WERNISAŻ WYSTAWY „CZTERY PORY ROKU NA MAZOWSZU” W MALARSTWIE WOJCIECHA ADAMA WITKOWSKIEGO


10.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Artysta rocznie bierze udział w 6-7 plenerach. Na wystawie zaprezentuje obrazy namalowane w trakcie ostatnich 5 lat. Maluje głównie z natury, żeby uchwycić ten moment, tę chwilę. Wybiera urokliwe miejsce, rozkłada swoje akcesoria malarskie, zaczyna malować zapominając o całym świecie. Wszystkie prace zostały wykonane w technice olej na płótnie.
Wojciech Adam Witkowski od urodzenia mieszka w Sierpcu. Pracuje jako plastyk w Centrum Kultury i Sztuki im. Józefa Piłsudskiego w Sierpcu, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych twórców.
Maluje od wielu lat, głównie portrety, pejzaże, kwiaty i konie. Interesuje się różnymi technikami malarskimi, jednak przeważnie uprawia malarstwo olejne, akwarelę oraz pastel. W ostatnich latach często sięga również po farby akrylowe. Wypracował swój rozpoznawalny styl malarski, który jest połączeniem impresjonizmu, ekspresjonizmu i koloryzmu.
Absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego. Studia podyplomowe na kierunku „plastyka, historia sztuki” w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Studia podyplomowe w zakresie „malarstwo i rysunek” na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Od kilku lat jest członkiem Grupy Plastycznej Dorosłych „IMPRESJA” działającej w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu oraz członkiem grupy plastycznej ASPekt zrzeszającej absolwentów studiów podyplomowych kierunku „malarstwo i rysunek” łódzkiej ASP. Przewodniczący komisji rewizyjnej Mazowieckiego Związku Artystów Sztuk Pięknych.
Propaguje działalność artystyczną wśród dzieci i młodzieży współorganizując konkursy plastyczne oraz prowadzi zajęcia i warsztaty dla uczniów uzdolnionych plastycznie.
Wieloletni uczestnik kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów plastycznych.
Sześciokrotnie wygrywał oraz kilkakrotnie był nagradzany i wyróżniany w ogólnopolskich konkursach plastycznych w kategorii dorosłych twórców. Miedzy innymi wygrał VII Ogólnopolski konkurs plastyczny ”Kapliczki i kościoły w pejzażu mazowieckim” w roku 2010 oraz Ogólnopolski konkurs plastyczny „Piękno Mazowsza” w roku 2015.
Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych, miedzy innymi w Centrum Kulturalno-Historycznym Kantor Młyński w Strzegowie, Europejskim Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach, dwukrotnie w Galerii „P” w Płocku, w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w Galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, w Domu Darmstadt w Płocku oraz wielu innych.
Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i poplenerowych, miedzy innymi w ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie, w „Lwowskiej Galerii Własna Strzecha” zlokalizowanej siedzibie Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, w galerii Klubu Wojsk Lądowych w Warszawskiej Cytadeli, w Muzeum Szlachty Polskiej w Ciechanowie, w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, w Domu Pracy Twórczej w Uniejowie, w OFF Galerii Piotrkowska w Łodzi, w Galeria im. Bolesława Biegasa w Ciechanowie, w Muzeum Mazowieckim w Płocku, w Galerii „Biała ściana” Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i w wielu, wielu innych.
Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą, miedzy innymi w: Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Niemczech, Hiszpanii, Czechach oraz wielu innych.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.