCZNA MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA W PLENERZE

GODZ. 14:30-15:30 
Miejsce: Skwer im. Św. Jana Pawła II.

JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI

08.12.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00-15:30
JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI to już nasza tradycja.
Gwarantujemy świąteczną atmosferę i dobrą zabawę dla całej rodziny.

SZTUKA DLA DOROSŁYCH: CESARSTWO i ZAŚCIANEK, czyli „Pan Tadeusz” i sztuka

07.12.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
Nasza epopeja narodowa powstała dla pokrzepienia serc i podniesienia ducha w ojczyźnie rozdartej przez zabory. Adam Mickiewicz ukazał nasz kraj jako malowniczą krainę, pełną nadziei i patriotyzmu. Te nadzieje wzbudzał nie kto inny, jak sam Napoleon Bonaparte. Ale czasy napoleońskie to nie tylko polityka i wielkie bitwy, ale też wielka sztuka. Z jaką sztuką, stylami, dziełami architektury, malarstwa mogli zetknąć się bohaterowie „Pana Tadeusza”? Na to pytanie spróbujemy znaleźć odpowiedź podczas kolejnego spotkania w ramach naszego cyklu. Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

WIECZÓR Z GWIAZDAMI – GRAŻYNA WOLSZCZAK, ANTONI PAWLICKI, PIOTR CYRWUS/PIOTR DĄBROWSKI, LESZEK LICHOTA ORAZ AGNIESZKA WIĘDŁOCHA w SPEKTAKLU pt. „POLOWANIE NA ŁOSIA”

20.01.2019 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 
– autor Michał Walczak
To współczesna komedia – nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko-gorzka, znakomita!
Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi…
Cena biletu: 70 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.12.2018 do 18.01.2019 r. w kasie MOK. W dniu spektaklu od godziny 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

PIERNIKI KORONKĄ MALOWANE – WARSZTAT RODZINNY 5+

15.12.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
Czemu królowie obdarowywali się piernikami? Skąd bierze się ich korzenny smak? W czasie warsztatów poznamy historię pierników i dowiemy się dlaczego w średniowieczu były bardzo cenne. W formie zabawy odgadniemy przyprawy użyte do wypieku ciasta. Obejrzymy dawne formy drewniane, formy trójdzielne, a nawet starą formę do wypieku opłatków. Uczestnicy poznają sprzęty takie jak: niecka, łopata do pieczenia chleba i szufla. Odkryjemy tajemnice doskonałego lukru oraz triki pomagające w zdobieniu pierników metodą koronkową (białym lukrem). Ozdobimy pierniki i zabierzemy je do domu. Pierniki wykonujemy zawsze z „prawdziwych” składników tj. miodu z własnej pasieki oraz masła o wysokiej zawartości tłuszczu. Prowadzenie: Furtka Wyobraźni.
Udział w warsztacie jest płatny – 15 zł od osoby. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

FILMOWY KLUB SENIORA

10.12.20108 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
O filmie: rywalizujący z bratem zapaśnik zostaje zaproszony przez multimilionera do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach do Olimpiady w Seulu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

ARTYSTYCZNA ZIMA W MOK-u

26.01. – 10.02.2019 r.

Zachęcamy do miłego spędzania czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy na cykl twórczych spotkań z różnych dziedzin. Za każdym razem staramy się łączyć artystyczne doświadczenia z międzypokoleniową zabawą.

PROGRAM /6-12 lat/

WTORKI: „ZDERZENIA Z MASĄ”
GODZ. 10:00
Podczas kolejnych dwóch spotkań będziemy konstruować i dekorować przedmioty wykonane z różnych mas i materiałów. 30 stycznia popracujemy z kamieniami i wykonamy magnesy z kamienia, a 6 lutego zrobimy portfele z TetraPack.
Prowadzenie: Małgorzata Nasiłowska, Marta Augustynowicz
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

ŚRODY: ZIMOWY KALEJDOSKOP – CZY ZIMA NAS INSPIRUJE?
GODZ. 10:00
Warsztaty oparte na poszukiwaniu inspiracji płynących z pory roku jaką jest zima. Zobaczymy jak zima inspirowała malarzy oraz muzyków, a potem sami stworzymy własną zimową impresję. Podczas zajęć nie zabraknie zadań specjalnych takich jak: kalambury zimowe czy zgadule zimowe. Wykonamy również mini makietę własnej Krainy Lodu bądź Narnii. Czy uda nam się zrobić sztuczny śnieg? Przyjdź i zobacz sam.
Prowadzenie: Agata Parzych-Bucka, Anna Zielińska
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

