Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej
  • Start
  • Zapraszamy do współpracy

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy osoby mieszkające w Józefowie, które chciałyby zaangażować się w realizację projektu „Miejski Ośrodek Kultury. Miejsce – Oddech – Kult” i uczestniczyć w pracach grupy roboczej. Wszelkich informacji udziela Agnieszka Rogalska Jung, tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kolejne spotkanie odbędzie się 30 marca 2015 r. o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury.Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2015.


Miejski Ośrodek Kultury został jednym z beneficjentów ogólnopolskiego programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2015 organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Wspólnie z mieszkańcami Józefowa będziemy realizować projekt: „Miejski Ośrodek Kultury. Miejsce – Oddech – Kult” w terminie 16.02 – 22.07.2015.
Dofinansowany projekt to kolejny etap wdrażania Strategii Miejskiego Ośrodka Kultury na lata 2013 -2020.

Zadaniem I etapu projektu
jest analiza funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie jako instytucji projektującej swoją działalność w oparciu o dialog ze społecznością lokalną. W ramach projektu zostanie utworzona grupa robocza, która w trakcie spotkań warsztatowych dokona ponownej analizy struktury, potrzeb, możliwości i oczekiwań określonych grup społeczności lokalnej, głównie młodzieży, rodzin z dziećmi i seniorów. Zadaniem grupy będzie także określenie potencjału, którym dysponuje miasto i MOK w zakresie realizacji zadań kulturalno - edukacyjnych. Na tej podstawie sprecyzowany zostanie zakres szczegółowego badania ankietowego i fokusowego, które przeprowadzone będzie w maju.
II etap projektu zakłada przeprowadzenie konkursu inicjatyw lokalnych, w wyniku którego zostaną wyłonione, a następnie zrealizowane najlepsze oddolne inicjatywy i działania animacji kulturalnej.
O przebiegu realizacji projektu informować będziemy na naszej stronie internetowej.
Celem strategicznym programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania domów kultury w życie społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego jej członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2015.

facebook