PIĄTKI: JA TEŻ MOGĘ BYĆ AKTOREM
GODZ. 10:00-11:30
W dwa kolejne piątki zapraszamy na zajęcia teatralne z aktorem filmowym i teatralnym oraz autorem bajek – Przemysławem Kaczyńskim. Podczas spotkań będziemy poszerzać wyobraźnię, odkrywać swoją kreatywność i pewność siebie. Zajęcia opierają się na improwizacji i składają z rozmaitych ćwiczeń, zabaw i scenek aktorskich. W programie zajęć wizyta na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.
Prowadzenie: Przemysław Kaczyński
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki


PROGRAM DLA MŁODZIEŻY /12+/

PIĄTKI: JA TEŻ MOGĘ BYĆ AKTOREM
GODZ. 12:00-13:30
W dwa kolejne piątki zapraszamy na zajęcia teatralne z aktorem filmowym i teatralnym – Przemysławem Kaczyńskim. Podczas dwóch spotkań będziemy poszerzać wyobraźnię, odkrywać swoją kreatywność i pewność siebie. Zajęcia opierają się na improwizacji i składają z rozmaitych ćwiczeń, zabaw i scenek aktorskich. W programie zajęć wizyta na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.
Prowadzenie: Przemysław Kaczyński
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

01.02.2019 (PIĄTEK) GODZ. 17:00 
MŁODZIEŻ AFRYKI – jaka jest, o czym marzy, co chce robić w życiu?
Rozmowa Roberta Zduńczyka, podróżnika, współzałożyciela Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia, eksperta w dziedzinie rozwoju i skutecznego zarządzania z John’em Nzoka, młodym Kenijczykiem, studentem Politechniki Warszawskiej. Robert i John – na przykładzie Kenii – porozmawiają o życiu ucznia w szkole w Afryce, o tym, jak wygląda dzień w szkole z internatem, czy i dlaczego młodzi Kenijczycy lubią się uczyć, jak się bawią, co robią po ukończeniu szkoły podstawowej, a następnie średniej.
Aby lepiej poznać i zapamiętać ważne rzeczy na temat młodych Afrykańczyków – rozmowie towarzyszyć będą interesujące obrazy z Afryki i krótki kurs niezwykłego afrykańskiego tańca!
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

KINO „POD PARASOLEM”
DZIECI /3 – 6 LAT/

czwartki: godz. 10:00
Serdecznie zapraszamy w każdy czwartek do naszego kina dzieci wraz z opiekunami oraz przedszkolne grupy zorganizowane na specjalne pokazy. Seanse odbywać się będą w półmroku i przy ściszonym dźwięku.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

DZIECI /6 – 12 LAT/

poniedziałki i czwartki: godz. 11:30
Serdecznie zapraszamy do zimowego kina w MOK-u, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

MŁODZIEŻ

poniedziałki: godz. 17:00
Serdecznie zapraszamy do zimowego kina w MOK, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK


Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach „Artystycznej Zimy w MOK-u” wstęp jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: 22 789 22 84 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji programu.
www.mokjozefow.pl

_OFERTA KOMERCYJNA – organizacja: firma Twój Robot
ZAJĘCIA Z ROBOTYKI /7-12 lat/
W trakcie tygodniowego lub dwutygodniowego turnusu każdego dnia budujemy i programujemy innego robota z klocków Lego. To doskonała okazja, aby w niepowtarzalny sposób spędzić czas i nauczyć się czegoś nowego. Organizator zajęć: Twój Robot.
INFORMACJE I ZAPISY pod numerem 797 912 059.
Zajęcia odbywać się będą w Klubie Hydrofornia.

KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA –ORGANIZACJA I WYKONANIE: CHÓR SCHOLA CANTORUM MAXIMILIANUM pod dyrekcją ZBIGNIEWA SIEKIERZYŃSKIEGO

06.05.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 .
W programie: pieśni patriotyczne związane z tradycjami niepodległościowymi, podczas których będziecie mieli Państwo okazję przypomnieć sobie, na czym polega wyjątkowość pierwszej europejskiej konstytucji oraz jakie było jej znaczenie dla pokoleń Polaków walczących o wolność Ojczyzny. Zapraszamy do godnego i radosnego przeżycia święta narodowego.
Wstęp wolny.
Miejsce:sala widowiskowa MOK.

PLENER FOTOGRAFICZNY „Dolina dolnego Świdra”

16.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 09:00 
Już za chwilę lato. Wszystko już w pełni zielone, a natura aż szaleje. I dlatego znów wrócimy nad Świder, żeby poszukać tam ciekawych ujęć przyrody. Tym razem powędrujemy nieco dalej. Zbiórka przy tablicy informacyjnej „Dolina dolnego Świdra” obok stadionu MLKS Józefovia Józefów. Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84

KAWIARNIA NAUKOWA „Z czym się je to GMO?”

15.06.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, co to właściwie jest to GMO, porozmawiać o tym, z jakich względów może być pożyteczne, a jakie wiążą się z nim zagrożenia, czy też jaki może mieć wpływ na środowisko i społeczeństwo, zapraszamy serdecznie do kawiarni naukowej z udziałem biologa-genetyka prof. Pawła Golika i antropolożki dr Renaty Hryciuk z Uniwersytetu Warszawskiego. W swobodnej kawiarnianej atmosferze podzielą się z Państwem swoją wiedzą, a także udzielą odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania. Kawiarnia odbywa się w ramach realizowanego w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego projektu Wielki Piknik.
Wstęp wolny.
Miejsce: Ogród Domu Nauki i Sztuki.

ROWERKIEM PO LINII – SZLAK NADWIŚLAŃSKI

23.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3-4 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

IX OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA

21.07.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
– do udziału w mistrzostwach zapraszamy wszystkich miłośników krzyżówek. Organizator: Klub Szaradzistów "Kon-Tiki".

Już za rok jubileuszowa edycja naszej imprezy. Zawsze gromadziła ona na starcie ponad trzydziestu zawodników z całej Polski, z tak odległych miast jak Sosnowiec, Rzeszów, Poznań, Kraków, Olsztyn czy Białystok, ale nie brakowało również mieszkańców Józefowa, Warszawy i miast ościennych.
Podczas każdego organizowanego przez nas turnieju szaradziarskiego uczestnicy mają do rozwiązania dwa zestawy zadań na czas (90 i 75 minut). Zawierają one głównie zadania diagramowe, czyli różnego typu krzyżówki (z wyjątkiem panoramicznych), zadania obrazkowe, czyli rebusy oraz zadania wierszowane (anagramy, kalambury, homonimy, metagramy, krótki). Za każde zadanie przyznawane są punkty, których ilość uzależniona jest od stopnia trudności zadania, jego wielkości i przewidywanego czasu potrzebnego na jego rozwiązanie.
W większości zadań punktacja jest kilkustopniowa, zatem brak jednego czy czasami nawet kilku wyrazów nie dyskwalifikuje całego zadania. Zwycięża uczestnik z największą ilością punktów zgromadzonych łącznie w obu rundach.
Gdy uczestnicy kończą pisać, wolny czas wykorzystują na posiłek, rozmowy o rozwiązywanych przed chwilą zadaniach, wymianę opinii na temat aktualnych i przyszłych wydarzeń szaradziarskich (inne turnieje, mistrzostwa Polski, rozgrywki klubowe), itp. W tym czasie jury zawodów sprawdza prace uczestników.
Turniej kończy się ogłoszeniem wyników, rozdaniem pucharów i nagród.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Józefowa oraz okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w naszej lipcowej imprezie i wypróbowania swoich szaradziarskich umiejętności.
Patron medialny: Linia Otwocka. Wsparcie organizacyjne: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, pizzeria Gusto Dominium.
Zgłoszenia przyjmuje (do 19 lipca) Przemysław Ketner, tel. 603 879 499, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

SPEKTAKL DLA DZIECI „PRZYGODY URWIPOŁCIA” (3+)

29.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00 
Widownia już czeka, przygasły światła, cudowna teatralna cisza. Przedstawienie czas za… Niestety, nie możemy zacząć spektaklu, a wszystko przez Urwipołcia! Kim on jest i co takiego zrobił?

To pewien jegomość, który wystraszył wszystkie lalki. Te uciekły przez niego i teraz nie możemy zagrać przedstawienia. To dzieci spróbują nam pomóc naprawić całą sytuację, ale najpierw naprawić Urwipołcia i sprawić, może nawet w jakiś magiczny sposób, że zmieni się, zacznie szanować innych i zamiast uciekać przyjaciele będą do niego lgnąć. Bajka dla widzów najmłodszych, która uczy jak wartościowa może być przyjaźń i że dobrze być w życiu po prostu miłym i grzecznym. Wprowadza dzieci w świat teatru, a także pokazuje jak można zrobić teatr przy użyciu najprostszych metod i jak zaangażować w to swoich najbliższych. Scenariusz i reżyseria: Patrycja Zywert-Szypka, Grzegorz Szypka.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

WIECZÓR Z GWIAZDAMI: ARTUR ANDRUS – RECITAL KABARETOWY

07.10.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI: ARTUR ANDRUS – RECITAL KABARETOWY wraz z muzykami: Wojciechem Stecem – fortepian, gitara; Łukaszem Borowieckim – kontrabas, akordeon.
Usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawią się także nowe, pochodzące z premierowego Albumu pt. „Sokrates18”. O podróżach – dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym artystą nie trzeba przekonywać.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż od 24.09.2018 do 04.10 w godzinach 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
facebook